Etiketler:
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.301
    Ödül Puanları:
    113

Menopoz sonrası hamilelik

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

menopoz ve hamilelik menopoz sonrası hamilelik Günümüzde ilerleyen tıp sayesinde artık kadınlar menopoz döneminden sonra bile hamile kalıp bebek doğurabilecekler.Uzmanların yapmış oldukları haberin detaylarına geçiyorum
    Tıp dünyasında, kadınlar için menopoz ve kanser tedavisinden sonra da anne olmayı sağlayacak tarihi bir adım atıldı. Yumurtalık nakli ameliyatı ile artık menopoz sonrası da anne olmak mümkün…
    Brüksel’deki Louvain Katolik Üniversitesi bir ilke imza atarak, yumurtalık nakli ameliyatıyla, kanser tedavisi gören kadının hamile kalmasını sağladı.

ABD’de yaşayan Türk Doktor Kutluk Oktay’ın öncülük ettiği bu tür ameliyatlarda embriyon elde edilmiş, ancak hamilelik oluşmamıştı.

Devrim niteliğindeki bu adım, kanser ya da menopoz sonucu doğurganlıklarını kaybeden kadınlara umut ışığı yaktı.

Almanya’nın Berlin kentindeki Avrupa Doğurganlık Konferansı’nda uyguladıkları işlemi anlatan doktorlar, bebeğin ekim ayında doğacağını belirtti.

Menopoz sonrası hamilelik konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Menopoz

Menopoz

Menopoz âdetlerin son olarak kesilmesi anlamına gelirse de, klimakterik kelimesiyle eş anlamlı kullanılmaktadır. Östrojen yetersizliği, genital yolda kızarmalara ve değişken bir atrofiye yol açar. Doğurganlık döneminin son bulmasına ve menopozun fizik semptomlarına karşı bir tepki olarak gelişen emosyonel bozukluğa sık rastlanır. Bu yaşta açık anksiete durumları (bkz.) ve depressif hastalıklar...
  2. hamilelik sonrası depresyonu

hamilelik sonrası depresyonu

hamile kaldığımdan beri acayiplikler oldu, heralde depresyondayım kızlar. Hamilelik sonrası depresyon hakkında bilgi rica ediyorum.
  3. Doğum sonrası hamilelikten korunma

Doğum sonrası hamilelikten korunma

doğumdan sonra gebelikten nasıl korunmalıyım,doğum yaptım hamilelikten nasıl korunum,doğum sınrası gebelikten korunma hakkında bilgiler Doğum sonrasında üreme organlarının eski fonksiyonlarını kazanmasıyla birlikte yeni anne yeniden hamile kalabilir. Bebeklerini ek gıda vermeden yalnız anne sütüyle besleyen ve aynı zamanda hiç adet görmeyen annelerin 6 ay süreyle gebe olma şansı azdır....
  4. Menepoz sonrası ara kanamalar

Menepoz sonrası ara kanamalar

menepoz sonrası kanama olanlar,menepozdan sonra kanama olması normalmi,menepozda kanama neden olur,menepoz ve kanama hakkında bilgiler Son kanamanızdan 1 yıl veya çok daha sonra ortaya çıkan vajinal kanamadır. Menopozdan sonra ani bir kanamanız olursa, bunun birçok izahı bulunabilir. Vajinada bir enfeksiyon meydana gelmiş olabilir veya vajinanızın duvarları daha ince ve hassas bir hale...
  5. kürtaj sonrası hamilelik

kürtaj sonrası hamilelik

bebeğimin anne karnında ölmesi sonucu 2 aylık ne yazıkki kürtaj oldum ilk bebeğim olacaktı bu yüzden çok üzgünüm kürtaj sonrası tekrar hamile kalmak mümkünmü benim gibi aynı durumda olupta tekrar hamile kalan varsa kürtajdan sonra ne zaman hamile kaldınız hamilelik için kürtaj sonrası belli bir süre varmı

Sayfayı Paylaş