1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

mihrimah sultan gerçekten rüstem paşayla evlenmişmi??

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben çok merak ediyorum acaba Mihrimah Sultan tarihte Rüstem Paşayla evlenmişmi? Bu olay gerçekten yaşanmışmı?

2. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.421
    Ödül Puanları:
    113
    Diyarbakır valisi olan Rüstem paşadan evlenme teklifi alan Mihrimah Sultan o sırada (1539) 17 yaşındaydı. Rüstem paşanın evlenme teklifini kabul eden Mihrimah Sultanın düğünü Günümüzde Sultanahmet meydanında olarak bilinen (o zamanlar At Meydanı) büyük bir şölenle kutlandı. Mihrimah Sultan ve Rüstem paşanın düğünü yanı sıra cihangir ve bayezit’in sünnet düğünleriyle hep birlikte kutlandı. 1544 ve 1561 yılları arasında kalan iki yıl dışında toplamda 15 yıl Sadrazamlık yapan Rüstem paşa. Mihrimah Sultan ile evliliğinden sonra sadrazamlık şerefine ulaşmıştır. Mihrimah Sultan hem eşi hemde babasının devlet yönetiminde olması sebebiyle büyük söz sahibiydi.

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.303
    Ödül Puanları:
    113
    Mihrimah sultanda az değilmiş hani hahaha olan taşlıcalıya oldu desenize Haa bide malkaçoğluna da mavi boncuk dağıttıktan sonra da Rüstem paşayla evlenmiş :D:D

BEYZA21 bunu beğendi.
  4. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.421
    Ödül Puanları:
    113
    benim memleketin gelini olmuş birde bak sen :puha: ayrı bir sempati duymaya başladım ama vali beyden uzak dursun yav :D:D

MaWiM bunu beğendi.
mihrimah sultan gerçekten rüstem paşayla evlenmişmi?? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mihrimah Sultan Kimdir?

Mihrimah Sultan Kimdir?

mihrimah sultan kimdir mihrimah sultan hayatı resmi Kanuni Sultan Süleyman'ın tek kızı ve Mimar Sinan'ın büyük aşkı Mihrimah Sultan kimdir... Daha yakından tanıyalım... Mihrimah Sultan (1522–1578) Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan'ın tek kızı ve 16. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu'nun yönetiminde önemli bir rol oynamış bir prenses sultan. Doğumu ve çocukluğu Mihrimah Sultan 1522...
  2. Mihrimah Sultan Nasıl Öldü

Mihrimah Sultan Nasıl Öldü

Mihrimah Sultan Nasıl Öldü ? Kızlar Mihrimah Sultan Nasıl Öldü bu konuya dair bilgi bulamadım ben siz yazınız lütfen.
  3. Mihrimah Sultan Hakkında Bilgi

Mihrimah Sultan Hakkında Bilgi

Mihrimah Sultanın hayatı Mihrimah Sultan hakkında bilgi Ekranların reyting rekortmeni dizilerinden Muhteşem Yüzyıl'da izlediğimiz Hürrem Sultan'ın şeker mi şeker, minik kızı Mihrimah Sultan'ın hayatındna bahsetmek istiyoruz sizlere melekler :) Mihrimah Sultan 1522 yılında Topkapı Sarayı’nda doğdu. Mihrimah Sultan’ın doğumundan 2 yıl sonra da Hürrem Sultan, Kanuni Sultan Süleyman’ın...
  4. rüstem paşayla mihrimah sultan evlendimi?

rüstem paşayla mihrimah sultan evlendimi?

Merhaba.Muhteşem Yüzyılı çok seviyorum.Mihrimah Sultana hayranım. Tarihte Rüstem paşayla evlendiği söyleniyormuş.Doğru mu bu bilgi?Filme uyarlarlar mı bilmiyorum ama gerçekte ne zaman evlenmiş rüstem paşayla?
  5. Mihrimah Sultan Ölüyor mu?

Mihrimah Sultan Ölüyor mu?

mihrimah sultan, mihrimah sultan ölümü muhteşem yüzyıl mihrimah sultan Sevgili melekler, reyting rekortmeni dizi Muhteşem Yüzyıl'ın 130.bölümüne, Mihrimah Sultan'ın göğsünde beliren kocaman yaralar damgasını vuruyor. Acaba bu yaraların sebebi ne? Yoksa Mihrimah Sultan kötü bir hastalığa mı tutuldu? Dizi bitmeden ölecek mi? Tüm bu soruların yanıtlarını bekleyen dizi fanatiklerine hemen...

Sayfayı Paylaş