Etiketler:
 1. Young bride

  Young bride Banned

  Kayıt:
  30 Kasım 2010
  Mesajlar:
  2.217
  Beğenilen Mesajlar:
  570
  Ödül Puanları:
  0

  Migren Nedir Hakkında Bilgi

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Young bride tarafından paylaşıldı.

  migren nedir, neden olur, ne iyi gelir, ne tetikler, ne kadar sürer, tedavisi hakkında bilgi
  [​IMG]
  MİGREN NEDİR?
  Migren şiddetli baş ağrısıdır. Beyindeki kan damarlarının daralması veya genişlemesi neticesinde ya da beyni ve omuriliği çeviren zarlarda anormal sinir aktiviteleri nedeniyle oluşabilir.
  Migrene iltihaplanma başlatan bir madde salgılayan ve ağrı alıcılarına mesaj gönderen, trigeminal sinirin uyarılması neden olur.
  ...
  Migren genelde kadınlarda görülür. Östrojen hormonlarındaki dalgalanmalara bağlıdır. Östrojen seviyesi düştüğünden kadınlar genelde adet döneminde migren sorunu yaşarlar.
  Hamilelik süresince özellikle ilk aylarda da migren görülebilir. Hormonal olabileceği gibi yüksek tansiyondan da kaynaklanabilir.
  Migren hastaları genelde 20-30 yaş aralığındadır.
  MİGREN İÇİN BAZI DOĞAL ÖNERİLER
  1- Akşam çuha çiçeği, iltihap önleyici bir ajandır, kan damarlarının daralmasını önler. Bu otla yapılan çay kullanılabilir.
  2- Multi vitamin ve mineral desteği, diyet yoluyla alınamayan besinlerin alınması için gereklidir. Düzenli Spirulina kullanımı bu ihtiyacı karşılayabilir.
  3- C vitamini bulunduran yiyecekler, rutin migrene sebep olabilecek toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.
  4- Sarmısak toksinlerin atılmasını sağlar.
  5- Bioflavonoidlerle beraber C vitamini anti-stres adrenal hormonu üretimine yardımcı olur ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
  6- Akırkarha(Krizantem, Koyungözü) ağrıyı ve rahatsızlığı hafifletir. Hamilelikte kullanılmamalıdır.
  7- Civanperçemi çayı, hava değişikliklerinden kaynaklanan migrende etkilidir.
  8- Kava bitkisi migren için çok faydalı bir bitkidir. Sakinleştirici etkiye sahiptir. Derin bir rahatlama sağlar, uyku kalitesini konsantrasyonu bozmadan artırır. 180 mg kava bir gün alınmalı 2 gün ara vermeli 3. gün tekrar 180 mg ve 2 gün ara şeklinde kullanılmalı. Çok güçlü bir bitki olduğu için yüksek doz karaciğere zarar verir. Önerilen dozdan fazlası alınmamalıdır.
   
Migren Nedir Hakkında Bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. tere nedir hakkında bilgi

  tere nedir hakkında bilgi

  (Gartenkresse / Cresson / Garden cress / Lepidum sativum) 20-50 cm boylarinda, beyaz veya morumsu renkli çiçekler açan, bir yillik otsu bitkiler. Meyvelerinin tek tohumlu olmasiyla su teresinden ayrilir. Yabânî olarak bulunmakla berâber, kültürü de yapilmaktadir. Kerdeme olarak da bilinir. Su teresi (Nasturtium officinale): Beyaz çiçekli, parçali yaprakli, çok yillik otsu bir...
 2. Kromozomlar nedir hakkında bilgiler

  Kromozomlar nedir hakkında bilgiler

  Kromozomlar Kromozomlar, hücre nukleusu içindeki ipliksi yapılardır. Bunlar, molekül yapısı, gelişme ve :-):-):-):-)bolizmayı belirleyici genetik bir kod taşıyan desoksiribonükleik asitten oluşurlar. İnsan somatik hücresinde, bir çift cinsiyet kromozomundan (erkekte X ve Y; kadında iki X kromozomu) ve yirmi iki çift otosomdan oluşan kırkaltı kromozom vardır. Kromozomlardaki sayı ve morfoloji...
 3. Migren hakkında bilmedikleriniz

  Migren hakkında bilmedikleriniz

  Migren hakkında bilmedikleriniz Entelektüel faaliyetleri yüksek insanların hastalığı olarak da nitelendirilen migren kadınlarda daha sık görülüyor. Baş ağrılarının pek çok nedene bağlı olduğunu belirten uzmanlar, ağrı kliniğine başvuran hastaların 1/3’ünde migren, 1/3’ünde gerilim baş ağrısı, 1/3’ünde de her ikisinin arasında kalan değişik tip baş ağrıları görüldüğünü vurguluyorlar....
 4. Islak saç migrene neden

  Islak saç migrene neden

  Çevremde birçok migren hastası var gerçekten zor bir durum.Migreniniz var veya yok saçlarınızı ıslak bırakmayın (annemin dediği gibi)konuyla ilgili bilgilere bakalım meleklerim. Uz. Dr. Abdullah Özkardeş, “ Islak saçla dışarı çıkmanın zararları ve dikkat edilmesi gerekenler” hakkında bilgi verdi. Kışın saçları kurutmadan sokağa çıkmak, ıslak saçlarla rüzgara maruz kalmak; migren, soğuk...
 5. Kreatin nedir Hakkında bilgiler

  Kreatin nedir Hakkında bilgiler

  Kreatin Hakkında Kreatin vücutta; L-Arjinin, Glisin ve L-Metiyonin aminoasitlerinden; böbrekte, karaciğerde ve pankreasta sentezlenir. Biyosentezden sonra iskelet kaslarına, kalbe, beyne ve diğer dokulara taşınır. Kreatin bu dokularda en büyük enerji depolayıcı form olan Kreatin fosfat halinde metabolize olur. Toplam kas kütlesini tahmin etmede kullanılır.kan kreatin düzeyi artışı böbreğin...

Sayfayı Paylaş