Menopozda cinsel isteksizlik durumu var bu nasıl geçer?

G

Ganime1111

Forum Okuru
Menopozda cinsel isteksizlik durumu var bu nasıl geçer?

Menopozda cinsel isteksizlik neden olur melek kadınlar kulübü menopozda cinsel isteksizlik nasıl giderilir forum'da.​

Canlarım ben 49 yaşındayım ve adetim duzensizlesmeye başladığı için doktora gittim menopoz belirtileri başlamış ve hormon ilaçları kullanıyorum. Ayrıca aşırı bir cinsel isteksizlik başladı. Buna çözüm var mı doktora soramadım çünkü ben. Menopozda cinsel isteksizlik neden olur ve tedavisi var mıdır? Doktoruma sorsam acaba ilaç ya da buna çare bir şey önerir miydi?

Merhabalar
Türkiye'de menopoza girme yaşı çok aşağılara düşmüştür bu yaş aralığı 47'ye kadar hatta 45'e kadar inmiştir. Menopozun belirtileri de hemen kendini gösterebilir özellikle sıcak basması tabii ki ilk belirtilerden biri adet düzenini de gecikmeler bozulmalar ve bir de cinsel isteksizlik tabii ki doktorunuza göründüğünüz de hormonal tedavilerle menopozun etkilerini en aza indirmeye çalışmakta. Keşke cinsel isteksizlik olduğunu da doktorunuza bir danışsaydınız buna ek olarak vajinal jel ya da yine buna bağlı hormonal ilaçlarla bunu tedavi edebilirdi. Menopozun etkilerine bağlı olarak cinsel istekte azalma olabilir kurulup nedeni ile özellikle ağrılı ilişki ve buna bağlı olarak isteksizlik oluşabilir. Özellikle menopoz zamanında vajinanızı çevreleyen kaslar gevşeyip zayıflayabilir bu kasları güçlendiren egzersizler de yaparak bu bölgeyi güçlendirebilirsiniz ve daha fazla uyabilirsiniz. Dilerseniz ülkemizde ve dünyada menopoz neden aşağı yaşlara düştü bunun sebebini aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz "erken menopoz sebepleri" nelerdir bakalım.

Geri