mersin yağı nedir

narçiçeğimm

Daimi Üye
Üye
mersin yağı nedir
Mersin yağı faydaları mersin yağı nasıl kullanılır. Melekler mersin yağını duyanlar vardır mutlaka aranızda ama ben ilk defa duydum ve çok faydalı olduğunu öğrendim bronşitten akciğer iltihabına kadar bir sürü hastalığa faydaları var ayrıca cilt bakımınada yardımcı oluyo laf aramızda göğüsleride büyütüyo kısacası melekler mersin yağı nedir nasıl kullanılır burada buyrun bakalım

images-9e.jpg

Mersingiller familyasından, 2-3 metreye kadar boylanabilen, mor renkte meyveleri olan, beyaz çiçekli bir ağaçtır. Yaprakları uçucu yağ, tanen, reçine ve acı madde; meyvesi yine uçucu yağ ve tanen ile şekerler ve organik asitler içerir. Mersin yağı ise terpen ve pinen gibi maddeler içermektedir.

Faydası
Bronşitte faydalıdır. Mesane iltihaplarını da giderir. Nezlede faydalıdır. Akciğer iltihaplarında kullanılır. Bel soğukluğunda faydalıdır. İshali keser. Mide ağrılarını giderir. Egzamada faydalıdır. Kanamayı durdurucu, mikrop öldürücü ve yaraların iyileşmesini hızlandırıcı etkilere sahiptir. Ağız, boğaz ve idrar yolu iltihaplarına karşı faydalıdır. Şeker hastalarına iyi gelir.

Kullanımı
Günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2 damla damlatılarak kullanılır. Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır. Fazla kullanılmamalıdır. Hamileler için sakıncalıdır.

Benzer Diğer Konularımız !

Geri