MİDE KAZIMASI HİSİ VE DENGE KAYBI

• Konbuyu başlatan atilgan47
  • Başlangıç tarihi
A

atilgan47

Forum Okuru
MİDE KAZIMASI HİSİ VE DENGE KAYBI
YAŞ 47 3 AYDIR BENDE KAFAMDA BİR GERİLME VE BASINÇ MEYDANA GELMESİ İLE BERABER DENGE KAYBI OLUŞTU SANKİ YER AYAĞIMIN ALTINDA KAYIYOR HİSİ BAŞIMDA BİR BASINÇ VE GERİLME ANCAK BAŞ AĞRISI KUSMA BULANTI HİÇ YOK AŞIRI KAPALI ORTAMLARDA TERLEME VE AŞIRI SOĞUKLARDA BU DENGE KAYBI TEKRARLANMAKTADIR
TUM TETKİKLERİMİ YAPTIM KBB NOROLOJİ DAHİLİYE KARDİYOLOGİ VE GÖĞÜS UZMANLARINA GİTTİM BİR SIKINTI GÖRMEDİLER SETRESTEN KAYNAKLI DEDİLER
BİRDE MİDEMDE KAZIMA HİSİ OLUŞMAKTA VE HEMEN BİR ŞEYLER ATIŞTIMASAM ELERİM TİTREMEYE AYAKLARIMDA BİR DERMANSIZLIK VE HEMEN BİR ŞEYLER ATIŞTIRMASAM ARTIK YEMEK ÇİĞNEMEK BİLE BANA ZOR GELMEKTEDİR BU DAHA ÖNCELERİDE VARDI ANCAK ARADA BİR OLUYORDU BU BİR AYDIR SIK SIK OLMAYA BAŞLADI HER ZAMAN YANIMDA YİYECEK BİR ŞEY BULUNDURUYORUM BİR ŞEYLER YEDİKTEN SONRA HEME GEÇİYOR BENDE 3 BEL 3 BOYUN FITIĞI VAR TAM TARAMA YAPTIM TÜM TETKİKLER YAPILDI HEPSİ ÇOK GÜZEL ÇIKTI YANLIZ İYİ KOLESTROLUM AZ DÜŞÜK ÇIKTI DOKTOR BOL BOL YÜRÜMEYİ ÖNERDİ BİRDE SAĞ KULAĞIMDA MANTAR VARDI İLAÇ VERDİ

SIRT BÖLGEM SOL GÖĞSÜM VE MİDEM AŞIRI TERLEMEKTE SIRT TERLEMESİ OLDUĞUNDA ŞİDETLİ AĞRILAR MEYDANA GELMEKTE TERİ SİLDİĞİMDE VE YA TERLEMEYİ ÖNLEDİĞİMDE AĞRILAR HEMEN GEÇİYOR BU ARADA MİDE ŞİŞKİNLİĞİ VE MİDE GAZI VAR TÜM YUKARIDA YAZDIKLARIM RAHATSIZLIKLARIN MİDEDEN KAYNAKLI OLDUĞUNU SANIYORUM MİDE RAHATSIZLIĞI İLE BİRLİKTE BAŞLAMAKTADIR.TERLEDİĞİMDE VEYA SOĞUK ALDIĞIMDA BELİRTİLER HEMEN KENDİNİ GÖSTERMEKTEDİR. 10 YIL ÖNCESİNDE KLİMA ÇARPMASI SONUCU BOYUNDAN YUKARISI BAŞ BÖLGESİNDE GERİLME DUDAKLARDA KARINCALANMA MEYDANA GELMİŞ BUNUNLA BERABER YÜKSEKLİK KORKUSU OLMAYAN BENDE YÜKSEKLİK KORKUSU BAŞLAMIŞTIR. DAHA ÖNCELERİ EN ÇOK TÜKETTİĞİM KAHVE NESKAFE KOLA VE ÇİKOLATA GİBİ İÇECEKLERİ HİÇ ETKİLNMEZKEN ŞİMDİ İÇTİĞİMDE BAŞ DÖNMESİ SANKİ YER AYAĞIMIN ALTINDA KAYIYOR HİSİ YARATIYOR. KILİMA ÇARPMASI SONUCU ARTIK KAPALI BİR KLİMA BİLE GÖRDÜĞÜMDE PSİKOLOJİKMEN ETKİLENDİĞİMDE O ORTAMA GİDEMEZ OLDUM. TEDAVİ SÜRCİM 4 YIL SÜRDÜ KENDİ İMKANLARIMLA İLAÇ KULANMADAN BU HASTALIĞI ATLATTIM ANCAK BU OLAY SONUCU SANIRIM BÜNYEME BAZI HASRLAR VERMİŞ OLMALI Kİ ŞİMDİKİ RAHATSIZLIKLARIMI TETİKLEMİŞTİR. SOĞUK ORTAMLARDA SIK SIK SITMAYA TUTULUYORUM HEME SICAK BİR YERE GEÇMESEM GEÇMİYOR. KANSIZLIĞIM YOK YANLIZCA BENDE UZUN ZAMANDIR SOĞUK ALDIĞIMDA SIK SIK İDRAR YANMASI OLUYOR İDRAR TETKİKLERİMİ YAPTIM NOR MAL DENİLİYOR AZ İLTİHAP VAR BAŞKA BİR ŞEY YOK DENİLİYOR .

Merhaba,

Sindirim ile ilgili probleminiz olabilir .Mide de şişkinlik , kazınma,gaz bulguları ülser belirtilerine benziyor. Ayrıca bu durum sinirselde olabilir. Başdönmesi ,denge sorunu da vertigo bulgusu taşıyor. Öncelikle Gastroenterolojiye ve psikiyatriye görünün.Sağlıklı günler diliyoruz.

Selamlar, Aslında bütün problemlerin kaynağı baş dönmesi buna bağlı olarak kafada basınç mide bulanması vs vs olabilir. Tabiki bunu en iyi tetkiklerle doktorlar bilir fakat ben başka bir noktaya parmak basmak istiyorum. Umarım yazdığınız bu yazıyı yeniden okursunuz. Merak ediyorum Gece yattığınızda yatağınızdan başınızı sağa sola dönderdiğinizde oda dönüyor mu ? Baş dönmeniz oluyor mu ? Eğer bunların yanında böyle de bir durum söz konusu ise birde kulak burun boğaza vertigo ile ilgili görünün derim size.

Yazdıklarınızı tam olarak incelediğimde, aslında problemin tamamen psikilolojik bir durum aldığı görünüyor. Bu itibarla gittiğiniz doktorlardan ve yaptığınız test sonuçlarından da birşeyler alamadı iseniz. Psikolojik olarak bu durumları doktorunuza anlatın muhtemelen sizdeki durum biraz da panik atağı andırıyor. Bu yazdıklarınızın tamamını panik atak hastaları da yaşıyorlar. Bunun üstünde mutlaka durun lütfen. GEçmiş olsun Allah şifalar versinz. Doktor değiliz ama panik atak gibi duruyor.

Sevgiler.

Geri