1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    225
    Ödül Puanları:
    63

Menapoz sonrası kanama

Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

menapoz sonrası kanama nedeni,menapoz sonrası kanama neden olur,menapoz sonrası kanama kanser habercisi mi,menapoz sonrasında kanama olur mu,menapoz sonrası kanama belirtileri,menapozdayım kanamam oldu, < Konu Resmi..>

Rahim kanseri (endometrium kanseri) özellikle yaşlı ve postmenopozal kadınların hastalığıdır. Menopozdan sonra oluşan bir vajinal kanama ya da lekelenme nedeniyle doktora başvurmak kanserin henüz erken evredeyken saptanmasını sağlayabilir. Vakaların %70’i 45-74 yaş arasındadır. Erken belirti vermesi nedeniyle %75’i başlangıç evrelerinde yakalanır. 5 yıllık yaşam şansı tüm evreler için ortalama %84 civarındadır, hastalık erken yakalandığında bu oran daha da yükselir.
    Risk Faktörleri:

• 60 yaş üstünde olmak,
    • Şişmanlık (obesite)
    • Progesteron içermeyen, sadece estrogenleri içeren hormon ilaçlarının uzun süre kullanımı,
    • Adet kanamalarının küçük yaşlarda başlayıp ileri yaşlarda menopoza girilmesi,
    • Hiç doğum yapmamak ya da kısırlık öyküsü,
    • Kendisinde veya ailesinde kalın barsak kanseri veya endometrium kanseri öyküsünün varlığı
    • Meme yada over kanseri öyküsü
    • Over hastalıkları
    • Tamoksifen (meme kanseri tedavisinde kullanılan bir hormon ilacı) kullanımı,
    • Diyabet (şeker hastalığı),
    • Hayvansal yağdan zengin beslenme,
    • Hipertansiyon (tansiyon yüksekliği),
    • Adet düzensizlikleridir.
    • Östrojen replasman tedavisi

BEYZA21 bunu beğendi.
Menapoz sonrası kanama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğum sonrası kanama nekadar sürer

Doğum sonrası kanama nekadar sürer

Kızlar ben 20.03.2012 de sezeryanla doğum yaptım bugün 45. gün hala kanamam devam ediyor, son 2-3 gündür bitti gibiydi, ama bugün yine 2 parça pıhtılı, koyu renkli biraz kanamam oldu, merak ediyorum sizlerin ne kadar sürdü ve şekli, rengi, yoğunluğu nasıldı ?
  2. Menepoz sonrası ara kanamalar

Menepoz sonrası ara kanamalar

menepoz sonrası kanama olanlar,menepozdan sonra kanama olması normalmi,menepozda kanama neden olur,menepoz ve kanama hakkında bilgiler Son kanamanızdan 1 yıl veya çok daha sonra ortaya çıkan vajinal kanamadır. Menopozdan sonra ani bir kanamanız olursa, bunun birçok izahı bulunabilir. Vajinada bir enfeksiyon meydana gelmiş olabilir veya vajinanızın duvarları daha ince ve hassas bir hale...
  3. Birliktelik Öncesi Veya Sonrası Lekelenme Kanama

Birliktelik Öncesi Veya Sonrası Lekelenme Kanama

ilişki sırasında kanama,ilişki sonrası kanama,ilişkiden sonra lekelenmem oldu,ilişkiden sonra kanama oldum nedeni nedir,ilişki sonrası lekelenme ve kanama hakkında bilgiler Adet zamanı olmamasına rağmen cinsel ilişki sırasında veya sonrasında kanama olması anormal bir durumdur ve kesinlikle doktora başvurmayı gerektirir. Sebepleri: - Vajinal enfeksiyon (vajinit) - Vajina içerisinde bir...
  4. kürtaş sonrası kanama

kürtaş sonrası kanama

merhaba eylül 2de kürtaj oldum ekimde adetimi oldum ondan sonra hep lekelenme oldu hala devam ediyor nedni nedir?
  5. rahim filmi sonrası kanama

rahim filmi sonrası kanama

dün rahim filmi çektim bugün hareket ettikçe kanamam oluyor normalmi
Etiketler:

Sayfayı Paylaş