Meleklerim bilginize ihtiyacım var..

AuSSie-AnGeL

Daimi Üye
Üye
Meleklerim bilginize ihtiyacım var..
Meleklerim..
Kış geldi soğuklar kapıya dayandı...
ki bugün fena yağmur yağdı..
Neyse kış geldi havalar soğudu ve doğal gaz kuyruklarının sıraları hergecen gun artmakta...
iki bucuk yıllık evliyim canlarım ve 2 yılldır kombiyle ısınmaktaydık.. Fakat bu yıl daha ekonomik ısınmak zorundaız.. Biraz madii problemlerimiz baş gosterdi... kocaman evde desemde inanmayın ufacıkev :D eşim le ben yasıyorum.. eşim sabahları saat 7de gidiyor ve gec saatlere kadar calısıyor... bu zaman zarfındada ben genelde evde veya annemde oluyorum.. artı evimiz 3 artı bir amaa sadce bir oda bize yetiyor... aman konuuyu ne cok uzattım :D
kısacası ufo almaya karar verdik oldugumuz odaları ısıtırız ve daha ekonomik olur diye dusunduk.. çoluk cocuk yok gelen giden misafir yok ve biziim için bir odanın ısınması yeter.. bu odamzda 10m2...
meleklerim ufo kullananlardan yorumlar beklyorum... ufo yeterli olurmu bize ?? artı ufo kullanan ve eelektrik faturalarının durumunu bana yazabilen olursa cok ama cok sevineceğim meleklerim..

Ufo almalımıyım??

Not: bizim aylık ortalama 300 ytl minimum doğal gaz masrafımız oluyordu...

hadi ufocular sizlerden haberler bekliyorum..:ang::ang::ang::ang:

ufo fazlasıyla yetecektir.300 tl den de az fatura geleceğine emin olabilirsin.çünkü kombide nası oluosa hem tam ısınamıosun hem bi ton fatura ödüyosun.ufoda daha karlı olacagın kesin..yalnız sıcak su işini nasıl halledeceksiniz..şofben mi var

bencede ufo daha tasarruflu ama biz ufoyu ancak sonbaharda yakabiliyoruz :Dçünkü erzurumda kışın yakarsak buz kütlesine dönüşürüz :piha:
sıcak suyu doğal gazdan rahatlıkla kullanabilir sadece sıcak su çok az yakıyor hemde iki kişilermiş zaten:)
inş sana yardımcı olabilmişimdir canım:)

bu seferde başına elektrik faturası cıkacaktır ama ufo yeterince ısıtmıyor ki
böyle bir durumu dayımınogluda yaşadı. kış boyu ufo kullandı ama biz gittigimizde gene donuyorduk ..
ama madem eve fazla gelen yok ve evde fazla vakit gecirilmiyor yine ufo iyi ama enrji tasarruflu bir cihaz olması da lazım ki enerjiyi cok yakmasın.. yoksa bu seferde elektrik faturası kabarır:D
Allah yardımıcın olsun,evlencem kısmetse korkmaya başladım :Sof of

Canlarım cevaplarınız için çok ama çoook teşekkür ederim... Çok teşekkür ederim ama şimdi çok kararsız kaldım... Alsakmı almasak mı ?? yaa doğal gazı fazla yakmak gerekiyorrr.. off offf.... yaa sadece 1 oda nın ısınması bizim için önemli zaten ısıyalıtımı iyi oldugundan ev genel anlamdada sıcak...

neyse en azından denemekten bişey olmaz... bir ufo alalım demi... buakşam eşim erken gelirsee bakalım bir ufo fiyatlarına...

Tekrar teşekürler melekler...

minacım buarada evlilikten kokrma cok guzel bir sey....

Asuscum sen yine dogalgaz yak derim ben bütün odaların beteklerini kapat sadece oturduğun odanın peteğini aç ufoyla ancak az soğuklarda ısıtabilirsin odanı çok soğuklarda ısıtmıyo elektirik faturasıda doğalgazı aratmaz bir ay öğle dene sadece oturduğun odanın peteğini aç göreceksin faturan yarıya inecek :)

Canim sen Ankara dasin okul icin ben de Ankara da bulundum 5 sene ,bizde kombi yakiyorduk ve hic isinamazdik,Ankara nin kisi da kis yani,Ufo cok iyi isitiyor tanidiklarimdan ocak ayina kadar kullananlar var kisinda kullanilir niye kullanilmasin fakat ne kadar tasarrufludur bilmiyorum,yinede kullananlar memnun.

Canim bir de atladigim bir konu var sicak su,ocak icin dogalgazi kullaniyorsun zaten,sonucta dogalgaz faturasindan kacis yok,cok soguk havalarda degilde ilkbahar,sonbahar gibi ufo daha iyi sanirim.Bende almayi dusunuyorum,daha kaloriferler yanmiyor bizimde,burada merkezi sistem var daha acilmadi kaloriferler acilana kadar almak gerekecek.

canımcım bende Ankara'da oturuyorum ben loj.da oturduğum için şanslıyım merkezi sistem ile ısınıyoruz şimdidende düşünüyorum aceba lojmandan çıkınca naparız nasıl ısınırız diye doğal gaz temiz ama maalesefki ısınma açısından çok masraflı senin şuan için çocuğun olmadığı için çok soğuklara kadar ufo yeterli olur ama sende bilirsinki ankara çok ayaz olur kışın ortasında yeterli olmaz gibi geliyor bana bence sen ufoyu al dayana bildiğiniz soğuklara kadar onla idare et hemde bu arada faturayı ne kadar fark atacağınıda kendin anlarsın ona göre çok soğuklarda ne yakacağına karar verirsin şuanki soğuklarda doğalgazdan karlı olur bence ufo.
her ikiside Ankarada gerekli sıtıcı aralık ayına kadar ufo aralık şubat arasıda doğalgaz yakarsın diye düşünüyorum :)
ama derimki sabah eşinle birlikte sen hergün annene git akşamdan akşama yakın ufoyu bide battaniye girin içine ohh tv seyredin sonrada yatın uyuyun :laugh:

gı gelin sana garanti ederim anacım ufo 1 odayı ısıtıyor hemde ayda 80m lira elektrik gelor
kardeşim kullanıo kışın 1 oda ısıtıyo bebek yoktu ozaman eşi gelince açıolardı ısınıo buyuklerden al ayarlananlar varya onlardan ufo olsun çok iyi ısıtıo gece kapatırsın yatmadan ısıtırsın odanı valla süper oluyo dene gör başka ne diyem doğalgazada ne çok veriomuşun yav ben 2artı 1 benim ev her yeri yakıorum 170 lira gelio yaw onedir 300 anam hayatta ödeyemem kuzum bide 2 kişisiniz yani israf hele bide zam geldi ufo yak rahatla dene canem lililililililiil:D:D:d

meleklerim hepinize ayrı ayrı teşekkkür ediyorum..
vermiş oldugunuz bilgilerden yola çıkaraktan dayanamadım eşimi aaradım ve tamam dedim ben ufa istiyorum dedim :D ay kıyamaz bana hemen arastırmıs fiyat ve almışta gelmiş aşkım.. ay benim bidenem ... neyse melekler yaktıgım zamanları not alırrımve fatıraya ne kadar yansırsa sizleride bilgilendiririmcanlarım..

kombi banyo ihtiyacları için cok ama cok ekonomik.. yaz boyu mesela bize 50ytl lik gaz yetti artı bilee ki biz her gun banyo yapan insanlarız hatta iki cunku bende eşimde ayrı ayrı haftanın belirli gunleri top oynuyoruzz.. Allahım tüpkullananların yardımcı olsun en cok onlar para veriyor...

meleklerim hayırlı ugurlu olsun yeni ufomuzz.. :D

meleklerimtekrar tekrar teşekkür ederrim canlarım iyiki varsınızz...

Geri