Motifli Örgü Modelleri Örgü Örmek Şimdi Daha Kolay

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
Motifli Örgü Modelleri Örgü Örmek Şimdi Daha Kolay
Motifli Örgü Modelleri- Yazımızda motifli örgülere yer vereceğim. Şimdilerde artık özellikle battaniye örgü koltuk şalları gibi modeller motifli olarak örülmekte. Büyük parçalar bir bütün olarak örmek zor olduğundan motif motif yapıp sonrasında birleştirilerek hoş modeller yaparken aynı zamanda kolay ve pratiklik de sağlamaktadır. Aslında bu motifler sadece büyük örgülerde değil artık örneğin bebek örgülerinde ya da bir bayan bluzunda bile görebiliyoruz. Yine koltuk şalı yaptıysanız bunun üzerindeki motiflerden kırlentleri de yaparak bir uyum sağlayabilirsiniz. Özellikle dediğim gibi büyük parça örgülerde motifli örgüler çok işe yarıyor. Aşağıdaki bayan şal modelinde kare içinde gül motifleri harika bir görüntü sergilemiş. Simli ipten ışıl ışıl bayan şalı örgü örmeyi bilmeyenler için bile bu motifler kolaylaştırıcı olacaktır.


renkli gul motiflerinden orulmus simli ipten bayan sal.jpg


Rengarenk motifli battaniyeler örtüler evinizin de havasını değiştirecek. El emeği göz nuru değişik örgü işlerde kullanabileceğiniz örgü motiflerle şahane işler çıkarabilirsiniz. Sizlere örnek olsun fikir versin diye örneklerimizi inceleyebilirsiniz.

rengarenk motiflerden orulmus orgu battaniye.jpg


Tığ işi motifli örgülerden koltuklarınıza döşemeleri eskimiş sandalyelerinize de motifli örgülerden kılıf örebilirsiniz. Aşağıdaki örnekteki koltuğun görünümü ne kadar değişmiş görüyorsunuz ya.

kare motifli orguden koltuk kilifi.jpg


Yine bu harika çiçek motifli örgüden masa örtüsü yatak örtüsü örebilirsiniz. Yaz kış kullanabileceğiniz hediye amaçlı da bu tip motifli örgüler örebilirsiniz. Yeni evini değiştirmiş bir arkadaşınıza örneğin bu tip bir örgü şal örtü örüp hediye edebilirsiniz. El örgüsü hele de bu tip rengarenk motiflere sahip örgü hediyelere kimse hayır diyemeyecektir.
tig isi motifli ortu modeli.jpg

Bu sezon da benim en sevdiğim renkler olan pudra renk çok moda. Kıyafet modasında olduğu gibi örgü modasında da bu renklerle örgüler örerek şık örgüler elde edebilirsiniz.

motifli orgu battaniye ornegi.jpg


Son olarak da harika bir motiflerden oluşmuş yazlık bir bluz örneği ile karşı karşıyayız. Yapacağınız bu harika motifler aslında bunlarla sınırlı değil. Bebek odaları çocuk odaları için süsler yapabilir ya da buzdolabına magnetler yapabilirsiniz.

motif islemeli pembe tig isi bluz.jpg
 
Üst