1. ışılsu

  ışılsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Kasım 2009
  Mesajlar:
  1.090
  Beğenilen Mesajlar:
  26
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  *** HAYALLER ŞEHRİNDE***

  mezardan çıkarak yükselen tabut....

  Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında ışılsu tarafından paylaşıldı.

  mezardan çıkan ölüler mezardaki ölüler ölülerin mezardaki görüntüleri ölünün görüntüleri ölünün mezara konması video Dogruluk Payini Bilmiyorum.. Alinti Bir Yazidir.....Ama Allah'in Hikmeti Coktur...  Olay, istanbulun Beyazıt semtinde, Çoban çavuş medrese sokağı ile Sümbül Sinan sokağı arasında, küçük ve şirin bir camide meydana gelmiştir.

  Camiyi hayır için yaptıran Katip Sinan, çevrede sevilen, yardımsever, eli açık bir insan olarak tanınıyordu.Caminin yaptırılmasında büyük emeği geçmişti.caminin yapımından kısa bir süre sonra ölen katip sinin için, caminin bahçesinde bir mezar yapıldı…Mezar taşının üzerinde ölüm tarihi yazmıyor…Fakat caminin giriş kapısının üzerinde Katip Sinan Camii Şerifi 1496 yazıldığı görülür.


  Katip Sinan’a da ölümünden sonra dinin gerekli kuralları uygunlandı ve konulan tabutunun içinde, caminin girişinin sağ tarafında bulunan mezara defnedildi.
  Olaylar Bundan Sonra Başladı…


  Gömüldüğü günün gecesi herkesin uyuduğu bir saatte Katip Sinan’ın tabutu mezarından dışarıya doğru yükselerek, caminin kubbesinin kenarına gelip yerleşti… Tabutun üzerindeki onca toprağa rağmen kendiliğinden yükselerek caminin kubbesine yerleşmesi, o yıllarda halkın dehşete kapılmasına neden oldu.
  Olayın öğrenilmesinden sonra, bu olaya anlam veremeyen caminin imamı ve çevre sakinleri, tabutu aşağıya indirerek yeniden mezara yerleştirdiler…


  Ertesi gün sabah namazı kılmak için camiye gelenler, gördükleri manzara karşısında hayrete düştüler.Çünkü Katip Sinan’ın tabutu tekrar mezarından çıkmış ve caminin kubbesinin yanında durmaktaydı…Olay, içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı.Çevre sakinleri endişeliydiler.


  Bu endişe içinde tabut indirilerek yeniden mezarına konuldu.Fakat Katip Sinan’ın tabutu yere inmemekte kararlıydı.Üçüncü gecede tekrar yükselerek aynı yere geldi.


  Olay karşısında çaresiz kalan caminin imamı ve çevre sakinleri, bu işin içinde bir keramet olduğunu düşündüler ve tabutun orada kalmasına karar verdiler ve o günden beri tabut caminin kubbesinin yanında durmaktadır.

  < Konu Resmi..>   
 2. beren.efe

  beren.efe Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  29 Ekim 2009
  Mesajlar:
  168
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ülkemin en sıcak köşelerinden bir yerden.
  İçim ürperdi. Olur mu olur. Allah her şeye kadir.
   
 3. HURHUR

  HURHUR Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2009
  Mesajlar:
  519
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  AFYON
  inanırım canım afyondada ilçenin bitanesinde ismini hatırlayamadım 1 gece içinde ortaya çıkan bir cami var minaresindede 1 leylek yaz kış hiç ayrılmadan o camiyi bekliyor rabbimin hikmeti çok büyük emeğine sağlık bitanem
   
mezardan çıkarak yükselen tabut.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yükselen ikizler!

  yükselen ikizler!

  yükselen ikizler 2011 Her zaman değişiklik peşinde koşan, neşeli, mutlu bir kişilik sergilerler. Tutkulu olduklarından kafalarına taktıkları hedefe kesinlikle ulaşırlar. Çok hareketli olduklarından yorulabilirler. Cana yakın bir kişilikleri vardır. Başkalarının ne yaptığını, ne düşündüğünü hemen seziverirler. Her şeyi güvenleri ve akılları ile çözebileceklerine güvenleri vardır....
 2. Tabutu Fırlatma

  Tabutu Fırlatma

  Yönlendirme tuşlarindan aşağıya ve sağa basıp çekerek arabayi hızlandiriyoruz. Tabutu kırmızı alana gelince space tusuyla tabutu firlatiyoruz. Birde eger zamanında basamassaniz duvara carpıyorsunuz sizin tabutunuzu hazırlıyorlar. http://www.vox.de/flash/game.swf width=518 height=323
 3. Sagada'nın Garip Tabutları

  Sagada'nın Garip Tabutları

  Filipinler'de bulunan Sagada kasabası, 10.575 kişilik nüfusa sahip. Manila'nın 275 km. kuzeyinde ve Baguio'dan 140...
 4. Mezarda yatan....

  Mezarda yatan....

  Urfalının Biri Mezarında Yatan Babasını Ziyaret ediyor: Babo nasısan, eyimisen? Gene Fatihayı gaptın, keyfin yerinde. Oraları bilmem amma... Buraları bura olmaktan çıhmış gayri. Mezarıydan galksan,gafayı yersen. Öldüğüye sevinirsen... Sıra geceleri bitti artık. Şindi Bitliste beş minare de yok. Hasangalasında caketim de galmamış. Hem Urfa dağlarında ceylanlar da gezmiy. Herkes: Şak-şuka,...
 5. Tabuttan kanepe

  Tabuttan kanepe

  Valla millet gerçekten ne çıkaracağına şaşırmış vaziyette bu ne böğle demeyin işte size tabuttan kanepe:D Yanında alttaki bayanı hediye veriyolarmış:hhh:

Sayfayı Paylaş