1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Mikrofonu kim buldu, Mikrofonun icadı

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

mikrofonun icadı mikrofonu kim icat etti mikrofonu kim buldu Mikrofonu kim buldu, Mikrofonun icadı Mikrofon nasıl bulundu, Mikrofonu kim icat etti, Mikrofon ne zaman bulundu gibi sorularınız yanıtları bu yazımızda yer almaktadır.
    Günümüz de ki önemi tartışalamayan ve mükemmel bir icad olan mikrofunu kim, hangi tarihte bulmuş; buyrun bilgi sahibi olalım Melek'ler:)

Mikrofon nasıl bulundu,
    Mikrofonu kim icat etti,
    Mikrofon ne zaman bulundu

Sesi bir yerden başka bir yere iletme görevi açısından Alexander Graham Bell’in 1867 yılında yaptığı telefon, mikrofonun ilk başarılı örneği olarak kabul edilebilir. Bu ilk mikrofonda, lastik bir diyagram, çok ince bir demir plakanın üzerine yerleştirilmişti.Plakanın altında da bir elektromıknatıs vardı. Konuşmacının sesi diyaframı, dolayısıyla da demir plakayı titretiyordu. Bu titreşim, elektromıknatıs tarafından değişik yüksekliklerde algılanıyor ve teller aracılığıyla vericiye aktarılıyordu. Vericide, akım yeniden ses dalgalarına dönüşüyordu. 1817 yılında Thomas Edison, çok daha duyarlı bir mikrofon geliştirdi. 1923 yılında, Almanya’da mikrofonun duyarlılığını artırıcı bazı gelişmeler sağlandı.

ASİMELEK bunu beğendi.
  2. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler :)

3. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.168
    Ödül Puanları:
    113
    rüyammm bu rahmetli adam neden gereksinim duymuşta mikrofonu icat etmişki merak ettim :D:D bi hikayesi varsa onuda paylaşırmısın rüyammmmmmm :D:D

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hikayesini bilmez olurmuyum canım :) Tabi ki biliyorum du anlatayim :D:D

Bu adamın içine ayan olmuş, gelecekte ki, nesillerden biri olan AsiMelek, bu soruyu 2011 yılında soracak demiş ve sırf sen bu soruyu sor diye geleceğin düzeni bolzumasın diye bu icadı yapmış hahaha

Ayol ne bilim ben, bir gün o adamın yanına gidersem, tabi diğer tarafta aynı mekan da olurmuyuz bilmiyorum ama, gördüğümde direk sorar senin de rüyana girer anlatırım hahaha

ASİMELEK bunu beğendi.
  5. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.168
    Ödül Puanları:
    113
    :hhh: öldüm gülmekten yaaaaaaa :hhh: çok güzel açıklama yapmışın rüyammmm :hhh: valla yazamıyom şuan gülmekten katıldımm ayyy :hhh:

6. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sen gül diye yapıyorum zaten :D:D Gülmek parayla şekerim, 50 kuruş borçlusun hahaha "Çok ucuzmuş" deme çünkü her güldürdüğüm de 50 kuruş alırsam ohoo sen bana çalışırsın artık hahaha Borç defterin işliyor şekerim, 50 kuruş borcunu unutma hahaha 100 Tl gelince ödeşiriz, kabarık olursa ödemen zor olmasın, ne de olsa annemin kızısın hahaha

Mikrofonu kim buldu, Mikrofonun icadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mikrofon

Mikrofon

Rüyada mikrofon görmek, siyasi hayata atılacağınıza işarettir. Rüyada mikrofon görmek, politikayla uğraşacağınıza yorumlanır. Duyulduğunda heyecan yaratacak söz, ani haberdir.Rüyada mikrofon görmek, siyasi hayatin bütün güçlüklerini yenecegine ve siyasi bir kisilik kazanacagina delalet eder.
  2. Silgiyi kim buldu, silginin icadı

Silgiyi kim buldu, silginin icadı

silgiyi kim icat etti silgiyi kim buldu silginin icadı bulmuştur silgi icat etti Bu yazı: Silgiyi kim buldu, silginin icadı içerik kısaca.. Silgiyi kim buldu, Silgi ne zaman bulundu, Silgi kim tarafından bulundu, Silgi ilk ne zaman bulundu gibi merak edilen bilgileri içermektedir. Okul çağlarımızda, bütün yanlışlarımızı ortadan kaldıran silgiyi, ilk kim buldu diye merak ettiniz mi hiç? Merak...
  3. Kronometrenin icadı, Kronometreyi kim buldu

Kronometrenin icadı, Kronometreyi kim buldu

kronometreyi kim icat etti kronometre ne zaman icat edildi kronometre kim etti Bu yazı: Kronometrenin icadı, Kronometreyi kim buldu içerik kısaca.. Kronometreyi ilk kim buldu, Kronometre ne zaman bulundu, Kronometrenin mucidi kim, Kronometre hakkında bilgi içermektedir. Sevgili Melek'ler, kronometre hakkında ki merak ettiğiniz tüm biligleri, bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Kronometreyi...
  4. Patlayıcının icadı, Patlayıcıyı kim buldu

Patlayıcının icadı, Patlayıcıyı kim buldu

Bu yazı: Patlayıcının icadı, Patlayıcıyı kim buldu içerik kısaca.. Patlayıcı ilk kez ne zaman bulundu, patlayıcıyı kim icat etti, patlayıcının icadı hakkında bilgi içermektedir. Melek'lerim, bu yazımızda patlayıcı hakkında merak edilen tüm bilgileri paylaşıyor ve meraklarımızı gideriyoruz :D:D Patlayıcı ilk kez ne zaman bulundu, patlayıcıyı kim icat etti, patlayıcının icadı hakkında...
  5. Denizaltının icadı, Denizaltıyı kim buldu

Denizaltının icadı, Denizaltıyı kim buldu

ilk denizaltıyı icat eden kimdir ilk denizaltıyı icat eden Bu yazı: Denizaltının icadı, Denizaltıyı kim buldu içerik kısaca.. denizaltı ilk ne zaman yapıldı, ilk denizaltıyı kim yaptı, denizaltının mucidi gibi merak edilen bilgiler içermektedir. Denizaltı hakkında merak ettiğiniz herşey bu yazımızda Melek'ler:) denizaltı ilk ne zaman yapıldı, ilk denizaltıyı kim yaptı, denizaltının mucidi...

Sayfayı Paylaş