Meleklerim iste size leziz bir balik yemegi tarifi

C

cücük

Forum Okuru
Meleklerim iste size leziz bir balik yemegi tarifi
diyet yemekleri, diyet yemekleri tarifi

Meleklerim iste size leziz diyet balik yemegi tarifi....

Balık Kebabı
Konu balık olunca benim için akan sular duruyor. Çünkü balığı sağlıklı olmasının yanı sıra tadı sebebiyle de çok seviyor ve herkesin haftada iki kez yemelerini öneriyorum. Bildiğiniz gibi kolesterol içermeyen, damar ve kalp dostu omega 3 yağların en zengin kaynağı balıktır.
Bir danışanımın besin günlüğünü incelerken balık kebabını gördüm. Nasıl bir şey bu balık kebabı diye sorduğumda aldığım tarifi daha pişirmeden çok sevdim. Bu hafta deneyeceğim. Sizlerle paylaşma konusunda da sabırsızlandığım için denemeyi beklemediğimi eklemeliyim. 1 porsiyon balık kebabı yaklaşık 200 kalori. Bu tarifi benimle paylaşan danışanıma (isim veremiyorum) çok teşekkür ederim.
Diyetisyen Aysen Arıcan
Malzemeler (4 kişilik)
· 2 dilim mezgit fileto (dondurulmuş olabilir, levrek ya da çipura da kullanılabilir)
· 100 gram light kaşar peyniri
· 2 dilim tam buğday ekmeği
· ¼ demet dereotu
· ¼ demet maydanoz
· 1 orta boy kuru soğan
· Tuz, karabiber, kırmızı pul biber, kekik
· 8 adet çöp şiş çubuğu
Yapılışı:
· Tüm malzemeleri rondodan geçirerek balık köftesi harcını hazırlayın. Parçalanmış balık kıyması ve harcını 2-3 dakika elinizle yoğurarak baharatların eşit dağılmasını sağlayın.
· Çöp şişe hazırladığınız balık köftesini geçirip, aynı diğer kebaplarda olduğu gibi ıslattığınız elinizle düzleştirin. Fırın teline yağlı kâğıt serip üzerine kebap şişlerini dizin. Fırının ızgara ayarında ters yüz ederek pişirin.
balik-40.jpg

Afiyet olsun

Geri