1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Merak Edenlere Gebelikte Diş Çekimi Ya Da Tedavisi Yapılır mı Sorusunun Yanıtı

  Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  gebelikte diş çekimi gebelikte diş çekimi yapılır mı


  Sevgili melekler, gebe meleklerimizin kafalarında soru işareti yaratan konuların başında gebelikte diş çekimi yapılıp yapılmayacağı var. Bu sebeple açtığımız bu konumuzda gebelikte diş çekimi ya da diş tedavisi yapılır mı, yapılırsa ne şartlarda yapılır, bu soruların cevaplarını arayacağız..:)


  [​IMG]


  Hamilelikte zorunlu olmadıkça diş çekimi yapılmıyor ama zorunluysa çekiliyor. İlk üç aylık dönem bebeğin çok hassas olduğu bir dönemdir. Gereksiz müdahaleler düşüğe sebep olabilir. Fakat ağrıya sebep olmuş ve/veya müdahale edilmediği taktirde daha çok zarara neden olabilecek durumdaki dişlerin çekim, kanal tedavisi gibi acil olarak tedavi edilmesi gereken durumlarında, çekinmeden diş hekimine gidilmelidir. Diş hekimi, bebeğe zarar vermeyen ilaçlarla tedaviyi sağlayacaktır.

  İkinci üç aylık dönem, hamilelik sonuna kadar ertelenmesi uygun olmayan diş çekimi, dolgular, kanal tedavileri vb. pek çok tedavinin yapılması için en uygun olan dönemdir.

  Üçüncü üç aylık dönemde bebek anne karnında oldukça büyümüştür ve doğum yaklaşmıştır. Aynen ilk üç aylık dönemde olduğu gibi, acil tedaviler dışında diş hekimi müdahale etmeyecektir.

  Hamilelik döneminde günlük ağız ve diş bakımı kesintiye uğratılmamalıdır.
  Hamilelik öncesi tam bir ağız muayenesinden geçerek optimal ağız hijyenine kavuşmalı ve bunu sürdürme alışkanlığını kazanmalıdır.

   
Merak Edenlere Gebelikte Diş Çekimi Ya Da Tedavisi Yapılır mı Sorusunun Yanıtı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Fransız Manikürü Nasıl Yapılır? Merak edenler buyursun

  Fransız Manikürü Nasıl Yapılır? Merak edenler buyursun

  Fransız Manikürü Nasıl Yapılır Fransız manikürü tam olarak nasıl yapılır öğrenmek istiyorum, bana bu konuda bilgi verebilir misiniz?
 2. Gebelik testleri aç karnına mı yoksa tok karnına mı yapılmalıdır?merak edenler buraya

  Gebelik testleri aç karnına mı yoksa tok karnına mı yapılmalıdır?merak edenler buraya

  gebelik testi,gebelik testi aç karınlamı yapılmalı, gebelik testi aç tok B-HCG tahlilini artık hemen herkes bilir ama burada biraz daha konuya açıklık getirelim merak ettiklerimizi buradan öğrenelim.. kanda gebelik testi (hamilelik testi) ise yani B-HCG tahlili ise aç veya tok farketmez, her zaman yapılabilir.. fakat doktorun istediği gerekli bazı tahliller ise onları aç karnına vermek...
 3. Hangi Bitkiler Gebeliği Kolaylaştırıyor merak edenler buraya

  Hangi Bitkiler Gebeliği Kolaylaştırıyor merak edenler buraya

  gebelik gebeliğe hazırlık Bebek sahibi olmak için çeşitli yöntemler deneyen, doktora başvuran ama bir türlü hamileliğe ulaşamayan çiftler için şifalı bitkiler alternatif bir yol olabilir mi? Kimine göre faydasız koca karı ilaçları kimine göre doğanın bahşettiği yöntemler bunlar. Şifalı Bitkilerin Tercih Edilme Nedenleri Tetkik sonuçlarını takiben şifalı bitkilere yönelme birkaç farklı...
 4. Hatim Duası Nasıl Yapılır Merak Edenlere..

  Hatim Duası Nasıl Yapılır Merak Edenlere..

  hatim duası hatim duası nasıl yapılır Sevgili melekler, Yüce Allah’ın son kelamı olan Kur’ân-ı Kerim’i okumak, ecir ve sevabı en yüksek olan bir ibadettir.Hatta selef âlimlerinin ifadelerine göre ibadetler içerisinde hiç birisi Kur’ân okumaya denk değildir. Nitekim âyette de, Kur’ân okumanın asla zarar etmeyecek bir kazanç olduğu belirtilmiştir. Ramazan ayında da oruç ibadetinin yanı sıra...

Sayfayı Paylaş