Midye Dolma Tarifi

$ul€

$ul€

Yeni Üye
Üye
Midye Dolma Tarifi
midye dolma nasıl yapılır video midye dolma tarifi video nasıl yapılır tarifi Midye Dolma Tarifi
Dışarıda yediğiniz midye dolmayı kendi mutfağınızda temizliğinden ve lezzetinden şüphe duymadan yapmak istiyorsanız tarifimize göz atın!

Midye Dolma Tarifi

Malzemeler,
1 kilo midye

1 litre su Yarım yemek kaşığı tuz
İç Malzemeleri,
1 su bardağı pirinç
1 su bardağı midyenin haşlama suyu
1 adet soğan
1 diş sarımsak
2 çorba kaşığı sıvı yağ
1 çorba kaşığı kuş üzümü
1 çorba kaşığı çam fıstığı

1 çorba kaşığı kuru nane 1 çay kaşığı kimyon
1 çay kaşığı yenibahar
1 çay kaşığı şeker
Yarım çay kaşığı karabiber

1 tane limon Hazırlanışı,
Midyelerin kabuklarını kazıyıp iyice yıkayın.
Soğuk suyun içinde 15 dakika bekletin.
Tencereye su ve tuzu ekleyip kaynamaya bırakın.
Kaynayan suya midyeleri ekleyin.
Midyelerin ağzı açıldıktan sonra sudan çıkarın.
Kaynama suyunu kesinlikle dökmeyin, iç pilavda kullanılacak.
Soğanı incecik doğrayıp, tavada sıvıyağda kavurun.
İçine ince kıyılmış sarımsak ve fıstıkları ekleyin.
Fıstıklar renk değiştirene kadar kavurmaya devam edin.
Pirinçleri yıkayıp süzdükten sonra tavaya ekleyin.
Nane, karabiber, yenibahar ve şekerini ilave edin.
Yavaşça karıştırarak pişirin.
Pirinçler kavrulduktan sonra midye haşlama suyundan 1 bardak ekleyin.
Kuş üzümlerini ilave edip, suyunu çekene kadar pişirin.
Pilavın altını kapatıp demlenmeye bırakın.
Haşlanmış midyelerin içini pilavla doldurun.
Yayvan bir tencereye midye dolmaları dizin.
Üzerine midye haşlama suyundan 2 bardak ve 2 bardak soğuk su ekleyin.
Orta ateşte kaynayana kadar 20 dakika pişirin.
Soğuduktan sonra servis yapın.
Afiyet olsun

(alıntıdır)

gamselim

gamselim

Mekanın en şık Meleği
Üye
ayy ben bayılırım midye dolmaya cokk sagoll şulecim walla nasıl makbüle gectiii bu tariff anlatamam burada satılmıyorr ne yazık kii en son 1 sene öncesinde yemiştimm... oleyyy sayende şimdii tekrar yiyeceğimmm cokk sagol....

G

gveen

Misafir
Midye dolma Midye Dolma tarifi yanlış. Midyeler haşlanmaz bıçak yardımı ile açılır.

F

feryall

Yeni Üye
Üye
böylesinide ilkkez görüyorum, görüntüsü çok hoş umarım lezzetide en az görüntüsü kadar güzeldir.

M

murver_cicegi

Yeni Üye
Üye
çok güzel, elinize sağlık :) ama ben bir şey merak ettim dolmaları tek tek iplikle bağlamak gerekmiyor diye bir şey duymuştum, son pişirmede içi dışına taşmıyor mu?
- - - Updated - - -
gerekiyor yazacaktım gerekmiyor yazmışım pardon :)

Kör dolma hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Bulgurlu Kuru Dolma Nasıl Yapılır....Bulgurlu Kuru Dolma Tarifi.. Bulgurlu Kuru Dolma Nasıl Yapılır....Bulgurlu Kuru Dolma Tarifi..
Bulgurlu Kuru Dolma Tarifi Bulgurlu Kuru Dolma Nasıl Yapılır İşte meleklerim yaz geldi patlıcanlar biberler kurutulmaya başlandı tabi kuru dolma yemekleri genelde kışın yapılıyor...Bende şimdiden sizinle paylaşmak istedim kışında...
Dolmalar 0
Antep Usulü Kuru Dolma Tarifi Antep Usulü Kuru Dolma Tarifi
kuru dolma gaziantep usulü kuru dolma tarifi nasıl yapılır antep usulü Akşam akşam iyice acıktım sanırım.Şöyle sizleri güneydoğuya doğru götürmek istiyorum.Türkiye'nin en zengin ve ünlü sofrasına sahip illerden biri olan Gaziantep'e ait antep...
Dolmalar 0
mumbar dolma mumbar dolma
mumbar dolması video mumbar bumbar dolması 4 kişilik resimli ankara bumbar Malzemeleri : (4 Kişilik) - 500 gr Pirinç - 200 gr Kıyma - 1 Adet Orta Boy Soğan - 1 Adet Maydanoz - 1 Yemek Kaşığı Pul biber - 4 Adet Koyun Mumbar’ı (İnce...
Dolmalar 8
etli kuru dolma etli kuru dolma
kuru dolma maraş dolması etli kuru dolma Malzemeler: 250 gr kıyma 200 gr...
Dolmalar 11
Kör dolma Kör dolma
erzincan kemaliye yöresine ait bir yemektir çok sevilir annemin elinden yemiştim küçükken bi kaç kez ilginç bi yemektir..:) KÖR...
Dolmalar 3