Mercedes-Benz E

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Mercedes-Benz E2009’da tanıtılacak olan yeni Mercedes-Benz E yabancı bir internet sitesinde ilk kez karşımıza çıktı. Nasıl ele geçirildiği belli olmayan bu fotoğraflarda yeni lüks sedanın 80’lerin ortası ve 90’ların başındaki E sınıfını hatırlatacak şekilde daha sert ve köşeli çizgileri de genel tasarım anlayışının içine yerleştirdiği görülüyor. Aslında henüz bir karar vermek için çok erken ama bu fotoğraflardan Mercedes’in yeni E sınıfında klâs bir otomobili değil de daha sportif bir çizgiyi benimsediği anlaşılıyor.

Resmi kaynaklar tarafından bir açıklama yapılmasa da yeni E sınıfında birçok yeni motorun yanı sıra revize edilmiş benzinli ve Bluetec dizel motorlar da görev yapacak. Bu motorlar arasında 4 silindirli 1.8 litre turbo benzinli ve yeni 204 HP 2.2 litre turbo dizel motor da yer alacak. Üstelik Alman üretici dizel-hibrid ve benzinli-hibrid versiyonlarının yanı sıra BMW 5 Serisine rakip olacak 550 HP 6.2 litr V8 motorla donatılmış AMG versiyonuna da model gamında yer verecek.

Sedan versiyonun tanıtımından 1 yıl sonra Estate ve bugünkü CLK’nın yerini alacak Coupe versiyonu satışa hazır hale gelecek…
 

Benzer İçerikler

Üst