1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.449
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Memeli Hayvanlar Nelerdir?

  Konu, 'Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Geçen gün oğlum ders esnasın da bana bir soru yöneltti... Bana memeli hayvanların hangileri olduğunu sordu.. İlk başta ne kadar kolay bir soru deyip cevap vermeye başlasam da daha sonra çekimser kaldığım yerler de oldu. Sonun da araştırmaya ve en doğru bilgileri oğlumla paylaşmaya karar verdim. Çıkan sonuçlar da gerçekten bazı memeli hayvanlara çok şaşırdım. Çünkü memeli diye bilmediğim hayvanların bazıları yanlış çıkmıştı.
  Sizler için bu konumuz da memeli ve otçul memeli, etçil memeli hayvanlar hakkkın da gereken bilgileri paylaşıyorum.

  < Konu Resmi..>

  Yavrularını doğurarak dünyaya getiren ve onları sütle besleyen hayvanlara memeli hayvanlar denir. Koyun , inek , kedi , köpek , at , maymun , yarasa , balina , gibi hayvanlar memeli hayvanlardır.

  Memeli hayvanların bir bölümü otla beslenir. Bu nedenle bu tip hayvanlara otçul hayvan denir. Geyik , maymun , deve , koyun , keçi , inek gibi hayvanlar otçul memelilerdir. Otla beslenen hayvanların çene yapıları ot koparmaya elverişlidir.

  Et yiyerek beslenen memeli hayvanlara etobur memeliler denir. Çeneleri kuvvetli , dişleri uzun ve sivridir. Et yiyerek beslenen hayvanların büyük bir bölümü yabanidir. Kedi , köpek , aslan , kaplan , kurt ve çakal etle beslenen memeli hayvanlardır.

  Kesici dişleri çok gelişmiş olan fare , sincap , tavşan , kunduz gibi hayvanlar kemirici memelilerdir. Kemirici memeliler bitkilerin kök ve gövdelerini kemirerek beslenir.

  Yarasa uçabilen memeli hayvandır. Yarasaların işitme duyuları çok gelişmiştir. Mağaralarda yaşar. Böceklerle beslenir.

  Yunus , balina ve fok suda yaşayan ve yüzen memeli hayvanlardır. Derilerinde kıl ve tüy yoktur.

  Kelebek , kuş ve yarasalar karada yaşar. Kanatları vardır ve uçarlar. Buna rağmen kelebek ve yarasa kuşlar gurubunda değildir. Çünkü kelebek omurgasız hayvandır. Yarasalar ise canlı doğum yaptıklarından memeli hayvanlar gurubuna girer.

  Memeli Hayvanlar Nelerdir İsimleri

  Kaplan
  Yarasa
  Yunus
  Kurt
  Çakal
  Aslan
  Kokarca
  Porsuk
  Su samuru
  Ayı
   
Memeli Hayvanlar Nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hayvanlar Hastalaninca Ne Yaparlar?

  Hayvanlar Hastalaninca Ne Yaparlar?

  Hayvanlar Hastalaninca Ne Yaparlar? Hayvanlarin hastalandiklarinda ne yaptiklarini bilim adamlari merak etmisler ve yapilan arastirmalar neticesinde hayvanlarin kendilerine has tedavi metodlari oldugunu tesbit etmislerdir. Aslanlar yaralandiklarinda en yakin su kaynagina giderek agizlarina bir miktar su ve toprak alip cignerler. Sonra yere tukurur ve yerde bir miktar yogurduktan sonra...
 2. Karakalem Hayvanlar

  Karakalem Hayvanlar

  karakalem hayvan çizimleri karakalem hayvan çalışmaları çizimleri çalışmaları kara kalem Bu çizimler gerçekten müthiş.Ne kadar da gerçekçiler.
 3. parmak hayvanlar(=

  parmak hayvanlar(=

  Parmak çocuk olurda parmak hayvanlar olmazmı aaaa ayıp ama onlarıda unutmayın bakın nasıl oluyormuş:hhh: Allahım bunlar çok şekerler yaaa:D ıyy sinek hiçte şeker değilsin üstüne alınma sen emi :dil: hösssttt aile var leennhahaha
 4. hayvanlar hastalanınca ne yaparlar

  hayvanlar hastalanınca ne yaparlar

  Hayvanlarin hastalandiklarinda ne yaptiklarini bilim adamlari merak etmisler ve yapilan arastirmalar neticesinde hayvanlarin kendilerine has tedavi metodlari oldugunu tesbit etmislerdir bende sizin için buldum getirdimm :D:D Aslanlar yaralandiklarinda en yakin su kaynagina giderek agizlarina bir miktar su ve toprak alip cignerler. Sonra yere tukurur ve yerde bir miktar...
 5. Kurban ne zaman kesilmeli hangi hayvanlar kurban edilebilir?

  Kurban ne zaman kesilmeli hangi hayvanlar kurban edilebilir?

  Kurban kesim vakti, bayram namazı kılınan yerlerde bayram namazı kılındıktan sonra; bayram namazı kılınmayan yerlerde ise,fecirden (sabah namazı vakti girdikten ) sonra başlar. Hanefîlere göre kurban kesimi bayramın 3. günü akşamına kadar devam eder (Merğinânî, el-Hidâye, IV, 72). Şâfiîlere göre ise 4. günü de kurban kesilebilir (Mâverdî, el-Hâvî‟l-Kebîr, Dâru‟l-Fikr, Beyrut, ts. , XV, 284;...

Sayfayı Paylaş