Michael Jackson’ın albüm satışları hızla devam ediyor

Michael Jackson’ın albüm satışları hızla devam ediyor
michael jackson albüm satışları
Heniz cenazesinin nereye gömüleceği bile belli olmayan Michael Jackson daha toprağın altına girmeden müzik piyasasında albümleri şimdiden yok satmaya başladı bile.Müzik piyasasında inanılmaz bir patlama yaşanıyor sanatçı için...Albümleri yok satıyor ve heryerde onun parçaları çalınıyorMichael Jackson'ın albüm satışları ölümünden sonra zirveye çıkmakla kalmadı. Öyle ki en çok satan albümler listesi sadece Michael Jackson'ın albümlerinden oluşuyor...1980'lerdeki başarısına geri dönen Michael Jackson albümleri, Amerikan satış listelerinin en üst sıralarına yerleşti. Dijital müzik satışlarını da hakimiyetine alan Kral, ölümünden sonra yine bir numara oldu.Geçen hafta yükselişe geçen albüm satışları, bu hafta daha da artarak devam etti. Amerikan'ın en çok satan 10 albümünün 10'u da Michael Jackson'a ait. Amazon.com'un en çok satılan albüm listesinde ilk 10'u kaplayan Jackson'ın bu satış çılgınlığının daha ne kadar süreceği merak ediliyor.

Geçtiğimiz hafta toplam 800 bin albümü satılan Kral, böylece yeni bir rekorar daha imza atmış oldu. Çünkü şimdiye kadar hiçbir sanatçı ilk 10'un tamamını tek başına dolduramamıştı.Dijital albüm satışlarında da zirveye ulaşan Michael Jackson'ın, Avrupa ve Amerika'da iki hafta içinde toplam 5.6 milyon parçası sevenleri tarafından indirildi.

Müzik videolarında da bir numara, iki numara hatta üç ve dört numarayı aynı anda dolduran Jackson, yükselişini sürdürüyor.
 
Üst