Metabolizmanızı Bu Besinlerle Hızlandırın!

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Metabolizmanızı Bu Besinlerle Hızlandırın!
bu konu metabolizmayı hızlandıran besinler listesine yer vermektedir.

Ağır bir metabolizma sizin yedikleriniz ve içtikleriniz doğrultusun da kilo almanıza neden olar. Beslenme uzmanlarının tavsiye ettiği metabolizmayı hızlandıran besinleri tükettiğiniz de kendinizi daha zinde ve hafif hissedeceksiniz.
İşte metabolizmanızı hızlandıracak besinler listesi;

diyet-c.jpg


SÜT: Özellikle de light süt hem yağ yakılmasını kolaylaştırır hem de vücudun gerekli kalsiyum oranını sağlayabilen besin kaynağıdır.

SU: Gün içerisinde en az 8 bardak su öğünlerden önce açlığınızı bastırarak tokluk hissi verecektir. Aynı zamanda günlük su kaybını da önleyerek vücudun direncini arttırmaya yardımcı olan çok önemli besin kaynaklarımızdan biridir. Ayrıca sindirim sistemini çalıştırdığı için metabolizmaya etki etmektedir.

YEŞİL ÇAY: Yeşil çayın içerisinde bulunan antioksidan sayesinde metabolizmamız hızlanır. Bu yüzden yeşil çay hızlanarak vücudun kilo kaybını sağlayan yardımcı besinlerimiz arasında yer almaktadır.

GREYFURT: Greyfurt’un en önemli ve en yararlı özelliği olan içeriğindeki C Vitamini sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yarayan ve diyet listelerinin vazgeçilmez meyvesi olan besin türüdür. İçinde bulunan maddeler metabolizmayı hızlandırıcı etkidedir.

YÜKSEK LİFLİ BESİN TÜRLERİ: Yüksek lifli besinlerin en önemli özellikleri vücudun yağ yakmasına engel olarak metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlamaktır. Yüksek lifli besin türleri arasında; meyve ve sebze çeşitleri, kuru fasulye, tahıllı gıdalar ve kepekli gıdalar gibi içeriğinde yüksek oranda lif bulunan aynı zamanda vitamin ve protein olan ve tüketilmesi gereken zengin besin türleri arasında yer alırlar.

BROKOLİ: Brokoli düşük kalorili bir besin türü olduğundan dolayı kilo verdirme özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda vitamin ve kalsiyum oranı yüksek sebzelerin içinde en önemli olan bir gıda takviyesi olarak da bilinmektedir.

YAĞSIZ ET: Protein oranı yüksek olan gıdaların başında et gelmektedir. Etin özellikle de yağsız olması metabolizmayı hızlandırarak sindirimi de kolaylaştırmayı sağlamaktadır. Yağsız etin vücuda enerji verici özelliğinin de olması proteini zengin besin kaynağı olduğunu gösterir.

YULAF EZMESİ: Yulaf ezmesinin en önemli özelliği arasında vücuda enerji sağlayarak tokluk hissi vermesi ve kolesterol oranının oldukça düşük olması sayesinde metabolizmayı hızlandırarak kilo kaybını sağlamasıdır.

ACI BİBER: Acı biberin içerisinde yer alan kapsaisin maddesi ile kilo vermek çok daha çabuk sağlanır. Bu madde vücutta metabolizmaya can verme etkisi yaratmaktadır.
 
Üst