migren için ilaçsız tedavi var mı

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
migren için ilaçsız tedavi var mı
Migrenim var ve yine tuttu :S O kadra doktora gittim şifa bulamadım.Aranızda migreni olup bu sorununun ilaçsız halledebilen var mı ? Varsa lütfen bana da yardım etsin :(

Migren hastaları için geliştirilen bir yöntem, migrenin ilaç kullanmadan tedavi edilebilmesini sağlıyor. Refleks terapi sayesinde migrenin artık ilaç kullanarak değil, ilaçsız olarak tedavisinin mümkün olduğunu söyleniyor..

Migren Kafanın arkasında veya şakakta zonklayıcı bir ağrı olarak başlar. Başın bir tarafına ya da tümüne yayılır. Gözlerde başlayıp kafa arkasına kadar uzanan ağrı çubuğu şeklinde yerleşir.Migren Ağrısı boyundan aşağıya omuza, bazı durumlarda vücudun aynı tarafındaki kola veya bacağa vurabilir.

Migren Ülkemiz’de kadınların yüzde 21.8’ini, erkeklerin yüzde 10.9’unu etkiliyor.Migren Tedavisin'de Refleks terapinin migren hastalığında etkinliği çok yüksek olmakla beraber, tedavi protokolü her hastanın ağrısının lokalizasyonu, şiddeti ve şekline göre değişiklik gösteriyor.Kafanın ön tarafından gelen ağrı safra kesesi meridyeni ile yakın ilişkidedir. Boyundan gelen ağrı ise mesane meridyeni ile ilişkilidir. Hastanın blokasyon alanlarının tespiti ve genel değerlendirilmesinin ardından kişiye özel tedavi planlanır. Uygulama ortalama olarak haftada 2 kere yapılır, tedavinin süresi hastaya göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama 4 seanstan itibaren kişiler rahatlamayı ve atakların şiddetinin azaldığını gözlemlemeye başlar.

Refleks terapiyi klinik deneyimler ve gözlemler sonucu baş ağrılarının tedavisinde kullanıldığını kaydeden Uzmanlar başağrısı deyip geçilmemesini erken teşhisinçok önemli olduğunu işaret ediyorlar...

Geri