Miyop kontakt lens fiyatları ne kadar?

A

Aynur.t

Forum Okuru
Miyop kontakt lens fiyatları ne kadar?

Miyop kontakt lens fiyatları melek kadınlar kulübü miyop kontakt lens forum'da.​

Arkadaşlar ben de orta derecede yani 5 seviyesinde miyop çıktı uzağı göremiyorum gözlük de kullanamıyorum maalesef. Bunun için miyop kontakt lens fiyatlarını araştırmak istiyorum bilgisi olan varsa yoruma yazarsa sevinirim. Miyop kontakt lensler kolay kullanılıyor mu kulağın var var mı ve gözlükten rahat mı sizce?

Merhabalar miyop 3 derecenin altında ise hafif mi yap olmakta 3-6 derecenin arasında ise orta seviyede 6 derecenin üzerinde ise yüksek miyop olarak adlandırılır miyop aslında uzağı görememe durumudur siz orta seviyede yer almaktasınız belirttiğiniz gibi peki bunun tedavisi nasıl olur? Miyop tedavisi ya gözlük ya da kontakt lens ile mümkündür. Numaralı miyop için üretilen lenslerin fiyatlarına baktık en düşüğü 150 TL civarında en pahalısı 400500 liraya kadar çıkmaktadır.

Tabii ki şöyle bir durumda var siz keyif için bu lensi almayacaksınız doktorunuz yazdığı için alacağınız için SGK'da bir kısmını karşılayacaktır. Lensde de aynı şekilde gözlükte de aynı şekilde SGK bir kısmını karşılar. Aslında sağlık açısından gözlük daha kullanışlıdır ama bazen gözlük üzerine güneş gözlüğü tak almadığınız için lens bu konuda daha mantıklı gelmektedir. Kontakt lensler aynı zamanda bu kusurun ilerlemesinde yavaşlatmaktadir.

Peki "kontakt lens nedir ve nasıl kullanılıyor" bu bilgi için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz kontakt lens konusunda ilk kez bilgi alacaksanız mutlaka bir göz atmanızda fayda var.

Geri