1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Meyvelerle Güzelleşin

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  meyvelerin faydaları meyvelerin vitaminleri
  Sağlıklı bir hayat sürmenin yolu
  elbette ki sağlıklı beslenme ile mümkün melekler :) Sağlıklı beslenme konusunda taze sebze ve meyvelerin yeri büyüktür. Kaliteli bir hayat yanında bize güzellik te katan taze meyveler bu makalemizin konusu. Belki sadece tadını beğendiğiniz meyvelerin faydaları saymakla bitmez. Bakın meyvelerle nasıl güzelleşebiliriz ?  < Konu Resmi..>

  İncir;

  Cilt güzelliği ve sağlığı için çok önemlidir.

  Tam bir enerji deposudur. Kemikler için oldukça faydalı olduğu bilinir.

  Ananas;

  Daha güzel olmak için ananas yemeye başlayın.


  Kim güzelliği ve vücudu için faydalı birşeyler yapmak istiyorsa hemen akşama ananas alsın. Bununla beraber sindirimi hızlandıran ve zayıflamayı sağlayan bromolin isimli madde de ananasta bol miktarda vardır.


  Elma;

  Sağlıklı güzellik için en faydalı meyvelerinden biridir.


  Cildi korur ve genç kalmasını sağlar. Ayrıca "Pektin" isimli madde sindirimi hızlandırmakta 20 ye yakın minerallerin işbirliği ile yanaklarımızın kıpkırmızı olmasını sağlamaktadır. İçerdiği yüksek miktarda meyve asidi sayesinde elma doğanın "doğal bir temizleyici" ünvanını haketmiştir.

  Şeftali;

  Böbreklerinizin düzenli çalışmasını sağlayarak yine cilt ve metabolizmanıza olumlu etkiler sağlar.


  Muz;


  Muzların besleyici yönü çok zengindir. İçerdiği E vitamini sayesinde deriyi korur ve genç kalmasını sağlar, vitamin b6 büyümeyi olumlu etkiler, Fol Asidi ise, kanı dolgunlaştırır ve yüzde yanakların kırmızılaşmasını sağlar.


  Armut;


  Armutun su söktürücü ve doyurucu etkisinden dolayı rejimde dietlerde acıkma hissini bastırmak için birebirdirler.


  Aynı zamanda bazı güzelleştirici vitaminleri de taşıyan bu tatlı meyve mineral yönünden de zengindir. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt oluşumunu, dokuların sağlam olmasını sağlar. Ayrıca diş ve kemiklerin güçlenmesi için kalsiyum ve fluor içerir.


  Böğürtlen;


  Böğürtlen içermiş olduğu yüksek miktarda C vitamini sayesinde sadece bağışıklık sistemini güçlendirmeyip aynı zamanda soyulmuş ve yıpranmış derinin yeniden oluşumunu da sağlamaktadır.


  Çilek;


  Güzellik için çilekler çok iyi birer temizleyicidirler ve böylelikle sivilcelere karşı savaşırken mutlaka cephanenizde bulundurmanız gereken bir meyvedir.


  Greyfurt;


  Greyfurt içerdiği yüksek miktarda C vitamini ve kalsiyum sayesinde sıkı bir cilt dokusu ve sağlıklı diş için gereklidir.


  Ahududu;


  Bu güzellik meyvesi A vitamini sayesinde cildin ve gözlerin sağlıklı olmasını sağlar. Vitamin b1 sinirleri yatıştırıyor, vitamin b2 enerji oluşumu için ve C vitamini güçlü bir cilt dokusu ve gerilmiş bir cilt için gereklidir.


  Kuşüzümü


  Kuşüzümü güzellik için bir çok vitamin içermektedir. İçerisinde bulunan kalsiyum saç, tırnak ve cildin güzelliğini artırır. Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Böylelikle kuşüzümü sadece sağlıklı olmamızı değil aynı zamanda cilt dokusunu oluşturan elastin sayesinde derimizin de güzel görümünü sağlamaktadır.


  Kiraz

  Kiraz gibi yanaklarınız olsun.


  Kiraz her açıdan ideal bir güzelleştiricidir. İçerdiği çeşitli vitaminlerle dikkati üzerine çekiyor. Sinirleri güçlendirmekte ve hücreleri aktif hale getirmektedir. Vitamin b6 büyümeyi desteklemekte ve vitamin C cildin gerilmesini sağlamaktadır. İçerdiği demir ise sağlıklı saç, deri, yumuşak doku için gereklidir.


  Kivi;


  Kanı temizler, zayıflamaya olan yardımcı etkisi sayesinde cilt ve formu korumakta birebirdir. Ayrıca yüksek miktardaki C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve elastin oluşumunu sağlamakta bu sayede cildimiz uzun süre genç ve sağlıklı kalmaktadır.


  Balkabağı;  Balkabağının çocuklar için maske hazırlamaya birebir olduğunu herkes bilmekte. Ama balkabağının içerdiği vitamin sayesinde güzelliğe de faydalı olduğu henüz bilinmemekte. Örneğin; A vitamini deri ve gözleri güçlendirmekte çakıl asidi sayesinde ise saçların parlamasını sağlamakta ve tırnakların güçlü olmasını sağlamaktadır.

  Mandalina;


  Mandalinanın ince kabuklarının altında serinletici iştah açıcı ve susamayı gidermek için bol miktarda vitamin ve mineral bulunmakta. Bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve dokuların oluşumunu sağlamakta.


  Portakal;


  Vitamin açısından çok zengindir. Özellikle de C vitamini kemik, diş, saç ve derinin güzelliği için çok gereklidir. Aynı zamanda kan temizleyici özelliği olmakla beraber kramfların giderilmesi için de faydalıdır.


  Erik;


  Erikler sıkı sağlıklı ve güzel deri için önemli olan B ve E vitaminleri içermekle birlikte sinirlere ve kas kramflara da iyi gelmektedir.


  Üzüm;


  Üzümler cilt, kemik ve sinirler için gerçekten çok faydalıdır. Çünkü kalsiyum sayesinde deri çok iyi temizlenmekte ve demir sayesinde kansızlık giderilmekte. b grubu vitaminleri sağlıklı hücrelerin oluşumunu sağlamakta C vitamini ise cildin sarkmasını önlemektedir.


  Limon;


  Limonlar yanakların parlamasını sağlar ve genç bir cilde kavuşmamızı sağlarlar. Sıkı bir cilt için gerekli olan C vitamini limonda yüksek miktarda bulunmaktadır. Limonla yapılan lokal uygulamalar mantar ve egzama gibi cilt hastalıklarına iyi gelmektedir.


   
Meyvelerle Güzelleşin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Meyve

  Meyve

  Yoksul için zenginliğe, zengin için çok mala, bekar için evlenmeye, hanıma, çocuklara, aile bireylerine, emlake, hastalıklardan şifa bulmaya, sevinç ve neşeye, yararlı işlere, ilme, nakit paraya, Yaş meyve devamı olmayan rızka, kurusu sürekli olan rızka,, Mevsiminde ve olgunlaşmış meyve çobuk hasıl olacak rızık ve hayra, mevsimi dışında görmek, o meyvenin olgunlaşma mevsiminde meydana gelecek...
 2. Uykuda Güzelleşin

  Uykuda Güzelleşin

  Derin bir uykuya dalan insanın vücudundaki hormon düzeyi dengelenir ve hücreleri yenilenir… Uyku, güzelliğin en etkili ilacı. Geceleri cildimiz, gündüze oranla kendini sekiz kat daha çabuk yeniler. Hücreler ve damarlar aktif bir şekilde çalışır ve cilt daha gergin olur. Gece yatmadan önce süreceğiniz bir nemlendirici de sabahları cildinizin daha pürüzsüz olmasını sağlar. Midenizin geceleri...
 3. Organikle Güzelleşin

  Organikle Güzelleşin

  Güzelleşirken sağlığınızdan olmayın. Şimdi moda sağlıklı güzelleşmek oldu. Prens Charles, Angelina Jolie, Hillary Clinton... Hepsinin ortak bir noktası var. O da organik ürünlere duydukları ilgi... Organik gıdanın yanısıra giyim, kozmetik ve kişisel bakımları için de organik hammaddelerden üretilen ve kimyasalı en aza indirgenmiş organik sertifikalı ürünlerden başkasını kullanmıyor;...
 4. Meyve Asitleri ile Güzelleşin

  Meyve Asitleri ile Güzelleşin

  meyve asitleri mandalina maskesi portakalın asiti meyve asiti Yorgunluğu ve ilerleyen yaşı ilk ele veren cildimizdir.Yorgun olunca yada yaşımız iyice ilerleyince buruşmaya ve sağlıksız bir görünüm kazanmaya başlar.Ama cildimiz için şifa veren meyveler var okuyalım,öğrenelim melekler.... Ananas Kim güzelliği ve vücudu için faydalı birşeyler yapmak istiyorsa hemen akşama ananas alsın....
 5. Balkonlarımız güzelleşsin :)

  Balkonlarımız güzelleşsin :)

  Yazın vazgeçilmez yerlerden biride balkonlarımız. Yani özellikle bizim öyle.. yazın diğer odaları unutuyoruz bile :):):) Yavaş yavaş her yerin beton olduğu ülkemizde bahçelere verilen önemde artmaya başlıyor.. Bahçe ve balkon dekorasyon çalışmalarına oldukça önem vermeye başlayan dekorasyon firmaları bu mekanları yaşanılası bir yer kılmayı hedefliyor.. Buyrun meleklerim biraz örneklerle...

Sayfayı Paylaş