Melekler stres tipinizi öğrenin

ARZUZU

Daimi Üye
Üye
Melekler stres tipinizi öğrenin
Stres, modern çağın hastalığı. Her zaman, her yerde hayatımızın içinde sağlığımızı tehdit etmeye devam ediyor. Çağın bu hastalığıyla başetmenin yolları ise aslında oldukça basit. Bunun için öncelikle stresin belirtilerini tanımanız gerekiyor. Aşağıda sizi en iyi ifade eden cümleyi işaretleyin, stres tipinizi ve çözüm yollarını öğrenin.

• Her zaman büyük hedefleriniz mi var?
  • Her zaman, olabileceklerin en kötüsünü mü düşünüyorsunuz?
  • İşlerinizi daima son dakikaya mı bırakıyorsunuz?
  • Yardım isteğini hiçbir zaman geri çeviremiyor musunuz?
  • Ani tepkiler mi veriyorsunuz?
  • Kendinize hiçbir konuda güvenemiyor musunuz?

HANGİ CÜMLE SİZİ ANLATIYORSA CÜMLEYİ YAZIN SONUCU BEKLEYİN.....:)

Yardım isteğini hiçbir zaman geri çeviremiyor musunuz?
CEVABIN DERYACIMM;

’Evet’ diyenler:
Siz, adeta iyilik meleğisiniz, Çevrenizdekilere hiçbir zaman ‘hayır’ diyemiyorsunuz. Bunun altında yatan neden ise kendinizi sadece yararlı bir şeyler yaptığınızda önemseneceğinizi düşünüyor olmanız.
Çözüm: Artık önemli olmadığını düşündüğünüz yardım isteklerini reddetmeye başlayın. Ayrıca sadece başkalarına değil, kendinize de zaman ayırın.
Anti - Stres önerisi: Müzik dinleyin, okuyun, yürüyüş yapın veya dans edin. Bu sırada sizi hiç kimsenin rahatsız etmesine izin vermeyip. Günün sadece 1 saatini bile kendinize ayırdığınızda huzuru bulacaksınız.

* Her zaman, olabileceklerin en kötüsünü mü düşünüyorsunuz?

bu ikisi

ESİN VE NAZCIM SİZİN CEVABINIZDA AYNI

’Evet’ diyenler:Siz, adeta iyilik meleğisiniz, Çevrenizdekiler S.O,S verdiklerinde hiçbir zaman ‘hayır’ diyemiyorsunuz. Bunun altında yatan neden ise kendinizi sadece yararlı bir şeyler yaptığınızda önemseneceğinizi düşünüyor olmanız.
Çözüm: Artık önemli olmadığını düşündüğünüz yardım isteklerini reddetmeye başlayın. Ayrıca sadece başkalarına değil, kendinize de zaman ayırın.
Anti - Stres önerisi: Müzik dinleyin, okuyun, yürüyüş yapın veya dans edin. Bu sırada sizi hiç kimsenin rahatsız etmesine izin vermeyip. Günün sadece 1 saatini bile kendinize ayırdığınızda huzuru bulacaksınız.

ESİN VE NAZCIM SİZİN CEVABINIZDA AYNI

’Evet’ diyenler:Siz, adeta iyilik meleğisiniz, Çevrenizdekiler S.O,S verdiklerinde hiçbir zaman ‘hayır’ diyemiyorsunuz. Bunun altında yatan neden ise kendinizi sadece yararlı bir şeyler yaptığınızda önemseneceğinizi düşünüyor olmanız.
ellerine sağlık süpersin :D

* Her zaman, olabileceklerin en kötüsünü mü düşünüyorsunuz?

bu ikisi
Mükemmelliyetçi:Sizin parolanız; ‘İyi, hiçbir zaman yeterli değildir!’ Siz her alanda yüksek performans sergilemek istiyorsunuz. Tabii bu hırsınız nedeniyle de ister istemez kendinizi baskı altına alıyorsunuz. Bunun altında yatan neden ise çevrenizden sürekli iltifat alma isteğiniz!
Çözüm: Yüzde 100 başarının gerçekten gerekli olup olmadığını kendinize sorun. Ayrıca başarılarınız karşısında kendinizi bir buket çiçek ya da uzun zamandır almak istediğiniz bir kozmetik ürünle ödüllendirin.
Anti - Stres önerisi: Sakinleşmek için Akuspressur’dan yararlanabilirsiniz. ‘Olağanüstü sakinlik’, dizinizin altında yer alıyor! Stresle başedemediğinizde işaret parmaklarınızla bu noktaya yaklaşık 20 saniye boyunca baskı yapın. Akupressur, sizi sakinleştirecek!

Mükemmelliyetçi:Sizin parolanız; ‘İyi, hiçbir zaman yeterli değildir!’ Siz her alanda yüksek performans sergilemek istiyorsunuz. Tabii bu hırsınız nedeniyle de ister istemez kendinizi baskı altına alıyorsunuz. Bunun altında yatan neden ise çevrenizden sürekli iltifat alma isteğiniz!
Çözüm: Yüzde 100 başarının gerçekten gerekli olup olmadığını kendinize sorun. Ayrıca başarılarınız karşısında kendinizi bir buket çiçek ya da uzun zamandır almak istediğiniz bir kozmetik ürünle ödüllendirin.
Anti - Stres önerisi: Sakinleşmek için Akuspressur’dan yararlanabilirsiniz. ‘Olağanüstü sakinlik’, dizinizin altında yer alıyor! Stresle başedemediğinizde işaret parmaklarınızla bu noktaya yaklaşık 20 saniye boyunca baskı yapın. Akupressur, sizi sakinleştirecek!

benmi mükemmeliyetçi.. yaşadıklarımdan kaynaklanan birşey ama hamileliğim kötü sonuclandı ben nasıl iyi düşüneyim.. beğenmedim arzu ben bunu :D:D

Geri