Mermer Lavabo Nasıl Temizlenir?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Mermer Lavabo Nasıl Temizlenir?
lavabo nasıl temizlenir, mermer lavabo temizliği, mermer lavabolar nasıl temizlenmeli, lavoba temizliği püf noktalar
Eviniz de banyo ve mutfaklar da kullandığınız lavabolar farklı tasarımlarla yer almaya devam ederken lavabo tasarımlardından biri olan mermer lavaboların temizliği hakkın da hanımların bilgi edinmesi amacı ile sizlere gereken püf noktaları ve bilgileri bu yazımız da paylaşıyoruz.
Mermer lavabo temizliği nasıl yapılır diye merak ediyorsanız aşağıda ki bilgilere göz atmanızı tavsiye ederiz;)
temizlik-nasil-yapilir-2.jpg

Mermer lavabolarınız, zaman içinde sararma yapabilir. Mermer üzerindeki lekeleri temizlemek de zordur.

Mermer lavabonuzda boyalı lekeler (kahve, içki, nikotin vs) varsa, birkaç damla amonyak ilave edilmiş çamaşır suyunu lavabonuza dökün ve iyice ovun. Daha sonra bol suyla iyice durulayın.

Mermer lavabonuzda yağ lekesi varsa, marketlerde bulabileceğiniz yağ çözücü spreylerden sıkın. Bir süre bekledikten sonra bol su ile durulayın.

Mermer lavabonuzda mürekkep lekesi varsa, birkaç damla amonyak ve %20 oranlı oksijenli suyu karıştırın. Bu karışımla lekeyi ovun. Ardından bol su ile durulayın.
Sararan mermer lavabonuz için, sabunlu su karışımı hazırlayın. Bu karışımla lavabonuzu iyice silin. Ardından tuz katılmış limon suyuyla lavabonuzu ovun. Bol su ile durulayın.

Mermer lavabonuzdaki pas lekeleri için oksalit asit kullanabilirsiniz. 1 kaşık oksalit asidi iki su bardağı sıcak su içinde eritin. Buna batırdığınız bezle pas lekesini ovun. Ardından bol su ile durulamayı unutmayın.
 
Üst