Metabolizmayı Hızlandıran Tedaviler

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Metabolizmayı Hızlandıran Tedaviler
metabolizmayı hızlandıran yiyecekler metabolizmayı hızlandıran bitkiler kan dolaşımını besinler kan dolaşımını bitkiler yiyecekler
sok1.jpg
Metabolizmanın çalışma hızının tespit edilmesiyle zayıflama programları büyük önem taşıyor.

Metabolizma ölçümü nasıl yapılır? Gerçek metabolizma hızı ölçümü solunum yoluyla tespit ediliyor.bu konuda ki çalışmaları türkiye’ye taşıyan dr. İsmail ağar bugüne kadar ancak çok sınırlı şartlarda ve zorluklarla ölçülen metabolizma hızınınyeni gelişen teknikle oksijen tüketimi hesaplanarak kolayca ölçülebildiğini belirtiyor. Böylelikle sistem bilgisayar programıyla kişilerin metabolizma hızına göre uygun diyet programı hazırlıyor. Buradan çıkan sonuç sizinde tahmin ettiğiniz gibi metabolizmanızın yavaş çalıştığı yönündeyse devreye metabolizmanızı hızlandıracak tedaviler devreye giriyor
Şok hızıyla bahara hazırlanın
Saniyede 1500 metre hızla doku altına ulaşarak şok dalga üreten ve bunları uygun başlıklar yardımıyla akupunktur noktalarına ileten akustik şok dalga akupunktur yöntemi metabolizmayı hızlandırma özelliği taşıyan bir tedavi. Bu yeni nesil akupunktur tedavisi hedeflenen etkiyi maksimum noktaya çıkarıyor.
sok2.jpg
Sıkıştırılmış hava ile şok dalga atış sistemi özel şok ileticilerine sahip.ileticiye yerleşen mermi sıkıştırılmış hava ile hızlandırılıyor.böylece üretilen kinetik enerji mermi çarpmasından etkilenmeyen bir yüzeyde akustik enerjiye dönüşüyor.şok dalga akupunktur her akupunktur noktasına yalnızca birkaç saniyelik tedavi gerektiren çok kısa süreli bir uygulama.etkili bir şekilde uyarılan noktalar hedeflenen bölgelerdeki kan dolaşımını ve lenfatik akımı hızlandırırken metabolizmayı hızlandırıyor dolaşımı düzenliyor.karın bölgesine uygulanabilirliği ise bağırsakların çalışmasına direk etki ediyor. Şok dalga akupunktur, uygulama alanındaki etkili gücün dışında geleneksel akupunktur yöntemlerinden farklı olarak ağrısız bir yöntem olarak dikkat çekiyor.tedaviyi almanya ve isviçreden sonra türkiyede ilk defa uygulamaya başlayan akupunkturist, kardiyovasküler anestezi ve beslenme uzmanı dr. İsmail ağar bu yöntemin geleneksel akupunkturun uygulama alanı bulamadığı bölgeler e ulaştığını ve yoğun etki alanına sahip ayak tabanı ve çok derinlerde bulunan özel akupunktur noktalarına ulaşabilme şansı yarattığını belirtiyor.
sok3.jpg
1 seansta 400-600 kalori yaktıran sistem Metabolizmayı hızlandıran bir diğer yöntem ise ozon tedavisi.ozon hepimizin bildiği oksijenin yüksek enerjili halidir. Pek sağlık sorununda kullanımı söz konusu olan ozon cildin tazelenmesinde ve zayıflamada ki rolüylede ön plana çıkıyor.
Ozon tedavisinin en etkili biçimde uygulama yöntemlerinin başında ozonlu buhar sauna gelmektedir. Bilgisayar kontrollü ısıtma sistemi,4 adet buhar püskürtme mekanızması ve ozon girişi bulunan çift kapılı fiberglas gövdeden oluşan buhar saunasıdır.buhar ile beraber ozonun kullanılması buharı vücudun sarmasıyla birlikte ozonun deri yolundan emilimini sağlar.nemin ısısı gözenekleri açar ve ozonun deriden kan dolaşımına girmesine olanak verir.ozon böylece yağ dokularına ve lenf bezlerine ulaşabilir.lenf dokusunun toksinlerden temizlenmesi önemlidir ve ozon/buhar saunası bunu sağlamak için iyi ve kolay bir yoldur.
1:eek:zonlu buhar sauna ile tek seansta 200 ile 450 arası kalori yakılır.buda yaklaşık olarak iki-üç saatlik normal bir yürüyüş ritmine veya yaklaşık 45 dakikalık bir hafif koşuya eşittir.
2:buhar etkisiyle ozon deriden emilerek cilt ve altı dokuya nüfuz etmek suretiyle selülitli dokuya direkt olarak girer.bunun anlamı selülitli dokulardaki oksijen alımı azalmış yağ hücrelerine oldukça güçlü oksijen verilmesi demektir.bu durum selülit tedavisinde çok önemli olup başta mezoterapi olmak üzere selülit tedavisinde kullanılan tüm yöntemleri güçlü şekilde destekler.
3:eek:zonlu buhar sauna sağlığı kötü yönde tehdit eden yağlar,yağ asitleri,metabolik elementler, ve zararlı toksinlerin kalbe yüklenmeden vücuttan atılmasına yardımcı olur.böylece vücudun aşırı yağlanmasını önler.ağlıklı kilo vermeye yardımcı olur.
Dr. İsmail Ağar
0 216 414 99 00
 
Üst