Mobilya değişiminde nelere dikkat etmeliyim?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Mobilya değişiminde nelere dikkat etmeliyim?
Bir ev dekoru öyle sanıldığı kadar kolay değildir. Oda dekorasyonlarınızı kaliteli bir şekilde gerçekleştirirken dikkat edeceğiniz en önemli hususlar arasında yer alan uzun ömürlülük, kalite, dekoratiflik, cebinize uygunluk, dekorasyon tarzınızla bütünlük, eşyalarınız ile uyumluluk gibi ilkeleri göz önüne almaya titizlenmelisiniz. Dekorasyonlarınızda dilediğiniz estetik etkiyi yakalayabilmek sizlerin elinizde. Kaliteli markalarda pek çoğumuzun bildiği marka mağazaları. Gelin bayanlar bu yazımızda koltuklarımızı en uzun süreli kullanabilmek için nelere dikkat etmeliyiz hususunda konuşalım.
IMG_0418.jpg

Dekorayon tarzını ele alarak başlamak istiyorum. Üstteki resimde de göreceğiniz üzere modern dekor anlayışını yansıtan görünümde yeni moda çizgilerin yer aldığı bir koltuk ile karşı karşıyasınız. Beyaz rengin asilliği bir tarafa çektirme uygulamasının yer aldığı modern koltuk takımları trendi daha yıllarca koruyacak bir görünümü sunarken koltuk değişimi gerçekleştirmek isteyenler için geniş oda hissini de verebilecek bir tarz olarak seçtiğim en özel modeller arasında karşınızda yer alıyor.
istikbal-eva-kose-tak-24052013-1.gif

Odam dar ama misafirim çok diyenler için bir seçenek olacak L koltuk takımları ya da köşe grupları da sizler için yer alanını sunmada başarılı seçenekler olarak vitrinlerde boy gösterebiliyor. Kahve ve krem uyumunu son derece estetik bir şekilde karşınıza çıkaran üstteki resimde renk uyumu ve yakışan kumaş tipi ile koltuklarınızı uzun süre dekor değişimine gerek kalmadan kullanım gerçekleştirebileceksiniz.
istikbal-oturma-grubu-pasific-koltuk-takimi.jpg

Deri şıklığını yansıtabilecek bir seçim olacak olan üstteki dekorasyonda da beyazı seven tüm hanımlar karşı konulmaz bir tercih yapmış olacaklar; ama tabi deri temizliği hususunda biraz uğraştırıcı bir tercih olabileceğini de söylemeden geçemeyeceğim. Derinin hassaslığı ile temizlik malzemesi seçerken ayrı bir titizlik göstermeniz gerekecektir.
koltuk-temizligi.jpg

Üstte de gördüğünüz gibi koltuk temizliğinde usta ellerden yardım isteme durumları ile de baş başa kalabilirsiniz. Bu hususta doğru bir kumaş yapısı seçimini koltuklarınızı seçerken ön plana alarak koltuklarınızı yenilemeye gayret göstermelisiniz.
roche-bobois-yeni-moda-koltuk-takimlari.jpg

Lüks görünümlü bir oda dekorunu ortaya koymuş olan üstteki köşe koltuk grubu rengi ve koltukların ben burdayımını ortaya koyan desenleri ile göz alıcılığı üstüne toplamışa benziyor. Bu tarz bir seçim ile misafirlerinize dekoratif bir ortam sunmuş olacaksınız. Tabii rahatlık bakımından da süngerimsi yapısında çok fazla sertlik olmayacak bir kullanım gerçekleştirilen modellerden seçimde bulunmaya gayret etmeye bakabilirsiniz.
 
Üst