Mobilyada Tay Tüyü Modası!

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Mobilyada Tay Tüyü Modası!
tay tüyü, tay tüyü mobilya, tay tüyü nedir


Sevgili melekler, son dönemde ev dekorasyonunda tay tüyü modası kendini gösteriyor. Koltuk ve kanepelerde, sandalye döşemelerinde kullanılan tay tüyü, hem dokusunun güzelliği hem de kullanışlı oluşuyla tercih ediliyor. Bu sayfamızda sizlere tay tüyü kumaş hakkında bilgiler vermek istiyoruz...


tay-tüyü.jpegTay tüyü kumaşların kullanıldığı koltuk takımları satan, Afaş Mobilya’nın sahibi Fikret Erin bu kumaşların teknoloji vasıtasıyla yapılan, tay tüyünü andıran desenlerden oluşan kumaş türü olduğunu söylüyor. Tay tüyü kumaşların doğal tay tüyü sırtı gibi desenleri bulunuyor. Tüylerin geliş ve gidiş şekillerinin yatay ve düz olarak ilerlemesiyle oluşturulan bu doğal desen, tay tüyü kumaşların en sevilen özelliği denebilir. Tay tüyü, kadife süet arası dokusu ve bir tayın sahip olduğu tüylerin uzunluğunda bir kumaş türü. Ayrıca şu aralar çoğu mobilya mağazasında koltuklarda karşılaşacağınız da bir kumaş türü.

IŞIĞA GÖRE FARKLI GÖRÜNTÜ VERİYOR
Özellikle koltuk takımlarında, yumuşak dokusuyla, ekstra bir konfor sağlayan tay tüyü kumaşların mobilya mağazalarında ve kumaşçılarda pek çok renk alternatifini bulabilirsiniz. Bu kumaşların tek renk, desensiz bir yapısı olsa da, bu kumaşlar tüy yapısı ve kendiliğinden doğal bir desen oluşturuyor. Bu da güneş ışığına ve normal ampul ışığına göre, farklı bir görüntü veriyor.
 
Geri
Üst