Mevsimlik örgü bluz

deko_fikir

deko_fikir

Yeni Üye
Üye
Mevsimlik örgü bluz
MEVSİMLİK FERMUARLI ÖRGÜ BULUZ

Modeli uygulamak için gereken malzemeler =


500 iplik.
4 no.lu şiş lastik örmek için.

4.5 no.lu şiş beden örmek için.
52 cm Fermuar


Örgü deseni =
Düz , ters örgü, haraşo, lastik örgü ile Yaprak deseni


MEVSİMLİK FERMUARLI BULUZ.jpg

Modelin uygulanışı =
ARKA =
4 no.lu şişlerle 100 ilmek başlayın, 10 cm 2+2 lastik örün, 4.5 no.lu şişlerle ters örgüye geçin. 34 cm örün kol oyuğu için iki taraftan 4’er ilmek artırın.

Bu sırayı 4 ilmek ters, 5.ilmeğin içinden 7 ilmek çıkarılarak haraşo şeklinde örüp sırayı tamamlayın Artış yapılan ilmekleri haraşo, diğer ilmekleri ters örmeye devam edin. Daha sonraki düz sırada 4 ters ilmeklerin her iki tarafından 1’er ilmek haraşo örün bu şekilde ilmekler 2 ilmek ters, 9 ilmek haraşo olarak sıralanacaktır. 8 cm böyle örüldükten sonra 2 ters örülen ilmeklerin her iki tarafından 1’er ilmek ters örün. 2 sıra böyle ördükten sonra 4 ilmek ters, 7 ilmeği birden toplayın (artırılan ilmekler) 6 ilmeği kesin, 4 ilmeği ters örün, 6 ilmek keserek... sırayı tamamlayarak yaprakları oluşturun. Kalan ilmekleri 2 sıra ters örün, aynı ilmekten artırarak yapraklara yeniden başlayıp örgüyle devam edin. İstediğiniz uzunluğa geldiğinizde her iki tarafından 37’şer ilmeği kesin(10+9+9+9), en son sırada ortada kalan 34 ilmeği bir seferde keserek bitirin.

ÖN =
52 ilmekle başlayın. Ön ortasındaki 2 ilmeği haraşo örerek 50 cm fermuar uzunluğuna gelinceye kadar devam edin. Bu arada diğer 50 ilmeği 10 cm 2+2 lastik örün , ters örgüye geçin. Beden boyu 34 cm örün kol oyuğu için bir taraftan 4 ilmek artırın. Arka bedendeki örneği uygulayıp beden boyunu fermuar uzunluğuna kadar örün yaka için ön ortasından ilmekleri (5+4+3+3+2+1+1) sırasıyla kesin. Arka bedenin omuzlarını kesmeye başladığınız sıraya gelince 37 ilmeği kesip bitirin (10+9+9+9),. Öbür ön parçayı da aynı şekilde örerek bitirmelisiniz.

KOLLAR =
Omuzları dikin daha sonra kol etrafından şişle 80 ilmek alın., 2+2 lastik örün .Her iki taraftan 2 sırada bir 4 sefer 1’er ilmek kesin. 10 cm örün kalan 72 ilmeği bir seferde keserek bitirin. Diğer kol da aynı şekilde örün.

YAKA =
Yaka etrafından şişle 132 ilmek alın. 6 cm 2+2 lastik örün ilmekleri seferde keserek örmeyi bitirin. Ön ortasına diktiğiniz fermuarın üzerine yaka lastiğini içe kıvırıp dikin.
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
De bu konunun burada ne işi var onu anlamadım, yöneticiler haricinde kimse görmüyor ki :) Deneme konusumu yani bu anlamadım.
 
CeMoŞ

CeMoŞ

Daimi Üye
Üye
hahahahahaha ayy sadminimm :D:D
 

Benzer İçerikler

Üst