gebe
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Minikler İçin Şirin Bir Kazak Modeli

  Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  örgü bebek hırkası renkli el örgüsü bebek hırkası
  örgü bebek hırka modeli  Tek renk örgüler de elbette ki emek işi, çok güzel ancak rengarenk örülen bebek kazakları hırkaları da daha bir güzel oluyor melekler :) Hele de renkler böyle uyumlu olunca örmesi de giydirmesi de daha zevkli oluyor gibi :D:D Şimdi geçelim 1-2 yaş grubu için ölçüleri verilen bu rengarenk hırkanın yapılışına;


  [​IMG]  BERE Beden: 1-2 yaş grubu. Büyük beden ölçüleri parantez İçindedir.

  Malzemeler:

  ANCHOR "İndigo" El Örgü İpliği (%50 Polyakrlllk,%50 Pamuk) Yaklaşık 100 gr. #018 Yeşil Yaklaşık 100 gr. #012 Lacivert Yaklaşık 30 gr. #013 Kırmızı Yaklaşık 30 gr. # 001 Beyaz Yaklaşık 30 gr. # 015 Turuncu 4 numara 1 çift örgü şişi 4 numara örgü tığı

  Kullanılan örgüler:
  1/1 lastik - Düz örgü
  Ölçü: 22 ilmek - 30 sıra 10 cm' eşittir.

  [​IMG]


  UYGULAMA:

  Bere: Yeşil örgü ipliği ile örgü şişine 98(102) ilmek atarak, 20 sıra 1/1 lastik örgü örün. 21. sıradan itibaren sırasıyla, 2 sıra kırmızı, 2(4) lacivert, 2 sıra beyaz 8 sıra lacivert, 2 sıra beyaz, 8 sıra lacivert ve 2 sıra beyaz örgü ipliği ile düz örgü örün. Devamında lacivert örgü ipliği ile 2(4) sıra düz örgü örün. Bere tepesini daraltabilmek için lacivert örgü ipliği ile 3.(5.) sırada ilk 11(13) İlmeği düz örgü örün.
  Sıradaki ilmeklerden 2. ilmeği örgü yüzünden 1. ilmeğin önüne kaydırarak, 2 ilmeği 1 ilmek düz örün. Sonraki 2 ilmeği 1 ilmek düz örün. Böylece 2 ilmek eksilmiş olacaktır. "Sıradaki 20 ilmeği düz örgü örerek, ilmek kesme işlemini aynen tekrarlayın." Tırnak içine alınan bölümü sıra boyunca 2 kez tekrarlayın. Kalan 11(13) ilmeği düz örgü örün. Sıra sonunda toplam 8 adet İlmek eksilmiş olacaktır.
  Sonraki her 2. sırada ilmek kesme noktalarından, aynı şekilde 8 kere 8 ilmek keserek örün. Son ilmek kesme işlemi tamamlandıktan sonra şişte toplam 26(30) ilmek kalacaktır. 1 sıra 2 ilmeği 1 ilmek düz örerek, örün. Sonra sonunda 13(15) İlmek kalacaktır, ilmekleri açık olarak şişten çıkarın. Açık ilmeklerin içinden tığı yardımı ile örgü ipliği geçirin.

  [​IMG]


  Bitirme:
  Örgü tığı ve basit nakış iğne tekniklerini kullanarak, modelde olduğu gibi bere önündeki motifleri tamamlayın. Bere arka orta dikişini gizli dikiş ile birleştiriri. Bere tepesinde ilmekleri sıkıştırarak, ipliği sabitleyin. Bere ucundaki 1/1 lastik örgüyü ortasından içe doğru katlayın. Bere tersinde, örgü ucunu 1/1 lastik örgünün son sırasını gizil dikiş ile tutturun.

  KAZAK:

  Yaklaşık 100 gr. # 018 Yeşil Yaklaşık 100 gr. # 001 Beyaz Yaklaşık 50 gr. #013 Kırmızı Yaklaşık 30 gr. # 007 Mavi Yaklaşık 30 gr. # 015 Turuncu 4 numara 1 çift örgü şişi 4 numara örgü tığı 3 adet düğme.

  Kullanılan örgüler:
  Düz örgü Ölçü: 22 ilmek - 30 sıra 10 cm' eşittir.

  UYGULAMA:
  Arka: Yeşil örgü ipliği ile örgü şişine 76(80) ilmek atarak, 1 sıra düz örün. 2. sıradan itibaren 8 sıra düz örgü örün. 9. ve 10. sırada verilen 1 no.' lu motif şemasını takip ederek, şemanın 1-2 sıraların yeşll-kırmızı örgü ipliği ile uygulayın. 11.12. sırada şemanın 3-4 sıralarını lacivert- kırmızı örgü ipliği ile uygulayın. 13. sıradan itibaren lacivert örgü ipliği ile 6 sıra düz örgü örün. Sonraki sıralar, sırasıyla 2 sıra beyaz, 8 sıra lacivert örgü ipliği ile düz örgü örerek, örgüye devam edin. (Örgü düzeni örgü sonuna kadar devam edecek.)
  Örgü boyu baştan itibaren 34,5 cm. 106 sıra (36,5 cm. 110 sıra) olduğu zaman arka yaka için örgü ortasından 20 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf arka yaka için sonraki 2. sırada 1 kere 3 ilmek keserek 2 sıra örün. Kalan 25(27) ilmek üzerinden, omuz bantı için, lacivert örgü ipliği ile 6 sıra düz örgü örerek ilmekleri bir kerede kesin.
  Beklemede olan sağ taraf ilmeklerini örgü şişine geçirin. Arka yaka için sonraki 2. sırada 1 kere 3 ilmek keserek 2 sıra örün. Kalan 22 (27) İlmeği omuz için bir kerede kesin.


  [​IMG]

  Ön: Arkada uygulanan işlemleri aynen tekrarlayarak, örgüye devam edin. Bu arada örgü boyu baştan itibaren 44 sıra olduğu zaman, 45. sıra başında 22(24) ilemeği örün. 23.(25.) ilmekten itibaren verilen 2 no.'lu motif şemasının 1-7 ilmeklerini 1 kez uygulayın. Kalan ilmekleri örerek sırayı tamamlayın. "Not: Baştan beri devam eden, 2 sıra beyaz, 8 sıra lacivert örgü düzeni, şemaların renkli bölümleri dışında aynen devam edecek sonraki sıralarda 2 no.'lu motif şemasını takip ederek örgüye devam edin.
  Örgü boyu baştan itibaren 50 sıra olduğu zaman, 51. sırada 2 no.'lu motif şemasının 7. ilmeğini uyguladıktan sonra 12 ilmeği sıradaki renkle örün. 13. ilmekten itibaren verilen 3 no.'lu motif şemasını takip ederek, şemanın 1-13 ilmeklerini 1 kez uygulayın. Kalan ilmekleri sıradaki renkle örün. Sonraki sıralar, şemayı aynı şekilde uygulayarak örgüye devam edin. 2 no.'lu ve 3 no.'lu motif şemalarını 1'er kez uyguladıktan sonra örgüye, arkada olduğu gibi lacivert ve beyaz çizgili örgü olarak devam edin.
  Örgü boyu baştan itibaren 33 cm. 100 sıra (35 cm. 104 sıra) olduğu zaman ön yaka için örgü ortasından 14 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf ön yaka için sonraki, her 2. sırada sırasıyla 3-2- ve 1 ilmek keserek örün. Bu arada örgü boyu yaka kesiminden itibaren 6 sıra olduğu zaman, 7. sırada sol omuza eşit aralıklarda 3 adet düğme İliği açın. Örgü boyu yakadan itibaren 10 sıra olduğunda kalan 25(27) ilmeği omuz için bir kerede kesin.
  Beklemede olan sağ taraf ilmeklerini örgü şişine geçirin. Sağ ön yaka için sonraki her 2. sırada sırasıyla 3-2 ve 1 ilmek keserek örün. Örgü boyu yakadan itibaren 10 sıra olduğu zaman kalan 25(27) ilmeği omuz için bir kerede kesin.

  Kol: ikiside aynı şekilde örülecek.
  Yeşil örgü İpliği ile örgü şişine 42(44) ilmek, atarak, 1 sıra düz örün. 2. sıradan itibaren, yeşil örgü ipliği ile 4(6) sıra düz örgü örün. Devamında, arkada olduğu gibi 8 sıra lacivert, 2 sıra beyaz örgü ipliği ile düz örgü düzeninde örgüye devam edin. Aynı zamanda kol şeklini verebilmek için, baştan itibaren iki kenardan her 5.sırada
  12(13) kere 1 ilmek arttırarak örgüye devam edin.
  Örgü boyu baştan itibaren 50(52) sıra olduğu zaman, 51.(53.) sıradan itibaren 1 no.'lu motif şemasının 1-2 sırasını lacivert-kırmızı örgü ipliği ile uygulayın. 53.(55.) sıradan İtibaren şemanın 3-4 sıralarını yeşil-kırmızı örgü ipliği ile uygulayın. Devamında yeşil örgü iplii ile 10 (12) sıra düz örgü örerek, ilmekleri bir kerede kesin.


  Bitirme:
  Orgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip nemli bezle örterek kurumaya bırakın. I Örgü tığı ve basit nakış iğne tekniklerini kullanarak, önde ve kollardaki motifleri modelde olduğu gibi tamamlayın. Etek
  ucu ve kol bitiş noktalarındaki yeşil örgü üzerine modelde olduğu gibi beyaz örgü ipliği ile eşit aralıklarda, roka tekniğini kullanarak 2 sıra tomurcuk işleyin.
  Sağ omuzu birleştirin. Yaka bantı için ön sol omuz ucundan başlayarak, arka sol omuz bant ucuna, kadar yaka kenarından yeşil örgü ipliği ile eşit aralıklarda önden 40 ve arkadan 34 ilmek alarak, örgü şişine geçirin. Toplam 74 ilmek üzerinden 6 sıra düz örgü örerek ilmekleri bir kerede kesin.
  Ön omuz üstte olacak şekilde, sol omuz ucunu birleştirin. Kolları yerlerine takın. Kol alt dikişlerini birleştirin. Yan dikişleri etek ucundaki yeşil örgü, bölümler yırtmaç olarak açık kalacak şekilde, birleştirin. Düğmeleri sol arka omuz bantı üzerinde yerlerine dikin.

   
Minikler İçin Şirin Bir Kazak Modeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. baylar için kazak modelleri

  baylar için kazak modelleri

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 2. Hoş bir kazak modeli

  Hoş bir kazak modeli

  Mlz İP: 350 gr şiş:7 Numara Beden : 38 Ön ve arkaya 60 ilmekle başlayın.Ajurla devam edin.30 cm sonra 1düz, 1ters lastik olarak 7 cnm örün, üzerine düz örgü ile devam edin. Kolu 3-2-1 kesin. önde 2 sıra sonra yakayı V şeklinde kesin. omuzlarda 14 ilmek kalacak şekilde ilmekleri kapatın. Kollara 30 ilmekle başlayın. 1 sıra lastik örün. üzerine eşit aralıklarla 14 ilmek arttırın.Ajurla...
 3. Yapılışıyla bir kazak modeli

  Yapılışıyla bir kazak modeli

  Beden: 38 Malzemeler: ANCHOR “İndigo” El Örgü İpliği. (%50 Pûlyakrilik, %50 Pamuk) Yaklaşık 500 gr.# 010 Mavi 4 numara 1 çift örgü şişi. Kullanılan Örgüler: Düz örgü - Ters örgü Ölçü: 22 ilmek - 28 sıra = 10×10 cm. UYGULAMA Arka : Örgü şişine 99 ilmek atın. 1. sırada 1 ilmek düz, 2 ilmek ters örgü düzeninde örerek sırayı tamamlayın. Sonraki sıralar aynı örgü düzeninde 11 sıra örün. 12....
 4. Minik meleğiniz için şirin mi şirin uyku setleri

  Minik meleğiniz için şirin mi şirin uyku setleri

  Anneler şirin ve bir o kadarda afacan melekleriniz için harika uyku setleri şirin miniklerede şirin uyku setleri yakışır.
 5. Minik bebişlere şirin bebek odası modelleri

  Minik bebişlere şirin bebek odası modelleri

  bebek odaları modelleri bebek odası modelleri odasi Ah bu bebişler yokmu dünyanın en tatlı şeyleri. İnsana yaşama sevinci, hayata direnme gücü veren varlıklarımız, evlatlarımız. Onlar her şeyin en güzeline ve en iyisine layık. Anneler ve yeni anne olmaya aday meleklerimizin minik bebişleri için birbirinden güzel bebek odası modellerini paylaşmak istiyoruz....

Sayfayı Paylaş