1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Meleklerimize Çiçek Motifli Hırka Modeli

  Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  çiçek motifli hırka hırka modeli
  hırka yapılışı  Tek düğmeli ve çiçek motifli harika bir hırka modeli paylaşıyoruz sizlerle melekler :) Bu güzel hırkayı örerken hem şiş hem de tığ kullanacaksınız. İşte hırkamızın yapılışı;


  < Konu Resmi..>


  RENK: İNCİ “BEYAZI
  YUMAK: 5
  RENK: BATİK
  YUMAK:1
  ŞİŞ NO:4
  TIĞ NO:1,75
  BEDEN: 38-40

  ÖN: 1)55 ilmekle düz örgü başlanır. 7,5 cm. sonra
  2) ortada kalan 23 ilmek kesilir.Her iki yanda kalan 23 ilmek kesilir. Her iki yanda kalan 16′şar ilmek ayrı ayrı düz örgü ile, 3′lü motif yüksekliği kadar (yaklaşık 30 cm.) örülür.

  3) Daha sonra yine ortaya 23 ilmek ilave edilir ve 16′şar ilmekle birleştirip, örgü devam edilir.Örgü boyu 41 cm. olunca yaka için tek kenardan 7+4+3+3+2+2+1+1 ilmek kesilir. Örgü boyu 50 cm.’e tamamlanınca ilmekler kapatılır. Diğer ön, aynı şekilde, yaka kesimi zıt kenarda yapılarak tamamlanır. 3′lü motifin çevresine beyaz Diva ile 1 trabzan-2 zincir ile kafes örgü geçilir. Her iki öne dikilir.


  ARKA:100 ilmekle başlanır.7,5 cm. sonra ortadan 50 ilmek kesilir ve yanlarda kalan ilmeklerle ayrı ayrı düz örgüyle, 61ı motif boyu kadar tamamlanır.Tekrar 50 ilmek ilave edilir. Örgü boyu 45 cm. olunca, yaka İçin ortadaki 30 ilmek kesilir. Sonrasında 3+2+1 ‘er ilmek daha kesilir. 2 sıra daha örüp, bitirilir. 61ı motifin çevresine beyaz ile 1 trabzan-2 zincir ile kafes örgü geçilir.Arkadaki yere dikilir.

  KOL: 70 ilmekle düz örgü başlanır. 6 cm. sonra ortadaki 23 ilmek kesilir. 3′lü motif boyu kadar yanlardaki ilmekler örülecektir.Bu arada örgü boyu 20 cm olunca her iki yandan, 2 sırada 1′er arttırma yapılır.3′lü motif boyu tamamlanınca, tekrar ortaya 23 ilmek ilave edilir. Kol yanlardan arttırarak örgü boyu 47 cm. olunca kesilir. Motifin çevresine beyazla kafes örgü yapılır ve kola dikilir.

  MONTAJ: Tüm hırka çevresine (ön kenarlar, yaka, etek ve kol uçlarına) beyaz ile 1 trabzan- 2 zincirli kafes örgü geçilir. Daha sonra batik iplikle fısıl geçilir.


   
Meleklerimize Çiçek Motifli Hırka Modeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. motifli tığ işi hırka modeli

  motifli tığ işi hırka modeli

  tığ işi hırka modelleri tığ işi hırka motifler tig isi motifler modelleri 2011 tığ ile örebileceğiniz ve isteğinize göre her renk yapabileceğiniz mükemmel ötesi bir hırka modeli :D:D Tig işi Hirka modeli Bu fıstık yeşili hırka, bu yıl çok tutulan çok beğenilen bir model, tığişi gül motifleri ile örülen bu örgü modeli benim beğenimi kazanmayı başardı.
 2. Motifli hırka modeli

  Motifli hırka modeli

  motifli hırka modelleri motifli hırka örnekleri modeli hırkalar Kalça ölçünüze göre zincir çekin.Üzerine 1 sıra sıkiğne yapın.Göğüs altına kadar dolgu ve zincirle ayrıntıdaki gibi örün.1 sıra kahverengi ile çizgi örün.Üzerine kare motifleri renkli olarak yapıp bedenin ön ve arkasını tamamlayın.Kolları da bedenin alt kısmı gibi yaparak ceketi tamamlayın.
 3. Motifli merserize hırka modeli

  Motifli merserize hırka modeli

  merserize örgü modelleri merserize hırka modelleri çanta örgü hırkalar hırka
 4. Çiçek motifli havlu kenarı örnekleri

  Çiçek motifli havlu kenarı örnekleri

  motifli havlu kenarı örnekleri motifli havlu modelleri ince kenari çiçek kenarı çiçek kenarları Çeyiz hazırlığı yapanlar yada havlusunu değiştirmek yepyeni havlu kenarı modelleriyle misafir ağırlamak isteyenler için birbirinden güzel ve şık çiçek motifli havlu kenarı örneklerini sizlerle paylaşmak istiyoru şimdiden kolay gelsin hanımlar=)
 5. Çiçek Motifli Bebek Battaniye Modelleri

  Çiçek Motifli Bebek Battaniye Modelleri

  örgü bebek battaniye, örgü battaniye modelleri, bebek battaniye modelleri Bebeklerin giysileri, eşyaları kadar örgü modelleri de çok şirin oluyor. Hamarat hanımların elinden çok farklı örgü modelleri çıkarak ortaya benim gibi örgü işinden anlamıyanların iç geçireceği ve hayranlık duyacağı örnekler oluşuyor:D:D Serin ve soğuk kış günlerin de en kıymetliniz bebeğinizi sıcacık tutacak ve sizin...

Sayfayı Paylaş