1. narçiçeğimm

  narçiçeğimm Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2010
  Mesajlar:
  673
  Beğenilen Mesajlar:
  283
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Yüreğinin çarptığı yerdeyim

  Meleklere evde tasrruf yöntemleri

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

  Evde tasarruf yöntemleri evde tasarruf tedbirleri evde tasarruf etmenin yolları.Meleklerim ekonomik ve tasarruflu yaşam için ilk olarak evlerimizden başlamalıyız Boşa harcanan su ve elektriğin önüne geçtiğimiz taktirde aile bütçemize ciddi anlamda bir katkı yapmış olacağız ve alacağımız önlemler bize hayat boyu kazandıracak. Kuşkusuz sizlerde tüketim alışkanlıklarınıza daha uygun evde tasarruf yolları bulabilirsiniz. Tasarruf için neler yapılır? Sırasıyla üzerinde duralım.

  < Konu Resmi..>

  Tüm elektrikli aletleri kullanmadığınız zaman uzaktan kumanda ile değil açma kapama düğmesinden veya fişini çekerek kapatın. Unutmayın, kırmızı ışık yandığı sürece TV kapalı da olsa elektrik sarfiyatı devam eder.

  Elektrik tasarrufunda ev aletlerinin ve kullanılan ampüllerin önemi büyüktür. Mutlaka tasarruf ampulu kullanın.

  Elektrik süpürgesini haftada 2 kezden fazla açmayın. Diğer zamanlarda el gırgırı kullanın

  "Susuz temizlik" olgusuna alışın. Örneğin "toz kovar" spreyleri kullanabilirsiniz. Spreyi sadece tozlu yüzeye sıkıp, kuru bezle siliyorsunuz Bu özel temizlik yöntemi size zaman, eve temizlik ve doğaya su bırakıyor.

  Isıtıcınızın veya kaloriferinizin önüne ve üzerine bir şey koymayın.

  Kış bile olsa havanın güneşli olduğu günler oluyor. Böyle zamanlarda perdelerinizi mutlaka açın, doğal ısıdan yararlanın.

  Radyatörün üzerine süs eşyası, mermer koyup "raf" gibi kullanma çok yanlış. Bunlar ısının önünü keser.

  Sızdıran ve damlatan musluklarınızı mutlaka onarın.

  Çamaşır makinenizi tam dolu olarak çalıştırın. Az kirli çamaşırlar için 2 saat yıkama programı kullanmayın. Kısa programda yıkayın. Çamaşırlarınızı kurutma makinesi yerine asarak kurutun.

  Bulaşıklarınızı su ile durulamadan sadece sıyırarak makineye yerleştiriniz, deterjanlar en yağlı bulaşıkları bile temizleyecek şekilde hazırlanmıştır.

  Makineyi tam dolmadan çalıştırmayın. Bulaşıkların diziliş sırası ve şekli önemlidir.

  Su basıncınızın düşük olması bulaşıklarınızın kirli çıkmasına neden olur. Çamaşır makinesi ve banyo işlerini aynı anda yapmayın.

  Buzdolabınızın kapağının iyi kapanıp kapanmadığını mutlaka kontrol edin.

  Buzdolabınızı ocak, fırın ve kalorifer gibi sıcaktan uzak yerlere yerleştirin.

  Yemek pişirirken düdüklü tencere kullanırsanız, ısıdan büyük tasarruf sağlarsınız.

  Çelik tencerelerde yemek pişirmek emaye tencerelere göre yüzde 35 daha tasarruf sağlar.

  Pişirme esnasında tencerenin kapağını sıkıca kapatın.

  El ile yıkamaya göre makinede bulaşık yıkamak avantajlıdır. Bulaşıklar 65 ve 85 derecede yıkanıp kuruduğu için tüm mikropları öldürür, bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önler. Böylece daha az su sarfiyatı sağlar, zamandan tasarrufun yanı sıra sağlık maliyetini de düşürür.

  Tuvaletinizdeki su rezervuarlarına dolu bir pet şişe koyarak su sarfiyatını azaltın.


   
  aSeLL51 bunu beğendi.
Meleklere evde tasrruf yöntemleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Evde tasarruf yöntemleri...

  Evde tasarruf yöntemleri...

  ideal buzdolabı sıcaklığı tasarruf çeşitleri tasarruf ile ilgili sorular tasarrufla ilgili sorular tasarrufun çeşitleri Zaman ekonomi zamanı olduğuna göre her şeyde olduğu gibi ev işlerinde de dikkatli olmalı ve tasarruf yapmanın püf noktalarını göz önünde tutmalısınız. Geçim zorlukları nedeniyle özel ihtiyaçlarınızdan kısıyor olabilirsiniz fakat bunun yeterli olmadığını...
 2. Evinizi Hızlı Temizleme Yöntemleri

  Evinizi Hızlı Temizleme Yöntemleri

  halı silme yöntemleri halı silme teknikleri temizleme yöntemleri rüyada silmek rüyada mutfak temizlemek şaka mı bu ya :dil: ev temızlemek bu kadar kolay mı....:n028: ona buna şuna 3 dk ayır,5 dk süpürge tut yok annem OLMAZzZZZZZzzz....Siz ne düşünüyorsunuz kızlar? Dağınık evinizi toplama, yerleri silme, yıkama ve süpürme, toz almak için cumartesi günü 5 saatinizi mi vermek ya da günde...
 3. Sivilce Geçirme Yöntemleri

  Sivilce Geçirme Yöntemleri

  sivilceye ne iyi gelir,sivilce nasıl geçer,sivilceye iyi gelen ev yapımı maskeler,evde sivilce tedavisi hakkında bilgiler Sivilce Problemi yaşayan bir çok kişi, doktora gitmeyi istemiyor. Evde yapılan tedaviler hem doğal hemde daha kolay erişilebildikleri için oldukça fazla tercih ediliyor. Doktora gitme düşüncesi olanlar bile, doktora gitmeden önce internette alternatif tedavi...
 4. Evdeki Kabloları Gizleme Yöntemleri

  Evdeki Kabloları Gizleme Yöntemleri

  evdeki kablolar nasıl gizlenir,kablo gizleme yöntemleri,evdeki kabloları gizlemek istiyorum,evdeki kabloları nasıl gizlerim,evdeki kabloları gizlemek,evdeki kabloları toplama Elektrik hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır ve her geçen gün hayatımızı kolaylaştırma amacına yönelik farklı elektrik araçlarından yararlanılmaktadır. Bu araçların kullanımı esnasında evimizde birçok kablo oluşumu...
 5. Evde diş beyazlatma yöntemleri

  Evde diş beyazlatma yöntemleri

  Parlak ve beyaz dişlerimiz olmasını hepimiz isteriz. Sararan ve gün içinde çay , kahve ile renk değiştiren dişlerimizi evde kendimiz beyazlatabiliriz. Bunun için yapılması gereken bazı uygulamalar ile ilgili bilgi verelim istedik. Dişlerin, sert fırça ile fırçalamak ve sert fırçalamak daha sarı olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle fırçalama işleminde orta sertlikte fırça kullanmak ve yukarıdan...

Sayfayı Paylaş