Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.356
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Mübarek gecelerde cima etmek harammıdır?

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Allah Azze ve celle insanoğlunun fıtratını belli ihtiyaçlar dahilinde yaratmış ve meşru dairede bu ihtiyaçları gidermenin yollarını göstermiştir. Mübarek gecelerde eşlerin ilişkiye girmelerinde en ufak bir günah olmayacağı gibi, cinsel ihtiyçlarını nikahlı eşleri ile islama uygun gerçekleştrdikleri için sevap bile kazanacaklardır. Mübarek geceler yılda sayılı günlerde nasip olduğu için bu geceleri ibadet ile değerlendirmek daha yararlı olabilîr ve bir kimse mübarek gecenîn öncesinde ya da sonunda cima edebilîr yani hem gecesini ibadet ile değerlendirdiği gibi meşru diğer amellerde de bulunabilîr.
  Bunda bir günah yoktur. Fakat bu vakitlerin gözetilmesi zararlı olmaz, faydalı olur. Geceyi ibadetle geçirmek daha güzel olsa gerek.
  Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri Marifetname isimli eserinde cima – cinsi münasebet- vakitlerinden bahsederken şöyle demektedir:

  Berat gecesi cinsel ilişki

  Berat gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, kötü huylu olur.
  Cuma Günü Cinsel İlişkide Bulunmak
  Allah Resulü buyuruyor:

  “Her Cuma günü karısıyla cinsi münasebette bulunamayacak olanınız var mı? İyi ya bunda hem kendisinin, hem de eşinin yıkanması sevabı olmak üzere iki birim sevabı vardır.”
  < Konu Resmi..>  Cuma Gecesi Cinsel İlişkide Bulunmak

  Bazı müçtehid alimler, Cuma gecesi cinsi münasebette bulunulmasının da, Cuma günü yıkanılmasını öğütleyen hadislerin kapsamına girebileceğini, aynı sevaba erdirebileceğini ifade etmişlerdir.
  Kurban Bayramı gecesi cinsel ilişki

  Kurban bayramı gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, altı ve ya dört parmaklı olur.

  Ramazan Bayramı gecesi cinsel ilişki

  Ramazan bayramı gecesi yapılan cinsi ilişkiden çocuk olursa, ana babasına asi olur.
  Cinsel İlişkide Eşlerin Başkalarını Hayal Etmeleri

  Eşler cinsel ilişkide bulunurken erkek hanımını tanıdığı güzel bir kadın diye hayal etmesi, kadının da kocasını başka bir erkek diye hayal ederek sevişmesi, cinsel ilişkide bulunması haramdır.

  İbn-i Abidin bu, suyu şarap olarak düşünüp şarap niyetiyle içmeye benzer. O, haram olduğu gibi bu şekilde cinsel ilişkide haramdır.

  Bu tür davranışları ailelerin yıkılmasına sebep olacağı için İslam yasaklamıştır. (1)

  Cinsel İlişkiden Önce Besmele Çekmek

  Cinsel ilişkiden önce besmele çekmek müstehaptır. Sonra şu duayı okur:
  Bismillhi, allahumme cennibna-ş şeytane ma-rezektena”
  Bu müstehap ve cinsel ilişkinin edeplerindendir.

  Kur’an Bulunan Odada Cinsel İlişkide Bulunulur mu?

  Kur’an bulunan odada cinsel ilişkide bulunmanın bir sakıncası yoktur. Ancak Kur’an-ı Kerim’e saygı göstermek için onu örtmek icap eder.
  1)Kaynaklarıyla Büyük Kadın İlmihali (İslam Aile Hukuku) Rauf Pehlivan
   
Mübarek gecelerde cima etmek harammıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. MÜbarek GÜn Ve Geceler

  MÜbarek GÜn Ve Geceler

  MÜBAREK GÜN VE GECELER • Cuma Günü • Ramazan ve Kurban Bayramları • Mevlid Kandili • Regaib Gecesi • Mirac Gecesi • Berat Gecesi • Kadir Gecesi Cuma Günü Cuma günü müslümanlar için bir bayram günü demektir. Cuma namazı cemaatle kılınır. Bu sebeple müslümanlar bir araya gelerek birbirleri ile yakından tanışmak ve görüşmek imkânı bulurlar. Her hafta müslümanların böyle bir araya...
 2. Mübarek gün ve geceler

  Mübarek gün ve geceler

  Bayram, Cuma ve Gece maddelerine bakınız
 3. kadir geceniz mübarek olsun

  kadir geceniz mübarek olsun

  Bin Aydan Hayırlı Bir Gece Geceler vardır gecelere ve zamana sığmayan, uhrevî hissiyatın kanatlandığı geceler… Geceler vardır kıymetini Hakk’ın takdir ettiği ve sevapların ucunu açık bıraktığı geceler… O gecelerde kul, Rabbine daha yakın olmak için zamanla yarışır adeta. Gözyaşları seccadeleri ıslatır o mübarek gecelerde. Bu kutlu vakitlerde kulun yalvarışları akissiz kalmaz. Zamanın iyice...
 4. 2013 Kadir Geceniz Mübarek Olsun

  2013 Kadir Geceniz Mübarek Olsun

  2013 kadir gecesi 2013 kadir gecesi sözleri kadir gecesi Melekler Mekanı.Com olarak tüm müslümanların, üyelerimizin ve ziyaretçilerimizin mübarek Kadir gecesini kutlar, hayırlara vesile olmasını dileriz. Rabbim bu günün hatırına ettiğiniz, duaları, yaptığınız hayır ve ibadetleri boş çevirmesin, hakkınız da hayırlı olacak tüm dualarınızın kabul olmasını ve bu gecenin faziletlerinden...
 5. Mübarek gün ve geceler de cinsel ilişki harammı ?

  Mübarek gün ve geceler de cinsel ilişki harammı ?

  Dinimiz islam da mübarek gün ve gecelerimiz var. Bu mukaddes günler de cima etmenin sakıncalı olduğu söyleniyor. Bu mübarek günler kandil geceleri, bayram ve cuma günleridir. Mübarek gün ve geceler de cima etmenin caiz olup olmadığını yazımızın devamın da bulabilirsiniz. En sevdiğim kitaplar dan biridir marifetname. Erzurumlu ibrahim hakkı hazretlerinin eseri olan marifetnamede , fen...

Sayfayı Paylaş