Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  modanın vaz geçilmezi beyaz gömlekler

  Konu, 'Moda Güncel' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  kadın erkek herkes tarafından vazgeçilmez bir kıyafet olan beyaz gömlekler:)ve yine her iki cinsiyetin dolabında en az bir tane olan beyaz gömlekler :)

  < Konu Resmi..>


  Beyaz gömlek her gardıropta bulunan, klasikleşmiş bir giysidir. İş kıyafetlerinin tamamlayıcısı, formal gece etkinliklerinin kurtarıcısıdır. Erkekler kadar kadınların da öncelikli giyim tercihleri arasında yer alır klasik beyaz gömlek. Kolaydır, şıktır. Erkek kesimine sahip olsa bile zariftir. Sharon Stone'un 1998 Oscar töreninde gri saten eteğinin üzerine giydiği gömleği hatırlayın mesela. Veya Pretty Woman'daki (Özel Bir Kadın) Julia Roberts'ı. Uma Thurman'ın Pulp Fiction'da giydiği beyaz gömlek de hafızalardan kolay kolay çıkmaz.

  Gömlek elbiseler de moda
  İster ekonomik krizin uzun süre kullanılabilecek kıyafetleri ön plana çıkarması olarak yorumlayın, ister modacıların klasik taraflarını yeniden keşfetmesi. Bu yıl beyaz gömleğin moda sahnesindeki önlenemez yükselişine yeniden tanık oluyoruz. Beyaz gömlek Sharon Stone'un yolunda ilerleyerek daha çok şık kıyafetleri tamamlamak üzere kullanılmış. Dries Van Noten altın rengi etekle sergilemeyi tercih etmiş. Chloe, Givenchy, Fendi, A.F. Vandevorst ve Limi Feud da şık parçalara yönelenlerden.

  Chanel, Yohji Yamamoto, Bottega Veneta, Paul Smith ve safari temasının baskın olduğu Ralph Lauren'ın beyaz gömlekleri de çok hoş. Yves Saint Laurent'in şifon gömlekleri eteklerle tamamlanıyor. Junya Watanabe'nin lazer kesimli modelleri elbiseleri anımsatıyor. Ama bu yıl gömlek elbiseler de altın çağlarını yaşıyor.
  < Konu Resmi..>


  Bu sezonun teması, dadaizm
  Beyaz gömlek denince Türkiye'de ilk akla gelen adreslerden biri ise Bil's. Her sezon farklı tasarımcılarla çalışan markanın bu ilkbahar-yaz için işbirliği yaptığı isimler, Alex Akimoğlu, Başak Dizer Fransez, Deniz Yeğin ve Ekin Senan. Hep farklı bir tema üzerine yoğunlaşmayı tercih eden tasarımcılar, bu sezon 'dadaizm'i seçmişler. Bir modeli gerçek düğme yerine düğme desenli nakışlar süslüyor mesela. Sanki ceket-gömlekmiş gibi görünen ama aslında tek parça olan gömlek, yaka içinden çıkan yakalar da Dadaist koleksiyonun sürprizlerinden.
  < Konu Resmi..>


  Toplam 40 parçadan oluşan koleksiyonda, Deniz Yeğin'in dört gömleği var. Yeğin'in gömleklerinde yanıltıcı görüntüler öne çıkıyor. Ekin Senan'ın ipek ve organze modelleri ise oldukça fonksiyonel. Modaseverlerin her sezon takip ettiği tasarımcılardan biri olan Alex Akimoğlu'nun gömlekleri de oldukça farklı ve esprili.

  Bils'in klasik gömleklerini ise Başak Dizer Fransez hazırlıyor. Erkek modellerinde iki farklı kumaş kullanan Dizer, Dadaizme'e parlak kumaş görüntüsü altında kotonla çalışarak atıfta bulunmuş. Organze, ipek ve koton kumaşların birlikte kullanıldığı modeller sadece işte değil, günlük hayatta ve gece için de alternatifler sunuyor. Bils'in klasik gömleklerinin fiyatları 90 ile 145, tasarımcıların koleksiyonları ise 125 ile 195 TL arasında değişiyor.


  Denemeden satın alanlar var
  Bil's, moda trendlerine körü körüne bağlı kalmayı reddeden, tasarımcıları serbest bırakan ve onların kendi iç akımlarına göre hareket eden bir marka. Bils'in sahibi Selman Bilal, uyumsuzluk içindeki uyuma ve akıllı tasarımlara yönelmeyi tercih ettiklerini anlatıyor ve devam ediyor: "İnsanlar, özellikle de erkekler, takım elbiseyle giymedikleri zaman, çok klasik gömleklerdense formlarında değişiklik yapılmış ve farklı detayları olan modeller istiyor. Küçücük bir detay bile öne çıkabiliyor. Klasik gömleklerinizin de müptelaları var tabii. Kalıplarımız değişmediği için artık denemeden de satın alabiliyorlar."

  Gömlek seçimi, kişiliği ve ruh halini ele verir
  Bils'in bu sezon beraber çalıştığı isimlerden biri de, Zürih'te yaşayan tasarımcı, Ekin Senan. Senan, beyaz gömleğin önemini şöyle anlatıyor: "Gömlek, moda tarihinin en eski tasarımlarından biri. İç çamaşırı rolünden çıkıp akımlara bağlı kalarak sürekli değişmiş olsa da kimono gibi ölümsüz bir tasarım ve zamansız bir giysi. Ayrıca hem uniaaaa olarak kullanılabilmesi, hem de üzerinde sonsuz deneyler yapılabilmesi, bana çok cazip geliyor... Gömleği insanın ruh halini ve duygularını yansıtan bir nesne olarak görüyorum. Gömleğin seçimi, yakası ve giyilme biçimi, kişinin ayrıntılara olan duyarlılığını ele veriyor. Bazen de uyduğu veya uyması gereken kuralları sembolik olarak yansıtıyor."   
modanın vaz geçilmezi beyaz gömlekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Beyaz drama köprüsü bre hasan dardır geçilmez

  Beyaz drama köprüsü bre hasan dardır geçilmez

  drama köprüsü bre hasan drama köprüsü dardır geçilmez bre hasan dardır geçilmez yardan drama köprüsü bre hasan dardır geçilmez soğuktur suları bre hasan bir taş içilmez anadan geçilir bre hasan yardan geçilmez at martini de bre hasan dağlar inleşin drama mahpusunda bre hasan dostlar dinleşin mezar taşlarını bre hasan köyün mü şansın adam öldürmeyi bre hasan oyun mü sandın drama mahpusunu bre...
 2. beyaz gömlek kombini

  beyaz gömlek kombini

  beyaz gömlek kombinleri çok güzel beyaz bir gömlek hem zarif hemde sade.bu güzel gömlek için hazırlanılmış kombinlere bayılacaksınız:):)ben favorim en sondaki ya sizin???
 3. Evimizin vaz geçilmezi dekoratif şık mumlar

  Evimizin vaz geçilmezi dekoratif şık mumlar

  şık mumlar mumlarla dekorasyon Arkadaşlar eviniz için birbirinden şık dekoratif mumlar sizler için isterseniz evinizin bir köşesinde isterseniz özel günlerinizde istersenizde özel gecelerinizde kullanabilirsiniz:)
 4. Beyaz gömlek giyerken

  Beyaz gömlek giyerken

  Şahsen gömlek benim vazgeçilmezimdir hele beyazın ayrı bir asaleti var elbette peki beyz gömlek kullanımında nelere dikkat etmeli? Beyaz gömlek giyerken dikkat! Asilliğin ve şıklığın rengi olarak bilinen beyazı giymenin kuralları olduğunu biliyor musunuz? Renklerin dilinde beyaz, güven ve masumiyet anlamına gelir. Olumlu duygular yaratmak istediğin görüşmelerde renklerin...
 5. Kareli Gömlek Severler Buraya...Kareli Gömlek Modasına Buyrun....

  Kareli Gömlek Severler Buraya...Kareli Gömlek Modasına Buyrun....

  Kareli Gömlek Modası Kareli Gömlek Modelleri Kareli gömlek severler buyrun buraya...Her bedene her zevke her renge uygun kareli gömlekler burada....Jean lerinizle renkli taytlarla kombine edebileceğiniz bu gömlekler her bayana yakışacağını umuyorum... Kareli Gömlek Modası Eskilerden kalma kareli gömlek tutkusu hala biz bayanlarda devam ediyor. Açıkçası bende çok yakıştırıyorum...

Sayfayı Paylaş