meslek seçimi yardım

deryadeniz35

Yeni Üye
Üye
meslek seçimi yardım
fen bilgisi öğretmenliği okuyanlar
Herkese merhaba :) Aranıza yeni katıldım . Bu sene ygs-lys ye girdim . Hedefim mühendislikti ama Ege Üniversitesi mühendislikleri tutmuyor . İl dışı tercih de yapmayacağım .Fen bilgisi öğretmenliği tutuyor .Hiç düşünmemiştim öğretmen olmayı ama şimdi sıcak bir fikir gibi geldi . Öte yandan bir sene daha çalışıp seneye mühendisliği tutturmayı da düşünüyorum .Kafam çok karıştı .
Fen bilgisi öğretmenliği okuyanlar ya da öğretmen olanların fikirlerini bekliyorum .Kpss de yüksek almak grekiyormuş ,zormuş öyle duydum :( Öte yandan mühendis olanların, çevresinde mühendis tanıdığı olanların da düşüncelerini bekliyorum .Birşeyler önerirseniz memnun olurum yardımlarınızı bekliyorum . Benim gibi tercihlerle uğraşan arkadaşlar yardım edin lütfen :)

evet fenbilgisi öğretmenliği az alınıyor yüksek kpss lazım ..amcamın oğlu fen bilgisi mezunu kpss yüksek alamadı gitti polis oldu ..fen bilgisinden mezun olup da öğretmen olanı hiç görmedim desem yeridir..mühendislik her zaman daha iidir ama ne mühendisi olacağına bağlı ...bence sen il dışı mühendislik yaz ..hem devlete mühendis olarak girmen daha kolay ve ii de maaşı var ..ama fen bilgisine atanman çok zor ..

canım aynen fen bilgisi ataması çok ama çok zor olan bi bölüm ve yüksek kpss gerek,il içi başka hangi seçeneklerin var?? farklı alternatif bölümler düşün anladığım kadarıyla izmirdesin,iş imkanı bol olan bi yer mühendslikte illa gelen yer vardır 9 eylülde var orda

canım 9 Eylül de yüksek kalıyor .Sıralamam çok arada . Çok rahat öğretmenliğe giriyorum .Benim sıralamamın altında kalıyor. Ama kaldı ki mühendisliğe de yetmiyor :( Sanırım daha iyi hazırlanmam gerekliymiş :( Mühendislik dısında bir alternatif de göremiyorum . Çok kararsızım yaaa . Öğretmen olmak kolay da atanmak zor sanırım :( Bir sene daha çalışabilir miyim bilmiyorum .Bakalım inşallah bir karar verebilirim

fen bilgisi öğretmenliği pek tavsiye edilmiyor canım dendiği gibi atanma olasılığın düşük matematik öğretmenliği falan olabilir ama bana kalırsa sen bir sene daha hazırlan gönlünden geçeni oku sonradan pişman olma..

Geri