Modern mutfak dizaynı örnekleri

  • Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Modern mutfak dizaynı örnekleri
Mutfağımız , mekanımızın en önemli alanların dan biri. Biz kadınlar nerdeyse hayatımızın yarısını mutfakta geçiriyoruz. Bana göre mutfak bir evin kalbi. Bu yüzden mutfak dekorasyonu biz hanımları yakından ilgilendiren bir kriter.Bir mutfağı dekore ederken A dan Z ye her ayrıntıya dikket etmek gerekir. Sonuçta en çok vakit geçirdiğimiz alan da görselliğin yanı sıra pozitif bir enerjiyi elde etmeliyiz. Mutfağımızda kargaşa kaçınılmazdır. Çünkü hayatımızı kolaylaştıran bir çok üürn mutfakta yer almaktadır. Doğrayıcılar,robotlar,tost makinaları,su ısıtıcıları,tencereler, baharatlıklar vs vs. Kargaşa genelde mutfakta yeterli mikktarda depolama alanına sahip olmamaktan kaynaklanmaktadır. Bu yüzden bir mutfağı dekore ederken ihtiyaçlarınıza ve hizmetinize yönelik olmasına dikkat edin.Karanlık alanlar her zaman küçük görünür. Mutfağınız yeteri kadar ışık almıyorsa tavandan zemine , dolaptan beyazeşyaya kadar beyaz rengi tercih edin. Açık renkler alanı her zaman hem yumuşak hem ferah hemde geniş göstericektir.Mutfağınız küçükse ve depolama alanınız kısıtlıysa ; Endüstriyel duvar donanımı ve mutfak eşyaları için raflar kullanan en meşhur restoran mutfaklarından ilham alın.Öğeleri renklerle organize tutun veya kullanın.Küçük mutfağınızın işlevselliğini en üst düzeye çıkarmak için yaratıcı bir yaklaşım deneyin. Kullanışlı ancak rahat bir şekilde saklanabilecek pratik mobilyalar içeren çok amaçlı bir alan yaratmanın yollarını bulun.Katlanabilen masalar tabureler gibi.Amacınız çağdaş bir mutfak alanı yaratmak ise, en önemli tasarım unsurlarından biri minimalist, düzenli mutfak tezgahlarıdır.Renklerin, modern cihazların ve fonksiyonel tasarımın yaratıcı kullanımlarını sergileyen yeni tasarım eğilimleri ile mutfağınızı günümüze getirmenin sınırsız yolları vardır.


Döşeme mutfağınızın sıklıkla unutulan bir alanıdır ve tüm mutfağınızda büyük bir rol oynamaktadır. Zemin döşemeniz sizi geçmişte tutuyorsa modern çizgilere hakim ve kullanışlı bir malzeme seçin.Bu materyaller evinizin değerini artırmanın yanı sıra kullanım kolaylığını artıracaktır.Tezgahlarınızda mutfakta büyük bir gayrimenkul payı da var. Günümüzde kullanılan tezgahüstü yüzey seçenekleri çeşitlidir. Mermer ve granit gibi doğal taş çeşitlerin den oluşan oluşan tezgahlar herkesin stil ve bütçesine hitap ediyor. Sözü daha fazla uzatmadan sizi modern tasarımlarının yer aldığı en şık mutfak modelleri ile başbaşa bırakıyoruz.
Mutfak dekoru 1.pngMutfak dekoru 2.pngMutfak dekoru 3.png


Mutfak dekoru 4.png


Mutfak dekoru 5.png


Mutfak dekoru 6.png


Mutfak dekoru 7.png


Mutfak dekoru 8.jpg


Mutfak dekoru 9.png
 
Melis ank

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Bu yıl ada mutfak modelleri çok popüler. Yakında evimiz tadilata giricek ve büyük yenilik olucak. Bu yeniliklerden biri mutfağımda olucak. Çok harika modeller var.Seçim yapmakta zorlandım.
 
LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
beyza adminim paylaşım için tşkler beyaz renk mutfaklara gerçekten çok yakıştığını bir kez daha gördüm çok ferah ve hoşlar
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Evet lavinyam beyazın pozitif bir enerjisi var. Özellikle mutfağı küçük olanlar beyazı tercih etmeli. Beyaz dar alanları daha geniş ve ferah gösteriyor.
 
Ecem ;)

Ecem ;)

Aktif Üye
Üye
biz kadınlar için mutfak çok önemli.bir nevi bizim yaşam alanımız.günümüzün çoğu burda geçiyor. yemek yapmak,yemek yemek,arkadaşlarla sohbet etmek gibi. bu yüzden mutfak dekorasyonunda işlevsellik ve sıcaklık çok önemli bir kriter.Ben aşırı modern görünümlü mutfakları pek sevmiyorum .Daha doğal meşe mobilyalarından oluşan çiçeklerle raflarla dekore edilmiş mutfakları seviyorum.Ve şu model tam benim zevkime göre.

Mutfak dekoru 4.png
 
Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Bütün mutfak tasarım modellerini beğendim. Herkesin zevkine hitap edicek modeller. Çok modüler ve işlevsel .Biz hanımlar için mutfak evin önemli alanı .Bu yüzden dekorasyonu kadar işlevselliği de önemli.
 

Benzer İçerikler

*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
*MeleK*
*MeleK*
Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Üst