Minikler balık yapmaya hazır mıyız?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Minikler balık yapmaya hazır mıyız?
Anasınıfı etkinlikleri arasında her daim olmazsa olmaz yaptırdıklarımız listesinde yer alan sanat etkinliği ile bir girişi yapmak istiyorum güne. Siz de var mısınız bugün balık yapmaya. Miniklerime Pazartesi günü için içinden seçip yaptırmak istediğim bu etkinliğe bayılacaklarına eminim. Birçok çeşidi ile yapılabilen bu etkinlikte dairelerden faydalanarak gerçekleştirilen etkinlikte ilk zamanlarda kolay uygulatılabilir taraf bulduğum için etkinliğime dahil etmekteyim. Sizlerin beğeneceğiniz pek çok seçeneğin var oluşu ile resim galerimden seçip evinizde bile minik dâhinizle uygulatabileceğiniz önerilerime göz atmaya var mısınız?

23f3e625efe297457e77579e49f40cc8.jpg


Üst resimde hazırladığımız mini havuz ile birden fazla balığa dalgalarda yüzme görünümü verilmiş. Çocukların dalgaların üzerinde benim balığım yüzsün yarışına girebilecekleri etkinlikler arasında yer alan balık etkinliği aynı renk ya da farklı renk daireler kesilip origami yöntemiyle gerçekleştirilen etkinlikler arasındadır. Havuzu öğretmenin tamamladığı balıkların yuvarlaklarını miniklerin kestiği bu etkinlikte balık öğrencinin hissettiği yüz ifadesine bürünebilir. Sınıf sayısıyla doğru orantılı olarak balık sayısını bir ya da iki adet olacak şekilde yaptırabilirsiniz. Dilerseniz iki adet havuz ve değişik balık eklemeleri de gerçekleştirebilirsiniz.

IMG_1777.jpg


Gövdesini kendiniz çizip çocuklara kestirip kağıtta kek kağıtlarıyla pul görünümü verilen üst resimdeki etkinlik önerisi de oldukça kaliteli bir seçenek olabilir sizler adına. Akvaryumun içine bu şekilde balıklar yaparak sarkıtabiliriz. O çalışma da çok güzel bir uygulama olabilir.

Karışık-Kağıt-İşleri-154.jpg


Köpek balığı her ne kadar korkunç olsa da yapılabilecekler arasındadır. Köpekbalığının özellikleri anlatılıp balık çeşitleriyle alakalı bir sunum yapılarak çok farklı etkinlikler yaptırabiliriz miniklere. Farklı balık çeşitleri arasından kendi hayal gücünüzle katlama ile yaptırabildiklerinizi sanat etkinliği derslerinizde farklı günlerde ya da serbest zaman etkinlikleri saatinizde uygulatabilirsiniz.
Karışık-Kağıt-İşleri-233.jpg


Balığın kemiklerini gösteren üst resimdeki sanat etkinliği de en beğenilenler listesinde sizleri bekliyor. Bu tarz bir çalışmada balık resmini dağıtarak kemiklerini çocuklarınızın çizmesini isteyebilirsiniz.

Karışık-Kağıt-İşleri-657.jpg


Parmak boya kullanarak yapabileceğiniz üstteki balık sanat etkinliği de farklı boyalar kullanarak beceri geliştirmeye yardımcı çok güzel etkinlikler arasında yer almaktadır.
 
Son düzenleme:
Üst