Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Mobilya alırken nelere dikkat etmeli?

  Konu, 'Tatlı Evim' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Evet, sonunda karar verdiniz, nihayet o teklifi duydunuz ve "evet" de dediniz. Sıra geldi hazırlıklara:) Bu hazırlıklar içersinde en başta olan nedir? Tabi ki de mobilya seçimidir Melek'ler:) Peki mobilya seçerken, nelere dikkat etmeniz hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Buyrun, buyrun biz size yardımcı olalım :)

  [​IMG]


  Oturacağınız evin büyüklüğüne göre alacaklarınızın listesini çıkartın..Sonra bütçenizi kontrol edin..

  Mobilya ödemelerini uzun vadelere yayabilirsiniz..Artık firmaların hepsi kredi kartlarına uzun taksitler yapıyorlar..

  Tavsiyemiz bütçenizi çok iyi ayarlamanız ve kredi kartınızıda çok dikkatli kullanmanızdır..


  Yinede yeni evliler bu alışverişlerin ödemelerini ,evlili klerinin ilk 3 senesi içinde yapacaklarını bilmelidirler..

  Unutmayınki kötü bir mobilya sırt, bel ve ayak ağrıları gibi fiziksel rahatsızlıklara neden olma yanında, kişiyi psikolojik olarak da olumsuz etkileyebilir.

  Bedensel ve ruhsal açıdan dinlenmeye gereksinimi olan insanın aradığı rahatlığı ve huzuru kullanışlı ve iyi döşenmiş bir mobilyada bulabibilir.

  Kötü bir mobilyanın, olumsuz fiziksel ve psikolojik etkilerinin yanı sıra kullanışlı da olmayacağı ve kısa sürede bozulabileceğinden çok dikkatli alışveriş yapmanız gerekmekte..

  Satın alacağınız mobilyanın öncelikle kullanışlı, rahat ve uzun ömürlü olması gerektiği unutmayın. Mobilya alırken aşağıdakilere dikkat edebilirsiniz.

  ÖNERİLER

  * Mobilyanın döşeme malzemesi dayanıklı olmalı, kolay yanmamalı, kolay temizlenebilmeli.

  * Mobilya evdeki diğer eşyalarla uyumlu olmalı.

  * Ürünle birlikte mutlaka garanti belgesi de alınmalı.

  * İhtiyacın şipariş üzerine karşılanması durumunda satıcı ile mutlaka bir sözleşme imzalanmalı.

  * Mobilyanın yapımında kullanılan ağacın cinsi, parçaların birleştirme yerlerinin sağlamlığı hakkında bilgi sahibi olunmalı.
  * Satın alma birden fazla mobilya arasından seçilerek yapılmalı.

  * Görünüşü güzel olan bir mobilya rahat olmayabilir ya da fiyatı size uygun değildir. Dayanıklı, rahat ve uygun fiyattaki bir mobilyanın da görünüşü güzel olmayabilir. Amaç, en uygun olanı satın almak olmalı.

  * Satın alınan mobilyanın özelliklerini de içeren kullanma kılavuzu istenmesi, kullanma kılavuzu temin edilemediğinde ürüne ilişkin satıcıdan kapsamlı bilgi edinilmesi tavsiye ederiz.

  * Satın alma işlemi sonrasında sorun yaşayanların, yaşadığı soruna ve beklentilerine yer verdiği bir mektupla firma yetkilisine mutlaka başvurun ve “bu başvuruyu, iadeli taahhütlü mektupla yapın ve gönderinin bir nüshasını saklayın” ..

  * Mobilyaları teslim alırken yada montajından sonra mutlaka iyice kontrol edin..İçinize sinmeyen yada bozuk ,kırık ,yanlış birşey olursa görevliyi mutlaka uyarın ve düzeltilmesini isteyin..
   
Mobilya alırken nelere dikkat etmeli? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mayo alırken nelere dikkat etmeli?

  Mayo alırken nelere dikkat etmeli?

  mayo alırken nelere dikkat edilmeli erkek mayo markaları Havuz ve deniz mevsiminin içindeyiz belki aranızda henüz bu sezonu açmayan kişiler vardır belkide çok yakında sizde bir tatile çıkacaksınız ve çıkmadan önce ihtiyacınız olan mayo yada bikini alışverişi yapacaksınız.Eğer alışverişe çıkacaksanız çıkmadan önce birazdan sizlerle paylaşacağım mayo alırken dikkat etmeniz gereken püf...
 2. Et alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

  Et alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

  Hepimiz hergün kasaplardan ya da marketlerden et alıyoruz. Bu beyaz olsun kırmızı olsun aslında çok dikkat edilmesi gerekn bir konu. Hem banim hem tüm ev hanımlarının kulağına küpe olması açısından et alırken nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda bilgi verirmisiniz ?
 3. Mobilya Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Mobilya Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Bu konu; Mobilya Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, vitrinden görüp de bu benim tarzım deyip cüzdan dolusu para vererek mobilya seçilmez. Eğer bu şekilde ya da katalogtan seçip sipariş verdiğiniz mobilya takımlarınızı evinize getirip kurduğunuzda hayal kırıklığıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Çünkü mobilya seçmenin de incelikleri var....
 4. Haşema Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

  Haşema Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

  haşema özellikleri haşema nedir haşema alırken dikkat edilmesi gerekenler Kapalı bayanların havuz ve deniz de yüzme amacı ile giydikleri kapalı mayo türüne haşema deniyor. Günümüz de birçok haşema markası ve modeli ile birlikte farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Haşema modelleri modern ve klasik olarak tercih edebiliyorsunuz. Malum yakın da havuz ve deniz sezonu açılıyor, hatta bazı...
 5. Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  buzdolabı alırken, buzdolabı alırken dikkat edilmesi gerekenler, buzdolabı nasıl seçilir Sevgili melekler, ilerleyen teknoloji ile birlikte hem gelişmiş özellikleri hem de güzel görünümleri ile piyasada satılan buzdolaplarını seçmek gerçekten çok zor. İki, üç hatta dört kapılı, çeşitli renk seçenekleri ve özellikleriyle bir buzdolabı seçmek için bazı noktalara özellikle dikkat etmemiz...

Sayfayı Paylaş