1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Meleklerimize Perde Nasıl Seçilir Tavsiyeler

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  perde nasıl seçilir perde seçimi nasıl yapılır


  Perdelerini yenilemek isteyen ya da yeni evlenecek olan meleklerimize perde seçimi hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz. Öncelik elbette ki perde alacağımız odada bulunan eşyaların ve duvar kağıdı ya da boyasının rengine uyumlu olması. Diğer detayları aşağıda ki makalemizde bulabilirsiniz :)  [​IMG]


  Pencereler çoğunlukla evin mimari çizgisiyle ilişkilenerek farklı boyut ve formlarda karşımıza çıkar. İç mekanların en doğal ortak noktaları olan pencerelerin nasıl dekore edildikleri ise odanın karakteri, atmosferi ve tarzı hakkında önemli ipuçları verir. Büzgülü tüllerden storlara, fon perdelerden jaluziye kadar pencere giydirmenin sonsuz seçeneği var. Bütçeniz veya zevkiniz ne olursa olsun, doğru perde seçimi yapabilmeniz için kendinize uygun öneriler bulabileceğiniz bir çalışma hazırladık.

  1-Ne tür bir ışık kalitesini istediğinizi düşünün. Rahatlatıcı ve güneşli bir atmosfer istiyorsanız, hafif tül perdeler kullanarak doğal ışıktan maksimumda yararlanın. Tazeliği ve modernliği çağrıştıran kotonlar astarsız kullanılırsa ışığı daha iyi geçirir.

  2-Storlar gerektiğinde mahremiyet sağlar ve doğal ışığı içeri davet eder. Üstelik onları dekoratif öğelere dönüştüren sonsuz kumaş seçenekleri var.

  3-Şeffaf veya yarı geçirgen kumaşlar içinde en dekoratif olanlarından biri de dantellerdir. Düz kanatlı perdeler halinde kullanılınca daha etkili olurlar.

  4- Renkli tül perdelerin üst kısımlarına ikiye kıvrılmış şeritleri belli aralıklarla dikin ve bir korniş çubuğuna asın. Bu tüller ışığı filtreler ve alacalı bir ışık etkisi yaratır.

  5-Beyazdan, bisküvi ve toprak tonlarına uzanan nötr renkler, klasik veya modern mekanlarda sıkça baçvurulan dekorasyon öğeleridir. Kumaşların üzerindeki kendinden kare ve çizgi kabartıları ve desenleri, düz yüzeye grafik bir katkı sağlar.

  6-Geometrik desenleri karıştırarak odalarınızın modunu yükseltin. Çizgilileri kareli, ekose ve puantiyelilerle bir arada kullanmaktan çekinmeyin. Bu farklı desenleri bir arada tutabilmek için onları aynı renklerden seçin.

  7-Renkli tül perdelerin üst kısımlarına ikiye kıvrılmış şeritleri belli aralıklarla dikin ve bir korniş çubuğuna asın. Bu tüller ışığı filtreler ve alacalı bır ışık etkisi yaratır.

  8-Odanıza canlılık katmak için oranj- mavi; yeşil-pembe-kırmızı gibi zıt renklerin birlikteliğine başvurun. Yumuşak pembe, lila, şeftali ve leylak tonları ise yatak odaları için ideal. Feminen çağrışımlar yaratan bu renkler floral, nakışlı desenler ve parlak dokunuşlarla daha ön plana çıkar.

  9-Taze ve modern bir etki arıyorsanız, mavi ve sarıların kombinasyonundan, denizci şeritlerinden oluşan cesur figuratif desenlere uzanan koton ve keten kumaşlara başvurun.

  10-Cumbalı pencereniz varsa, formunu ve güzelliğini daha da vurgulayın. Kadife, büzgülü kısa perdeleri yere kadar uzanan tül perdelerle bir araya getirin. Daha modern bir tarz için, her bir pencerede katlanır veya yuvarlanır stor perdeler kullanın. Mobilyaların doku ve rengine uygun kumaşlar seçin.
   
Meleklerimize Perde Nasıl Seçilir Tavsiyeler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadınların vazgeçilmezi etek nasıl seçilir ?

  Kadınların vazgeçilmezi etek nasıl seçilir ?

  Kadınların vazgeçilmezi etek nasıl seçilir ? Yeni sezon eteklerin istilası altında ama önemli olan hem yakışanı hem yaşam tarzına uyanı seçmek! Başımızı hangi vitrine çevirsek renk renk, değişik modellerde birçok etekle karşılaşıyoruz. 2003-2004 sezonundan bu yana etek diğer giysilere oranla açık arayla önde gidiyor. Diz boyu, diz altı, bol, yırtmaçlı, pileli, likralı. Modeller kadar...
 2. Evlenecek Meleklerimize Alyans Nasıl Seçilir ?

  Evlenecek Meleklerimize Alyans Nasıl Seçilir ?

  alyans nasıl seçilir alyans seçimi Sevgili melekler, ömür boyu parmağınızdan çıkarmayacağınız alyansınızı seçerken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Son derece büyük manevi değeri olan bu yüzük bir ömür boyu parçamızdır artık. Bu sebeple alyans seçerken acele etmemeli, sadece sezonun alyans modeli olmasına değil, karakterimizi, tarzımızı yansıtmasına dikkat etmeliyiz. Aşağıda ki...
 3. Perde Nasıl Seçilir bu konuda yardım edin

  Perde Nasıl Seçilir bu konuda yardım edin

  Selam arkadaşlar ben perdelerimi yenilemeyi düşünüyorum sizden de yeni perdelerimin modelleri konusunda bir kaç örnek öneri istiyorum bana mümkünse Perde Nasıl Seçilir yardım eder misiniz?
 4. Kurbanlık Hayvan Nasıl Seçilir ?

  Kurbanlık Hayvan Nasıl Seçilir ?

  Bu konu; kurbanlık hayvan alırken nelere dikkat etmek gerekiyor hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kurban bayramına sayılı günler kala evlerde bir bayram telaşı başladı. Bayanlar bayram temizliği ve misafir ikramlarıyla uğraşırlarken, bayram öncesi ya da bayramda alınacak kurbanlık seçme işi her ne kadar beylere düşse de biz bayanlar da eşlerimizin peşine düşüyoruz. Hazır...
 5. fondöten nasıl seçilir?

  fondöten nasıl seçilir?

  Ben makyaj yapmaya yeni başladım sayılır. Daha doğrusu bilinçli olarak yapmaya.Yeni yeni cildimi ve malzemeleri tanıyorum.Sizden ricam fondöten nasıl seçilir, cilde göre tabi ?

Sayfayı Paylaş