gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.246
  Beğenilen Mesajlar:
  2.181
  Ödül Puanları:
  113

  Migren Tedaviside Oksipital Blokaj

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  İlaçların çözüm olmadığı, günlük baş ağrıları ile savaşmaktan yorulduğunuz migren için bir savaşçı geliyor Oksipital Blokoj.
  Migren nedir?

  Migren bir baş ağrısı problemidir. Genellikle 20 yaşından sonra görülen ve erkeklere oranla kadınlarda daha sık rastlanan bir hastalıktır. Uzmanlar migren ataklarının stres, yorgunluk, açlık, uykusuzluk gibi etmenlerden etkilendiğini söylemekle birlikte tam olarak migren ataklarının nedenini bulmuş değilledir.

  Migren vücudunuzdaki sinir sisteminin bozulması, beyinde ki kan damarlarının ve nörotransmitter adı verilen maddelerdeki değişimin bir sonucu olarak meydana gelir.


  < Konu Resmi..>  Her baş ağrısı migren midir?

  Migren gibi bir baş ağrınızın olup olmadığı test etmeniz oldukça kolay. Gelin küçük bir test yapalım;

  migren-Başınız ağrıdığında sessiz bir ortama ihtiyaç duyuyor musunuz?

  -Başınız ağrıdığında midenizde bulanıyor mu?

  -Işık sizi rahatsız ediyor mu?

  -Baş ağrınız 4-72 saat aralıklarında mı sürüyor?

  -Baş ağrınız sizi günlük yaşamınızdan alıkoyuyor mu?

  Bu soruların cevabına “evet” diyorsanız migrenle karşı karşıya olabilirsiniz.

  Migrenin tedavisi mümkün mü?

  Migren tedavisinde genellikle uzun süreli hatta ömür boyu kullanacağınız ilaç tedavisi kullanılır. Bunun dışında hergün gelişen tıp oksipital blokaj yöntemi ile sizi migrenden tamamen kurtarıyor.

  Oksipital Blokaj nedir?

  Oksipital blokaj adı verilen tedavi yöntemi, başın ağrı duyusuyla ilgili sinir sisteminin anestezik maddelerle ağrıyı algılamama, ağrıyı yok etme tekniğidir. Bu yöntem sayesinde ağrıya neden olan sinir sisteminde ki ağrı duyusu bloke edilir ve dolayısıyla ağrı kesilir.
  Oksipital blokaj tedavisi nasıl uygulanır?
  Tedavinin uygulama süreci son derece kolay olup hasta oturur durumdayken başının arka kısmına iğne ile deri ve kafatası kemiği arasında lokal anestezi enjekte edilir. Bu şekilde enjekte edilen anestezik maddelerle migren ağrısı giderilir.
  Yan etkisi var mıdır?
  Lokal bir tedavi yöntemi olan oksipital blokaj tedavisin yan etkisi görülmemekle beraber nadir olarak baş dönmesi ya da boyun ağrısı yaşanır.
  Oksipital Blokaj uygulandıktan sonra migrenim tamamen geçer mi?
  En can alıcı nokta burasıdır. Migren hastalarının aksipital blokaj tedavisi seçmelerinde ki en önemli unsur bu tedavinin etkisini yaklaşık beş altı dakika içinde göstermesi ve tedavi sonrası bir daha migren ataklarınızın tekrarlamamasıdır.
  Migren ağrınızın şiddetine bağlı olarak bir kaç seansta uygulanan bu tedavi yöntemi sonrası anestezik enjektelerin etkisi geçmesine rağmen migreniniz tekrarlamaz. Tedaviyi başarılı kılan ve tercih edilmesine sebep olan en önemli neden budur.

   
Migren Tedaviside Oksipital Blokaj konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Vergi borçlularına bankada blokaj

  Vergi borçlularına bankada blokaj

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, vergi borcu bulunan 130 bin mükellefin bankalardaki mevduatlarının bloke edilmesiyle ilgili olarak, “Maliye Bakanlığı, Bayramdan sonra 130 bin esnafa 9 milyar YTL'lik vergi saldırısı başlattı” dedi. Aygün, yaptığı yazılı açıklamada, hesapları bloke edilen esnafın parasını kullanamadığı için çekini senedini ödeyemeyecek hale geldiğini, “sicilinin...
 2. Migren hastaları

  Migren hastaları

  Migren hastaları Migren beyni değiştiriyor... Araştırmacılar, migreni olanların beyinlerinde, özellikle vücuttaki acıyı ve diğer duyusal bilgiyi işleyen korteks bölgesinde olmak üzere yapısal farklılıklar bulunduğunu...
 3. gebelikte migren..

  gebelikte migren..

  gebelikte migren nidilat ne için kullanılır hamilelikte nidilat kullanımı gebelikte kullanımı Migren, epizodlar ya da ataklar halinde oluşan bir tür baş ağrısıdır. Ataklar 4 saat ile 72 saat arasında sürebilir. Kişi ataklar arasında kendini tamimiyle normal hisseder ancak bir sonraki atağın endişesi içindedir. Migrende baş ağrısı yanı sıra bulantı, kusma, ışığa ve sese aşırı duyarlılık gibi...
 4. Düşünce Blokajı

  Düşünce Blokajı

  Bu terim, düşünce akışının birdenbire, belli bir dış olay, yahut dalgınlık sözkonusu olmaksızın, kesilmesi anlamına gelir. Şizofreninin, özellikle erken safhalarında, tipik bir semptomudur ve dolayısıyla değerli bir teşhis belirtisidir. Oysa maalesef, bu belirti hastanın aslında ender olarak tutarlılık gösteren davranışından anlaşılır. Nitekim, kitaplarda bu durumla ilgili kesin bir tablo...
 5. Migren tedavisi

  Migren tedavisi

  migren, belirtileri, nedir, tedavisi, ilaçları, tedavisi bitkisel, bandı, ilacı, çeşitleri, neden olur, nasıl geçer, nasıl olur, ne iyi gelir, ne demek, nasıl başlar, nasıl olur, nasıl anlaşılır, nasıl tedavi edilir, konu ile ilgili tüm bilgiler burada arkadaşlar Ne yazık ki bende bir migren hastasıyım ve her ay regl dönemlerimde saat gibi düzenli bir şekilde migren atakalrı geçiriyorum....

Sayfayı Paylaş