Metabolizma hızı kaç olmalı bunu nasıl anlayabiliriz?

• Konbuyu başlatan Melikeyurt8
  • Başlangıç tarihi
M

Melikeyurt8

Forum Okuru
Metabolizma hızı kaç olmalı bunu nasıl anlayabiliriz?

Metabolizma hızı kaç olmalı melek kadınlar kulübü metabolizma hızı kaç kalori forum'da.​

Arkadaşlar benim metabolizmam çok mu yavaş acaba zayıflamam çok yavaş ve hemen zayıflayamıyorum ben. Metabolizma hızı kaç olmalı? Benim yaşım 35 ve nedense zayıflamak istediğim zaman kilo veremiyorum o kadar uğraşıyorum dikkat ediyorum kilo vermem vok yavaş. Sonra da pes ediyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor fikir verir misiniz? Metabolizmamı hızlandırmak için peki ne yapabilirim? İleri yaşlara doğru metabolizma yavaşlar mi?

images (11).jpeg

Merhabalar
Zayıflama hızı bünyeden bünyeye değişir. Metabolizma hızı da aynı şekilde cinsiyete, yaşa göre değişir. Yine metabolizmayı kişinin ortalama oksijen tüketimi, aldığı nefes miktarı ve nefes sıklığı, ortalama oksijen yoğunluğu da metabolizma hızını etkiler. Ölçümünde etkilidir yani. Ve ölçüm sonucuna göre metabolizma hızına göre kişiye özgü bir beslenme programı uygulanır. Eğer metabolizma hızınız yavaş olduğunu düşünüyorsanız diyetisyen ile görüşebilirsiniz. Zayıflamak için metabolizma hızı ölçülüp diyetisyeniniz size uygun beslenme programı hazırlar ve sağlıklı beslenme ile birlikte daha iyi şekilde kilo vermek mümkün olur.

"Metabolizma hızı kaç olmalı"​

Metabolizma hızı dediğimiz gibi yaşa cinsiyete ve saydığımız diğer etkenlere göre değişir. Peki metabolizma hızı kaç olmalı? Normal değerler olarak 20-40 yaş aralığında kadınlarda metabolizma hızı 1000-1400 arasındadır. Erkeklerde ise bu yaşa göre 1200-1600 olmalıdır. Yaş arttıkça doğal olarak metabolizma da yavaşlar. İşte 40 yaş ve üzeri için metabolizma hızı da yavaşlar.

Dilerseniz metabolizma hızının ölçümü konusunda aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz. "Metabolizma hızınızı kendiniz ölçebilirsiniz nasıl mı?" Hemen aşağıda linkte konumuzu inceleyebilirsiniz.

Geri