Michael Jackson’ın serveti

fırtına

fırtına

Yeni Üye
Üye
Michael Jackson’ın serveti
mıchael jackson michael jackson serveti michael öldükten sonraki hali mezarı
Ölümü olay olan star Michael Jackson arkasında bir sürü soru işareti bıraktı ve yüklü bir servete sahip olduğu iddialarıda vardı işte o servet ile ilgili detaylar.....

SERVETİ AÇIKLANDI!


POPUN KRALI MİCHAEL JACKSON’IN ANİ ÖLÜMÜ KADAR 1.3 MİLYAR DOLARLIK SERVETİNİN NASIL BÖLÜŞÜLECEĞİ DE TARTIŞMA KONUSU OLDU.
Büyük kısmı bankada mevduat olarak bulunan, bir kısmı da gayrimenkul, antika ve otomobil olan servetin Jackson’ın annesi, üç çocuğu ve hayır kurumları arasında paylaştırılması bekleniyor.

SADECE 6 solo albüm yapmış olmasına ve son yıllarda ortalarda görünmemesine rağmen ’Popun Kralı’ unvanını kimseye kaptırmayan siyahi şarkıcı Michael Jackson’ın ölümünün ardından 1.3 milyar dolarlık servetinin nasıl paylaşılacağı da tartışılıyor. Büyük kısmı bankada mevduat olarak bulunan, bir kısmı da gayrimenkul, antika ve otomobil olan servetin Jackson’ın annesi, üç çocuğu ve bir ya da bir kaç hayır kurumu arasında paylaştırılması bekleniyor. Jackson’ın avukatının ’son’ olduğuna inanılan vasiyetnameyi Los Angeles Yüksek Mahkemesi’ne en kısa sürede sunacağı söyleniyor. The Wall Street Journal (WSJ) gazetesine göre avukat John Branca ve Jackson’ın arkadaşı da olan müzik uzmanı John Mclain, vasiyet hükümlerini yerine getirmesi için ismi verilen kişiler.

Vasiyeti Branca yazdı

Branca 1980-2006 yılları arasında Jackson için çalışmıştı ve ölümünden bir hafta önce Michael Jackson yeniden onu işe almıştı. WSJ gazetesinin iddiasına göre Michael Jackson’ın son vasiyetini 2002 yılında Branca yazmıştı. Michael Jackson’ın anne-babası henüz vasiyetnameyi görmediklerini söylüyor. Michael Jackson’ın problemli bir ilişkiye sahip olduğu babası Joseph Jackson’ın ise vasiyetnamede isminin yer almamasına inanmadığı aktarılıyor. Araları kötü olmasına rağmen baba Jackson’ın, servetten pay almaya çalışacağı söyleniyor.

Borcu-serveti karışık

Çocukların velayetiyle ilgili vasiyetnamede neler yazdığını şu anda kimse bilmiyor. Los Angeles’taki bir mahkeme Jackson’ın üç çocuğunun velayetini geçici olarak annesine vermişti. Temmuz ayında çocukların velayetiyle ilgili durumun netleşeceği sanılıyor. Fakat varlıkları ve borçlarıyla Jackson’ın servetinin içinden çıkılması zor bir miras davasına dönüşebileceği beklentisi var. Popun kralının servetiyle ilgili farklı tahminler yapılırken, borçlarıyla da ilgili değişik söylentiler var. Kriz nedeniyle Jackson’ın gayrimenkullerinin oldukça fazla değer kaybettiği, satılması halinde ucuza gideceği de söyleniyor. Öte yandan Jackson’ın ölümüyle gayrimenkullerinin özel bir anlam kazanacağını ve daha yüksek fiyattan satılabileceğini ileri sürenler de var.

Ya bilet ya para iadesi

GEÇTİĞİMİZ günlerde kaybettiğimiz efsanevi pop sanatçısı Michael Jackson’un gerçekleşemeyen son konserlerinin bilet iade sorunu hakkında açıklama yapıldı. Londra’da yapılacak 50 konseri AEG Live organize edecekti. Şirket, hayranlara bilet ücretini tamamen iade edilebilineceğini; ya da dileyenlerin biletlerini hatıra olarak saklanabileceklerini açıkladı. Şirketin CEO’su Randy Phillips, dünyanın en büyük eğlence sektörü ruhunu yitirdiğini belirtti. Phillips, Jackson’ın hayranlarına büyük bir saygı duyduğunu; şirketlerinin de aynı saygıyı göstereceğini de ekledi. AEG, sadece resmi yollardan alınan biletleri iade edeceğini açıkladı. Ebay ve PayPal gibi satış firmaları da biletleri geri iade edeceklerini açıkladılar. Ebay satıcılara, satış komisyonlarını da geri ödeyeceğini belirtti.

ABD'nin Los Angeles kentinde 25 Haziran'da ölen pop kralı Michael Jackson'ın, 2002'de bir vasiyetname taslağı hazırladığı ileri sürüldü.

Wall Street Journal'da (WSJ), sanatçının ölümünün ardından en çok merak edilen konulardan biri olan miras konusuna yer verilen haberde, Michael Jackson'ın 2002'de bir taslak hazırladığı ve buna göre mirasının annesi, 3 çocuğu ve bir ya da birkaç hayır kurumuna verilmesini öngördüğü bildirildi.

Haberde, Jackson'ın vasiyet taslağında babasına hiçbir şey bırakmadığına dikkat çekilirken, şarkıcının ölümünden 1 hafta önce bu taslağı hazırlayan avukatı John Branca ile temasa geçtiği öne sürüldü.

WSJ'deki haberde, bu taslağın perşembe gününden itibaren Los Angeles'taki mahkemeye sunulabileceğine de işaret edildi.

Jackson ailesi ise söz konusu belgeyi görmediklerini açıkladı.

Jackson'ın, babasıyla ilişkilerinin hiç de iyi olmadığı söyleniyor. Pop kralı, kardeşleriyle birlikte kendisini sanat dünyasına sokan ve sonra da onları ''demir yumrukla'' yöneten babasının geçmişte sık sık kendisine şiddet uyguladığından yakınmıştı.

-KONSER BİLETLERİ

Pop kralının ölümünün ardından merak edilen bir diğer konu da İngiltere'nin başkenti Londra'da vereceği bir dizi konserin satışa çıkar çıkmaz satılan biletlerinin akıbeti olmuştu.

Konserlerin organizatörlerinden yapılan açıklamada, bilet paralarının eksiksiz olarak iade edileceği belirtildi.

Jackson ölmeseydi, temmuz ayında Londra'da sahnelere yeniden dönecekti.
 
fırtına

fırtına

Yeni Üye
Üye
ŞARKININ ASIL SAHİBİ ORTAYA ÇIKTI..MICHAEL JACKSON SANILAN ŞARKICI ORTAYA ÇIKTI.
Michael Jackson öldükten sonra şarkıcının Müslüman olduğu ve İslam'a göre yaşadağı iddia ediliyordu. Geçtiğimiz günlerde internette yayınlanan ve milyonlarca kez izlenen bir ilahinin Michael Jackson söylediği öne sürülüyordu.

İşin aslı daha sonra ortaya çıktı. Michael Jackson'un söylediği iddia edilen şarkının gerçek sahibi ortaya çıktı..
 
fırtına

fırtına

Yeni Üye
Üye
RUSYA'DAN, JACKSON'IN AİLESİNE İLGİNÇ TEKLİF!

RUSYA'DA ÜNLÜ PRODÜKTÖR VALOV, "RUS İŞADAMLARI, MİCHAEL JACKSON'IN MEZARININ LENİN'İN MOZOLESİNİN YANINA İNŞA EDİLMESİ İÇİN AİLESİNE 3 MİLYAR DOLAR VERMEYE HAZIR" DEDİ.
Rusya'da şov dünyasında prodüktör olan Aleksandr Valov, Rus işadamlarıyla "Popun Kralı Michael Jackson'ın mezarının Kızıl Meydan'a yapılması" konusunda görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Vavlov, Jackson için Rus işadamlarının 3 milyar ABD dolarını gözden çıkardığını belirtti. Rus işadamlarıyla yaptığı görüşmeleri anlatan Valov, "Jackson'ın ailesine bu paranın 2 milyar dolarını bağışlamak ve böylece çocuklarını borçtan kurtarmak istiyorlar" diye konuştu. Valov, Jackson'a yakışır bir şekilde Kızıl Meydan'da Vladimir Lenin'in mozolesinin yanında yapılacak gösterişli mezarın, camlar ve değerli taşlarla süsleneceğini belirtti.

MICHAEL VİRÜSÜ

Michael Jackson'ın ölümüyle birlikte müzik listelerinde bir numaraya oturması ve en çok merak edilen haber konusu olması, bilgisayar korsanlarına fırsat yarattı. Korsanlar, Jackson ile ilgili yaptıkları spam ve virüsleri bilgisayar kullanıcılarına göndermeye ve sanal dünyada yaymaya başladı. Korsanlar kullanıcının isteği dışında kendisine gönderilen elektronik posta olarak da adlandırılan spam dosyalarını, "Michael Jackson'ın Ölümünün Perde Arkası, Gerçek Nedeni, Saklanan Gerçek" gibi başlıklarla bilgisayar kullanıcılarına göndermeye başladı.

'MÜSLÜMAN GİBİ DEFNEDİLECEK'

Öte yandan ailesinin, Jackson için İslami kurallara uygun olarak 7 Temmuz'da Los Angeles Staples Merkezi'nde tarihin en büyük cenaze törenini düzenleyeceği iddia edildi. Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai merkezli Al Arabiya TV kanalı ise Jackson'ın cenaze töreninin İslami kurallara göre, Los Angeles'taki dev eğlence- spor arenası Staples Merkezi'nde gerçekleştirileceğini öne sürdü. Haberde, geçen yıl İslam dinini seçen Jackson'ın, yeni dinine göre defnedilmeyi istediği, bu nedenle ailesinin böyle bir karar aldığı belirtildi.

İkinci vasi Diana Ross

ABD'de ilaçların kullanımla ilgili uygulamalarını denetleyen kurum olan DEA'nın iki yetkilisinin, popun kralı Michael Jackson'ın kullandığı ilaçlarla ilgili soruşturmaya katılması, sanatçının ölüm nedeniyle ilgili spekülasyonları artırdı. ABD'deki SKY News'a konuşan koruması ve yakın arkadaşı Matt Fiddes, Michael Jackson'dan ilaçları saklamaya çalıştığını anlattı. Jackson'ın bir kadınla gizli ilişkisinin olduğunu belirten Fiddes, kadının kimliğini bilmediğini de sözlerine ekledi. Bu arada Jackson'ın vasiyetinde, üç çocuğunun velayetiyle ilgili şu ifadeyi kullandığı bildirildi: "Eğer 79 yaşındaki annem hayatta değilse, (ABD'li ünlü şarkıcı) Diana Ross'u vasi olarak gösteriyorum."
 
Üst