1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Mezolifting ve amacı nedir?

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  mezolifting zararları yüz mezoterapisinin zararları

  Mezolifting okuduğum bir yazıda ;cildi güçlendirmek, cilde sağlıklı, genç, canlı bir görünüm kazandırmak için yapılan bir yöntemmiş:)Yani cildine önem veren bayanlar veya beyler için yapılan bir cilt tedavisidir.Bu tedavi sayesinde cildiniz kaybettiği canlılığı size yani cildinize yeniden kazandırılması sağlanacağını uzmanları açıklamış.Buyrunuz ayrıntılı bilgiler sizlerle:)
  < Konu Resmi..>


  Yıpranma ve yaşlanma süreci kendini en çok yüz cildimizde kuruma, kırışma ve sarkma olarak gösterir. Cildin ihtiyacı vitamin, mineral ve önemli yapı elemanlarını yine cildin içine vererek ciltte hızlı ve kalıcı bir yenilenme sürecini başlatabiliyoruz… Yüz

  Mezoterapisi Mezolifting, Vitamin Enjeksiyonu kimlere uygulanır ?
  Güneşe ve solaryuma çok sık maruz kalan, sigara ve/veya alkol kullanan, yoğun çalışma temposu nedeniyle cildine özen göstermemiş kişiler bu uygulama için uygundurlar. Herhangi bir cinsiyet ya da yaş kısıtlaması yoktur.

  Mezoliftingin amacı nedir?
  Amacı cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazandırılması LIFTING ETKISI yaratılmasıdır. Bu amaçla gündelik hayatta uygulanan kozmetik kremlerin cilt üstünden emilmesinin sağlanması için oldukça uzun süre uygulanmaları gerekmektedir. Ayrıca cildi besleyen stratum bazale denen tabakada dahil derin tabakalara da ulaşmak genelde mümkün olamamaktadır. Mezolift de ise cildin ihtiyacı olan gerekli takviyeler doğrudan istenilen bölgeye ve derinliğe, gerektiği miktarda verilebilmektedir. Yüz derisinin yaşlanmasının ilk belirtileri ince çizgi ve kırışıklıkların belirmesi ve derideki elastikiyet kaybıdır. Zamanla kırışıklıklar derinleşir ve cilt sarkar.
  Mezolift ya da yüz mezoterapisi tedavisi ciltteki zamana bağlı değişiklikleri yavaşlatır, tersine çevirir. Mezolifting yönteminde, deri içine doğal maddelerin mikro enjeksiyonları yapılarak, derinin üst ve alt tabakasında doku yenilenmesini sağlamaktadır.

  Mezolifting cilt ve cilt altı dokulara ne gibi yararlar sağlar?
  Bu uygulama sonrasında ciltteki azalmış elastin, kolajen, hyaluronik asit içeriğinde denge sağlanır. İçeriğindeki hücre yenileyici vitaminler, antioksidanlar ve cildin dolgunluk ve nemini dengeleyen bağ dokusu içerikleri sayesinde ciltte bir tonus artışı, sıkılaşma, gerginlik, krem kullanımını ortadan kaldıracak kadar nemlenme ve ince çizgilerde azalma meydana gelir. Böylece daha fazla kolajen oluşarak, elastin kalitesi artarak derinin yapısı sağlamlaşır. Artan oksijenlenme nedeni ile haftalar içinde cilt sağlıklı, parlak ve tazelenmiş görünmeye başlar yaşlanma etkileri azaltılıp daha canlı ve taze bir cilt elde edilir. Mezolift; botoks ve /veya dolgu ile kombine edilerek çok daha mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir.
  < Konu Resmi..>

  Mezolifting hangi bölgelere uygulanır?
  Yüz mezoterapisi yanaklar, alın, göz kenarları, üst dudaklar, çene, boyun ve dekolte bölgesine olduğu gibi el sırtına da uygulanabilir.

  Mezoliftingde kullanılan ilaçlar ne gibi maddeler içerir?
  1;Somon balığından elde edilen DNA,
  2;Hyaluronik asit ve Kök hücre: Yüz mezoterapisinde kullanılan bu madde insan dokusunda yaygın şekilde bulunan doğal bir polimerdir. Bu madde suyu emerek şişer ve dokuda nem ve elastikiyet sağlar.
  3;Vitaminler: Vitamin A deri gelişimini kontrol eder. Yaşla birlikte incelen deriyi düzeltir; vitamin E is dokuları zararlı maddelerden koruyan bir antioksidandır; Vitamin C kollajen sentezini uyarır. Deri renk hücrelerinin üretimini yavaşlatır; Vitamin B deriyi besler , dokuların biyolojik dengesini düzenler; Vitamin K dokuların kan dolaşımını düzenler.
  4; Amino asitler : Proteinlerin yapı elemanıdır. Dokuların gelişiminde rol oynarlar. Amino asitler yaşla ortaya çıkan doku hasarını onarır ve düzenlerler.
  5;Mineral tuzlar: Hücrelerin pek çok yaşamsal faliyetlerinde düzenleyici ve destekleyici rolleri vardır. Yüz mezoterapisinde bunlar dokuların metabolizmasını iyileştirirler.
  6; Koenzimler: Dokuların biokimyasal reaksiyonlarını düzenler. Dokuların yenilenme hızını arttırırlar.
  7; Nükleik asitler: Derinin temel protein sentezini desteklerler. Yeni oluşan proteinler de cildin bağ dokusuna destek verir.
  8; DMAE Dimetil amino etanol: DMAE son yıllarda kullanıma girmiş ve yüz mezoretapisinde çok tercih edilen bir aktif maddedir. Başlıca etkisi cilt sarkmalarını ortadan kaldırması yönündedir.Ceşitli vitaminler, antioksidanlar, DMAEDimetil Amino Etanol ve düşük konsantrasyonlu hyaluronik asit gibi maddelerin kombinasyonu uygulanır.

  Mezolifting nasıl uygulanır?
  Uygulama 30 Gaugelik çok ince iğneler ve yüze özel Pistor 4 mezoterapi tabancası ile birçok noktadan cilt altı dokuya ilaç karışımının verilmesi şeklinde yapılır. Seanslar yaklaşık 15#8211;20 dakika sürer.
  Mezolifting kaç seans uygulanır ve seans aralıkları nedir ?
  Seans sayısı ve uygulama aralıkları kişinin yaşı ve cildinin ihtiyacına göre değişmektedir. Genellikle bir kür 4#8211;6 seanstan oluşmaktadır ve uygulama aralığı 2 -3 hafta arasında değişebilmektedir. Mezolift sırasında ağrı olmamaktadır ağrı eşiği düşük hastalarda lokal anestezik kremler kullanılabilir   
Mezolifting ve amacı nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Diş Protezi'nin Amacı Nedir?

  Diş Protezi'nin Amacı Nedir?

  Diş Protezi'nin Amacı Nedir? Protezde, hastanın kaybolan fonksiyonları tekrar kazandırılmaya çalışılırken, aynı zamanda bozulan konuşmasının da düzeltilmesi ve estetik görünümün de daha iyi olması amaçlanmaktadır. Böylelikle büyük oranda kaybedilen ağız sağlığı düzeltilirken toplum içinde eksik ya da harap olmuş dişlerle yaşamak zorunda kalan bireylerin psikolojik...
 2. Ayurveda Ne Demektir, Amacı Nedir?

  Ayurveda Ne Demektir, Amacı Nedir?

  Şu an yeni bir tıp dalı olarak bilinen Ayurveda, 2000 ile 5000 yıl öncesine dayanıyor, ve Hindistanda halen uygulanmaktadır. Hindistan bu bilimin anavatanıdır. Birçok Batılı Geleneksel Çin Tıbbını (GÇT) ve ona ait bitkisel ilaçlarla, akupunktur’u duymuştur. GÇT Çin için neyse, Ayurveda da Hindistan için odur . Bu gün bile her iki Ülkenin birçok hastane, ve kliniğinde,geleneksel tıp, batı...
 3. çocuk vakfının amacı nedir

  çocuk vakfının amacı nedir

  arkadaşlarım çocuk vakfının bilinen ve kuruluş amacı nedir ne işe yarar neler yapar
 4. Akika Kurbanı Nedir ve Ne Amaçla Kesilir?

  Akika Kurbanı Nedir ve Ne Amaçla Kesilir?

  Akika kurbanı nedir akika kurbanı ne zaman kesilir akika kurbanı kime kesilir Yeni doğan çocuklar için dinimiz de kesilmesi uygun görülen akika kurbanı hakkın da sizlere merak ettiğiniz detaylı dini bilgileri paylaşıyoruz. Yeni doğan çocuğun ilk günlerinde Cenab-ı Hakk'a bir şükran nişanesi olarak kesilen kurbana "akîka kurbanı" adı verilmiştir. Esasen akîka yeni doğan çocuğun...
 5. duanın amacı nedir?

  duanın amacı nedir?

  neden dua etmeliyiz ? İnsan neden dua etmelidir?

Sayfayı Paylaş