Meleklerime Gelin ayakkabısı seçme kuralları

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Meleklerime Gelin ayakkabısı seçme kuralları
Kızlar gelin ayakkabısı seçimi en az gelinlik seçmek kadar zor bir iş...Hem şık olmalı hemde rahat olmalı...Aman canım gelinlik altından nasılsa görünmeyecek diyerek rastgele bir ayakkabı alırsanız büyük bir hata yapmış olursunuz :tik:

gelin-ayakkabisi2-4662.jpg

Gelin Ayakkabısı
Gelinlik ayakkabımı seçmek ayağımın küçük ve buçuklu olması nedeniyle oldukça zorve zahmetli olmuştu benim için.Ne kadar çok ayakkabıcı gezdiğimi tahmin bile edemezsiniz.Beğendiğim ayakkabı ayağıma olmadı, olan ayakkabıyı ben beğenmedim.

Yaz gelini olacaksanız açık burunlu yada bantlı bir model seçerek aldığınız ayakkabıyı daha sonrada rahatlıkla giyebilirsiniz.
Sadece klasik beyaz değil, fildişi, kırık beyaz, altın ve gümüş renklerinide tercih edebilirsiniz.

Kusursuz düğün ayakkabısını bulabilmek için birkaç temel ayrıntıya dikkat etmelisiniz.
1-Ayakkabınızın gelinliğin renk ve kumaşına uygun olması
2-Ayakkabı süslerinizin, takınız yada gelinlik işlemeleri ile uyum sağlaması
3-Uzun süre ayakta kalınacağı(düğün-fotoğraf çekimi-takı merasimi) için mutlaka rahat olması
4-Damadınızın boyuna göre topuk boyunun ayarlanması, alırken özelliklede buna dikkat edilmesi gerekmektedir.

Unutmadan son gelinlik provasına mutlaka gelin ayakkabınızla gitmelisiniz. Bu nedenle ayakkabınızı seçmek için çok geç kalmamalısınız.

En büyük sorunum aslında bu ayakkabı meselesi..

Boyum uzun birde topuklu giydiğimi düşün iyice uzun oluyorum ve sevgilimle aynı oluyoruz doğal olarakta karşıdan bakınca hiç te hoş durmuyor az kısa olmalıki hoş dursun..
ama tam tersi bende topuklu giydimmi hem incecik topuklu hemde yüksek giyerim( tabi herzaman topuklu giymem giydiğim zaman) gelinliğimlede böyle bir ayakkabı giymek istiyorum ama saçta yapılınca sanki ondan uzun gibi durcam.. bi çare lazım ..

Bende ayakkabı topuklu olunca aynı olacağım kocişimle :) Nasıl olacak bilmiyorum aman nişandada öyle oldu sorun olmaz :D

bende nişanlıyım ama benim neden bu konulara ilgim yok. Daha 2 sene kadar falan var evlenmemize ondanmı acaba hiç düşünmüyorum gelinliğim şöyle olsun ayakkabım şöyle olsun saçım şöyle olsun diye:S ama çeyiz konusunda hiç öyle değilim helede mobilyada içim gidiyor onlara bende sorunmu var:S

Geri