1. MEÇHUL

    MEÇHUL Daimi Üye Üye

    Kayıt:
    18 Ekim 2008
    Mesajlar:
    7.814
    Beğenilen Mesajlar:
    65
    Ödül Puanları:
    48
    Şehir:
    şehr-i MEÇHUL

    Mısır kraliçesi nefertiti de estetik yaptırmış

    Konu, 'Kadınca' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

    mısır kraliçesi nefertiti nefertiti mısır kraliçeleri resimleri kraliçesi Demek ki kadınların güzelliklerine düşkün oldukları taaaa eski çağlara dayanıyor.Ama nefertitininde estetik yaptırmasına hiç şaşırmadım.Kadının isminin anlamı güzellik..Eeee ismi gibi kendiside güzel olmalı değil mi?İyi hoşta o zamanalrda nasıl estetik olmuş:S Buyrun hep beraber öğrenelim:)

    [​IMG]

    Mısır kraliçesi Nefertiti, büstüne estetik yaptırmış. Dolgusunu da botoksunu da ihmal etmemiş...

    Plastik cerrah ve heykeltıraş Opr. Dr. Yakup Avşar, Mısır kraliçesi Nefertiti’nin Berlin’deki müzede sergilenen büstünün bilgisayarlı tomografi incelemesi sonuçlarına göre Nefertiti’nin ’’gerçek yüzünü’’ ortaya koyan yeni bir büst yaptı.


    Avşar, bakıma çok meraklı ve mükemmeliyetçi bir kadın olan Nefertiti’nin, Berlin Neues Museum’da korunan büstünün bir süre önce bilgisayarlı tomografi (CT) ile incelendiğini hatırlatarak ve tomografide büstün iç yüzeyinin ortaya çıkarıldığını belirtti.


    Çalışmayla dış ve iç yüzeyler arasındaki farkların da saptandığını anlatan Avşar, ’’Biz, bugün Berlin’deki müzede Nefertiti’nin yüzünün makyajlı ve sıvalı dış yüzeyini yani estetik yapılmış halini görüyoruz. Aslında Nefertiti, büstüne estetik yaptırmış. Dolgusunu da yaptırmış, botoksunu da yaptırmış. Biz de bu 3 boyutlu tomografilerden yola çıkarak büstün iç yüzeyini yeniden büste dönüştürdük’’ dedi.


    Dünyada ilk kez yapılan bu büst ile Berlin’deki büstün karşılaştırılabileceğini ve Nefertiti’nin neler yaptırdığı ve kendisini nasıl değiştirdiğinin görülebileceğini belirten Dr. Avşar, şunları söyledi:


    ’’Nefertiti, heykeltıraşa burnundaki küçük kemeri aldırmış, göz kenarlarını daha belirginleştirmiş, ağız köşesi ve yanaklarındaki çizgileri kaybettirmiş, elmacık kemiklerini daha dolgunlaştırmış. Küçük operasyonlarla mükemmel bir yüz şekli ortaya koyulmuş. Ayrıca heykelde kulak rekonstrüksiyonu yaptık. Nefertiti, kepçe kulaklı ama tabii büstün kulakları kırıldığı için onu göremiyorsunuz. Belki de moda olduğu için o döneme ait heykellerin çoğunun kepçe kulaklı.’’
    [​IMG]

    Avşar, ilk kez yapılan bu çalışmanın estetik cerrahlar için de bir eğitim aracı olacağını sözlerine ekledi.


    -MUMYASI KAYIP KRALİÇE NEFERTİTİ-


    İsmi ’’güzelden gelen’’ anlamını taşıyan ve tarih boyunca güzellik sembolü olarak kabul edilen Nefertiti, 3 bin yıl önce kocası firavun IV. Amenhotep (sonradan Akhenaton) ile birlikte eski Mısır’ı radikal bir yenilenme sürecine soktu.


    Bu süreçte eski başkent Teb’den Amarna’ya taşındı, inanılan tanrı değiştirildi ve bütün bunların ardından aile üyeleri esrarengiz bir şekilde kaybolmaya başladı.


    M.Ö. 1300’lü yıllarda yaşadığı tahmin edilen Nefertiti’nin mumyası ortaya çıkarılamadığı için yaşamı hala çözülememiş sırlar içeriyor.     
Mısır kraliçesi nefertiti de estetik yaptırmış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aysun kayacı ilk estetiğini kimin yüzünden yaptırmış

    Aysun kayacı ilk estetiğini kimin yüzünden yaptırmış

    Küçük yaşlarda katıldığı güzellik yarışmasıyla dikkatleri üzerine çeken ardından yaptırdığı estetik ameliyatlarla büyük değişim yaşayan Aysun Kayacı’nın, ilk estetiğini babası yüzünden yaptırdığı ortaya çıktı. Hakkında hayırsız evlat olduğu yönünde açıklamalar yapan babası Selahattin Kayacı yüzünden ülkeyi terk etmeyi bile düşünen Kayacı, yakın çevresine anlattığına göre, bir tartışma sonrası...
  2. 13 yaşında burun estetiği yaptırdı!

    13 yaşında burun estetiği yaptırdı!

    Bu konu; 13 yaşında burun estetiği hakkında bilgiler verilmektedir Kadınların güzellik telaşı yaş sınırının altına inmeye hızla devam ediyor. Uzmanların onaylamamasına rağmen çocuk yaşta estetik operasyonlar dünyada hızla yayılıyor. Estetik güzelliğin peşinden koşan yeni çağ kadının takipçisi olarak estetik güzellik peşinden koşan çocukların varlığı aslında çağın getirdiği olumsuzluklardan...
  3. Sinem Kobal estetik mi yaptırdı ?

    Sinem Kobal estetik mi yaptırdı ?

    Sinem Kobalın son resimlerinde bir tuhaflık var sanküi yüzünde acaba estetikmi yaptırdı ,arkadaşla iddiaya bile girdik :D:D
  4. Hülya Avşar Estetik mi Yaptırdı?

    Hülya Avşar Estetik mi Yaptırdı?

    bu konu Hülya Avşar'ın estetik ameliyat haberlerine yer vermektedir. Gün olmasın ki Erol Köse sanatçılar hakkın da magazine düşen bomba gibi iddialarla ortaya çıkmasın. İşte belki de avşar güzeli Hülya Avşar'ı çok kızdıracak bir açıklama daha yapan Erol Köse, Hülya Avşar'ın özel bir hastanede yağ aldırmak ve gerdirme işlemi yaptırmak için bıçak altına yatarak estetik yaptığı iddialarını...
  5. Hülya Avşar da mı Estetik Yaptırdı?

    Hülya Avşar da mı Estetik Yaptırdı?

    hülya avşar haberleri, hülya avşar, hülya avşar hakkında Sevgili melekler, geçtiğimiz gün İstinye Park'ta görüntülenen Hülya Avşar'ın gergin ve ışıltılı cildi dikkat çekti. Kızı Zehra'yla yemek yiyen Avşar yemek sonrası mekandan tek başına ayrılırken, her zamankinden daha gergin ve ışıltılı görünen cildiyle dikkat çekti. Bu değişiklik küçük estetik işlemlerden faydalandığını düşündürdü.

Sayfayı Paylaş