1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

mendel neyi bulmuş

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Fen dersinden bir şey soracam size. Mendel neyi bulmuş, bilgi verirmisiniz.

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    1.646
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Johann Gregor Mendel 22 Temmuz 1822 Heinzendorf'ta doğdu, 6 Ocak 1884 Brünn'de öldü ; genetik biliminin kurucusu, Avusturyalı botanik bilgini ve rahiptir.

Kalıtım biliminin öncüsü botanikçi, bitkiler üzerine yaptığı çalışmalarda, bir türün özelliklerinin kalıtım yoluyla sonraki kuşaklara aktarıldığını bulmuştur. Mendel'in öne sürdüğü ilkeler, 20. yüzyılın başlarında yapılan deneylerle doğrulandıktan sonra, kalıtım kuramının bütün canlılar için geçerliliği saptanarak, biyolojinin temel ilkelerinden biri haline gelmiştir.

mendel neyi bulmuş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çaprazlamalar ve Mendel Kuralları

Çaprazlamalar ve Mendel Kuralları

çaprazlama nasıl yapılır çaprazlama soruları ve cevapları örnekleri mendel örnekleri dihibrit ÇAPRAZLAMALAR ve MENDEL KURALLARI Bir canlının erkek üreme hücreleri (sperm veya polen) ile diğer bir canlının yumurtalarının birleştirilmesine çaprazlama denir. A. ÇAPRAZLAMALARIN ELEMANLARI P : Çaprazlanacak anne ve babanın (ebeveynlerin) genotipini ifade eder. G : Anne ve babadan meydana...
  2. Sümerliler Neyi Bulmuştur

Sümerliler Neyi Bulmuştur

sümerlilerin icatları sümerler neyi buldu Sümerliler Neyi Bulmuştur Sümerliler Neleri İcat Etti Sumerlilerin buluşları Sümerlilerin yaptığı icatlar nelerdir, buyrun öğrenelim... Sümerliler hakkında merak ettiğiniz tüm soruların, yanıtları aşağıda ki yazımızda yer almaktadır Melek'ler:) Sümerliler Neleri İcat Etti Sumerlilerin buluşları Sümerlilerin yaptığı icatlar -astronomi bilimi...
  3. Mendel Çaprazlamasına Bir Örnek

Mendel Çaprazlamasına Bir Örnek

mendel çaprazlaması nedir çaprazlama örneği bezelye çaprazlaması fenotip genotip ile ilgili bilgiler burada melekler Kalıtımla ilgili önemli başarılara imza atmış olan önemli bilim adamlarından Mendel'in Çaprazlama ve Mendel Kurallarından daha önce ki konularımızda bahsetmiştik melekler :) Şimdi de ünlü mendel çaprazlamalarına bir bezelye örneği vermek istiyoruz... Uzun ve kısa boylu...
  4. aynştayn neyi buldu

aynştayn neyi buldu

Aynştayn neyi buldu arkadhaşlarım acaba ismini de yanlışmı yazdım ne :)
  5. Galileo Galilei Neyi Bulmuştur

Galileo Galilei Neyi Bulmuştur

Galileo Galilei Neyi Bulmuştur arkadaşlar Galileo Galilei icadını yazar mısınız bana

Sayfayı Paylaş