Mozilla Firefox 12 Yenilikleri Neler?

Mozilla Firefox 12 Yenilikleri Neler?
mozilla firefox 12
mozilla firefox 12 yenilikler


İnternet dünyasında en çok tercih edilen tarayıcıların başında gelen Moziila Firefox, Mozilla Firefox 12 sürümü ile parmaklarımızın ucuna gelmeye hazırlanıyor melekler :) Detaylar şöyle;
Mozilla yeni sürüm çıkarma yaklaşımını değiştirip sık zaman aralıklarında sürüm numaraları bir artacak şekilde güncelleme prosedürünü uygulamaya başlasa da, Firefox kullanıcılarının tarayıcılarını kullanırken görünüş açısından farklılık yaşayacak bir yenilik sunulduğunu söylemek zor. Örneğin, internet tarayıcısının varsayılan açılış sayfası uzun zamandır aynı sadeliği korumakta, kullanıcılar sadece bir arama çubuğu görmekte.

Söz konusu durumun Firefox 12 ile birlikte değişeceği söyleniyor. Bu sürümle birlikte Mozilla bir görev çubuğu ekleyecek. Sonrasında Firefox 13 ile birlikte sayfanın işlevini daha da artıracak şekilde uygulamalar, sık kullanılan siteler ve sohbet işlevleri de Firefox’un açılış sayfasında yer alacak. Firefox 13′ün mayıs ayı içinde gelmesinin beklendiğini not etmeden geçmeyelim. Chrome ve Safari’deki gibi yeni bir “Yeni Sekme” görünümünün de sunulması, ayrıca adres çubuğuna otomatik URL tamamlama işlevinin de eklenmesi planlanıyor.
teknoblog
 
Üst