1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Mimarlık Mesleğiyle İlgili Bilgiler

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  mimarlık, mesleği, bölümü, nedir, zorlukları, ile ilgili bilgiler burada melekler


  < Konu Resmi..>
  Önümüzde ki sene üniversite sınavlarına girecek melekler :) Bu makale sizin için.Eğer mimarlık bölümünde gönlünüz varsa makalemizden çok şey öğreneceksiniz :)


  Genel Tanım:

  Her çeşit binanın isteğe ve olanaklara göre plan ve projelerinin hazırlanması, yapımının denetlenmesini yapacak donanımlı elemanların yetiştirildiği bir programdır.

  Faaliyet Alanları:

  Mimar ihtiyaç sahibinin isteklerini dinleyerek, ihtiyaç sahibinin maddi olanaklarını ve yürürlükteki imar planını dikkate alarak proje hazırlar. Yapılacak binanın proje ve kontrolünü yaparlar. Mimarlar kamu kesiminde genellikle Bayındırlık ve İskan, Ulaştırma Bakanlıkları ve belediyelerde görev alabilirler. Özel sektör kuruluşlarında ve serbest çalışabilirler.

  İş Bulma Olanakları ve Kazanç Durumu:

  Ülkemizde mimarlara ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak son yıllarda mimar yetiştiren yükseköğretim kurumlarının sayısının artması, mimar sayısının da artmasına neden olmuştur. Kendini iyi yetiştirmiş bir mimarın bol kazançlı iş bulabilme imkanı oldukça yüksektir.

  Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

  Geçerliliğini sürdürecek bir meslek dalıdır.

  Bu Mesleği Seçenlerde Ne Gibi Nitelikler Olmalı:

  Şekil ve uzay ilişkilerini görebilmesi

  Göz – el koordinasyonuna sahip olması

  Görsel sanatlara ilgi duyması

  Yaratıcı, estetik görüş sahibi, tasarım yeteneğe sahip olması

  Yeniliklere ve eleştirilere açık olması

  Dikkatli ve titiz olması

  Başkalarını etkileyebilme ve ikna edebilme gücüne sahip olması

  Yüksek iletişim becerisine sahip olması

  Ekip çalışmasına açık olması gerekir.   
 2. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  aradığım bu değildi üzgünüm
   
Mimarlık Mesleğiyle İlgili Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mesleki Eğitim ile İlgili Kısa Bilgiler

  Mesleki Eğitim ile İlgili Kısa Bilgiler

  meslekler hakkında kısa bilgiler meslekler ile ilgili kısa bilgiler eğitimle ilgili hakkında bilgi eğitim ile Ülkelerin gelişmesinde ve kalkınmasında sanayileşmenin temel unsuru olan bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarına sahip yüksek verimi gerçekleştirecek kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi gerekmektedir. Kalifiye elemanların bilgi ve becerisi, ekonomik başarının temelidir. Meslek eğitimi...
 2. mimarlıkla ilgili bilgi

  mimarlıkla ilgili bilgi

  Selam melekler mekanı, seneye ünv. sınavlarına girecem de mimarlık düşünüyorum.Araştırma yaptım ama bir de sizin bilgilerinizi merak ediyorum.Mimarlık nasıl bir meslek,zorlukları kolaylıkları neler? Korkuyorum biraz da yapabilir miyim diye.Bilgi verir misiniz biraz :))
 3. Mesleki Sorumluluk Sigortası Hakkında Bilgiler

  Mesleki Sorumluluk Sigortası Hakkında Bilgiler

  mesleki sorumluluk sigortası nedir nasıl yapılır sözleşmesi çeşitleri ile ilgili bilgiler burada melekler Forumumuzda daha önce sorumluluk sigortalarından bahsetmiştik melekler :) Şimdi de merak edenler için mesleki sorumluluk sigortaları hakkında bilgiler vereceğiz; Bu sigorta sözleşmesi ile sigortalının poliçede belirtilen ve ilgili taraflarca konusu tarif edilerek sınırları çizilen...
 4. Polis Meslek Yüksekokulları iletişim bilgiler

  Polis Meslek Yüksekokulları iletişim bilgiler

  PMYO İletişim Bilgileri 2012 Polis Meslek Yüksekokulları iletişim bilgileri PMYO adresleri ve telefon numaraları Polis Meslek Yüksekokulları iletişim bilgilerine yer veriyoruz bu yazımızda ve PMYO hakkında merak ettiğiniz tüm detaylı bilgileri aktarıyoruz Melek'ler. PMYO SINAVLARI VE BAŞVURULAR İLE İLGİLİ BİLGİ İÇİN (0312) 412 54 00 POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI Gölbaşı/ANKARA Tel: 0312...
 5. meslek liseleri için sınavsız geçiş hakkında bilgi

  meslek liseleri için sınavsız geçiş hakkında bilgi

  Meslek lisesinde okuyorum ve meslek liselerinde sınavsız geçiş hakkı nasıl uygulanıyor öğrenmek istiyorum.Teşekkürler şimdiden..

Sayfayı Paylaş