gebe
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  mıknatısın zararları nelerdir

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  mıknatısın zararları mıknatısın özellikleri


  Bilindiği gibi mıknatısın bir çok özelliği ve faydası bir o kadarda zararları vardır Melek'lerim. Biz de bu sayfamızda mıknatısın zararları neler diyenler için, bir araştırma yaptık ve edindiğimiz bilgileri şöyle sıraladık;

  [​IMG]

  Mıknatıslarla veya diğer manyetik maddelerle uğraşan kişilerin dikkate alması gereken bir takım önlemler vardır. Çünkü neodymium mıknatıslarınca üretilen güçlü manyetik alanlar ve güçlü mekanik kuvvetler bu işlerle uğraşan kişilerin kesici, tahrip edici veya kırıcı darbeler almalarına sebep olabilir. Bu durumları engelleyebilmek için öncelikle süper mıknatısların, birbirleriyle veya diğer ferromanyetik maddelerle temas durumunda kontrol altında olması gerekmektedir. Alniko mıknatısları, seramik mıknatıslar ve manyetik düzenekler de boyutlarına bağlı olarak benzer etkilere neden olabilirler. Bu yüzden büyük mıknatıslarla çalışırken güvenlik gözlüklerinin ve diğer gerekli donanımın kullanımı önemlidir, Ayrıca elleri koruma için eldiven giymek de güvenlik açısından gereklidir.

  Ferromanyetik metaller çalışma alanından uzak tutulmalıdır. Kalıcı mıknatısların veya manyetik düzeneklerin yakınında çalışılan aletler kontrol altında tutulmalı ve bu tip ortamlarda dikkatli ve özenli çalışılmalıdır. Büyük mıknatıslarla çalışmanız gerekiyorsa, baş dönmesi veya odaklanma kaybına neden olan ilaçları kullanmayınız. Eğer vücudunuz ilaç veya alkollü maddelerin etkisi altında ise manyetize edilmiş mıknatıslarla mümkünse çalışmayınız.

  Duyarlı elektronik cihazlar güçlü manyetik ayarları nedeniyle zarar görebilir veya bu cihazların ayarlarında sapmalar olabilir. Bu sebepten dolayı hassas elektronik cihazları manyetik alanlardan mümkün olduğunca uzak tutmak gerekir. Eğer ortamda kalp pili takılı bir kişi varsa, bu kişi için özel bir dikkat sarf edilmelidir çünkü güçlü manyetik alanlar kalp pilinin içindeki elektronik devreleri olumsuz yönde etkileyebilir.

  Süper mıknatıslar ve manyetik maddeler çalışma esnasında birbirleriyle kuvvetli temas kurarlarsa diğer deyişle çarpışırlarsa kıvılcım meydana getirebilirler. Bundan dolayı güçlü mıknatısların patlamaya sebep olabilecekleri ortamlarda dikkatli bir şekilde işlenmeleri gerekmektedir aksi takdirde mal ve can kaybına neden olmaları söz konusudur.

  Süper mıknatıs tozları yanıcı özelliğe sahip oldukları için mıknatıs tozları kuru iken aniden alev alabilirler. Eğer mıknatısları zımparalamanız gerekiyorsa, bunu ıslak zımpara ile yapmanız, mıknatısların alev almasını engeller. Mıknatısları zımparalama sürecinde içinde bulunulan mekânın düzenli olarak havalandırıldığından emin olun. Ayrıca mıknatısları klasik aletlerle işlemeye kalkmayın, bu iş için tasarlanmış modern aletler kullanın. Güvenlik donanımlarınızı giymeyi de sakın ama sakın ihmal etmeyin. İşlemlerden sonra elde kalan mıknatıs tozlarının yanma tehlikesini ortadan kaldırmak için su ile doldurulmuş taşıyıcılarda veya hava geçirmeyecek şekilde kapatılmış ortamlarda saklayın.

  Hobi olarak başladığınız bir işin sizin veya sevdikleriniz için bir felakete dönüşmesini istemiyorsanız lütfen gerekli güvenlik önlemlerine uyun.

   
mıknatısın zararları nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bilinçsiz diyetlerin zararları nelerdir?

  Bilinçsiz diyetlerin zararları nelerdir?

  lahananın zararları domatesin zararları nelerdir "Bilinçsiz diyet" dediğimiz hâdise, çoğunlukla tek yanlı diyetlerdir. Ya tek lahana çorbası ya tek domates çorbası içmek gibi... Bunların hiçbiri tasvip edilemez. Niçin? Çünkü diyette asıl olan, insanların ömür boyu yapabilecekleri diyetlerdir. Bu bilinçsiz diyetlerle verilmesi gereken yağ değil, tam tersi kas kaybı oluyor;...
 2. Sıcak Çayın Zararları nelerdir

  Sıcak Çayın Zararları nelerdir

  Sıcak çay içiyorum hemde kaynar şekilde arkadaşlarım sıcak çayın çok zararlı olduğunu söylediler de acaba çayı böyle sıcak olarak tüketmenin zararları tam olarak nelerdir bilgi rica ediyorum.
 3. Mıknatısın Kullanım Alanları nelerdir?

  Mıknatısın Kullanım Alanları nelerdir?

  Mıknatısın Kullanım Alanları nelerdir lütfen acil olarak cevap verirseniz çok makbule geçer şimdiden çok tşkler.
 4. Adet düzensizliğinin zararları nelerdir?

  Adet düzensizliğinin zararları nelerdir?

  adet düzensizliği nedir,adet düzensizliğinin belrtileri,adet düzensizliğinin nedenler,adet düzensizliğinin tedavisi,adet düzensizliği hakkında bilgiler Adet (regl) düzensizliği çok çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Bu altta yatan nedene göre zararlı sonuçları olabilir veya stres, depresyon, aşırı kilo alma, aşırı zayıflama, ilaç kullanımı gibi nedenlerden oluşan zararsız bir adet...
 5. Kan vermenin zararları nelerdir?

  Kan vermenin zararları nelerdir?

  Kan üretilemeyen bir dokudur ve halen tek kaynağı sağlıklı bağışçılardır. Kan bağışı hem toplumsal hem kişisel açıdan önem taşımaktadır. Şayet kan verilirse vücut yeni kan üretir ve bu vücut için yararı büyüktür. Kan bağışı, sağlıklı olan kişiden alınan bir miktar kanın ihtiyaç sahibi olan bir kişiye aktarılması olayıdır. Kan bağışı bilindiği gibi bizlerin toplumunda ve diğer gelişmiş...

Sayfayı Paylaş