1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Mübarek gün ve geceler de cinsel ilişki harammı ?

  Konu, 'Cinsellik Mekanı' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Dinimiz islam da mübarek gün ve gecelerimiz var. Bu mukaddes günler de cima etmenin sakıncalı olduğu söyleniyor. Bu mübarek günler kandil geceleri, bayram ve cuma günleridir. Mübarek gün ve geceler de cima etmenin caiz olup olmadığını yazımızın devamın da bulabilirsiniz.


  En sevdiğim kitaplar dan biridir marifetname. Erzurumlu ibrahim hakkı hazretlerinin eseri olan marifetnamede , fen bilimlerin den aile ilişkilerine kadar bir çok konu yer almaktadır. Bu muteşem eseri okumayanlara mutlaka okumalarını tavsiye ediyorum. Marifetname de bir çok konu ele alınırken kadın ve erkek ilişkisi hakın da çarpıcı detaylar göze çarpıyor. Özellikle çiftler arasında ki cinsel birlikteliğin adabı üzerin de duruluyor. Mübarek gün ve geceler de cima etmenin sakıncaları vurgulanıyor. Mukaddes sayılan bu günler de cima etmek günah değil ama vakitlerinin gözetilmesinin faydalı olduğu yazıyor. Tabi ki mübarek günler de cima yerine ibadet etmek faydalı olucaktır.Bu günlerin feyzin den yararlanmak daha güzel ve mantıklıdır. Bu günler de cinsel ilişki yasaklanmamıştır. Sadece günlerin kutsallığına saygı ve faziletlerinden yararlanmak amaçtır. Kutsal sayılan günlerde cima etme hakkın da tüm ayrıntıları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.


  Öncesi ; İslamda ilişkide sınır varmı ? Adlı konumuzu da incelemenizi öneriyoruz.  < Konu Resmi..>

  Mübarek gün ve geceler de cinsel ilişki harammı ?

  Bunda bir günah yoktur. Fakat bu vakitlerin gözetilmesi zararlı olmaz, faydalı olur. Geceyi ibadetle geçirmek daha güzel olsa gerek.
  Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri Marifetname isimli eserinde cima – cinsi münasebet- vakitlerinden bahsederken şöyle demektedir:

  Berat gecesi cinsel ilişki

  Berat gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, kötü huylu olur.
  Cuma Günü Cinsel İlişkide Bulunmak
  Allah Resulü buyuruyor:

  “Her Cuma günü karısıyla cinsi münasebette bulunamayacak olanınız var mı? İyi ya bunda hem kendisinin, hem de eşinin yıkanması sevabı olmak üzere iki birim sevabı vardır.”

  Cuma Gecesi Cinsel İlişkide Bulunmak

  Bazı müçtehid alimler, Cuma gecesi cinsi münasebette bulunulmasının da, Cuma günü yıkanılmasını öğütleyen hadislerin kapsamına girebileceğini, aynı sevaba erdirebileceğini ifade etmişlerdir.

  Kurban Bayramı gecesi cinsel ilişki

  Kurban bayramı gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, altı ve ya dört parmaklı olur.

  Ramazan Bayramı gecesi cinsel ilişki

  Ramazan bayramı gecesi yapılan cinsi ilişkiden çocuk olursa, ana babasına asi olur.

  Cinsel İlişkide Eşlerin Başkalarını Hayal Etmeleri

  Eşler cinsel ilişkide bulunurken erkek hanımını tanıdığı güzel bir kadın diye hayal etmesi, kadının da kocasını başka bir erkek diye hayal ederek sevişmesi, cinsel ilişkide bulunması haramdır.

  İbn-i Abidin bu, suyu şarap olarak düşünüp şarap niyetiyle içmeye benzer. O, haram olduğu gibi bu şekilde cinsel ilişkide haramdır.

  Bu tür davranışları ailelerin yıkılmasına sebep olacağı için İslam yasaklamıştır. (1)

  Cinsel İlişkiden Önce Besmele Çekmek

  Cinsel ilişkiden önce besmele çekmek müstehaptır. Sonra şu duayı okur:

  Bismillhi, allahumme cennibna-ş şeytane ma-rezektena”
  Bu müstehap ve cinsel ilişkinin edeplerindendir.

  Kur’an Bulunan Odada Cinsel İlişkide Bulunulur mu?

  Kur’an bulunan odada cinsel ilişkide bulunmanın bir sakıncası yoktur. Ancak Kur’an-ı Kerim’e saygı göstermek için onu örtmek icap eder.
  1)Kaynaklarıyla Büyük Kadın İlmihali (İslam Aile Hukuku) Rauf Pehlivan
   
  Sevimli cadı bunu beğendi.
 2. Sevimli cadı

  Sevimli cadı Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  5 Aralık 2016
  Mesajlar:
  1.220
  Beğenilen Mesajlar:
  155
  Ödül Puanları:
  63
  Valla çok güzel bir konuya değinmişsiniz .Mübarek gecelerde ilişkiye girmek yerine ibadet edilsin. Diğer günler torbayamı girdi :D Böyle kutsal günleri iyi değerlendirmek lazım . Zaten çok günahkarız ancak paklanırız :D Bu arada marifetnameyi bende okudum , okumayanlarada tavsiye ederim. Bilimden , islami bilgilere kadar her konuya değinilmiş :)
   
Mübarek gün ve geceler de cinsel ilişki harammı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. mübarek gün ve geceleri nasıl değerlendirmemiz gerekir!

  mübarek gün ve geceleri nasıl değerlendirmemiz gerekir!

  salavatı şerif nasıl okunur tesbih nasıl çekilir istiğfar getirilir salavatı şerife getirilir salavat çekilir ORUÇ TUTMANIN FAZİLETİ VE İNCELİKLERİ İLE İLGİLİ HADİSLER Peygamber Efendimiz Abdullah Ebu Evfa (RA) ‘den rivayeten buyuruyor ki;“Oruç tutanın uykusu ibadettir. Susması tesbih sevabı kazandırır. Duası makbuldür. Ameli de kat kat sevaplandırılır.” Peygamber Efendimiz Enes (RA)’den...
 2. MÜbarek GÜn Ve Geceler

  MÜbarek GÜn Ve Geceler

  MÜBAREK GÜN VE GECELER • Cuma Günü • Ramazan ve Kurban Bayramları • Mevlid Kandili • Regaib Gecesi • Mirac Gecesi • Berat Gecesi • Kadir Gecesi Cuma Günü Cuma günü müslümanlar için bir bayram günü demektir. Cuma namazı cemaatle kılınır. Bu sebeple müslümanlar bir araya gelerek birbirleri ile yakından tanışmak ve görüşmek imkânı bulurlar. Her hafta müslümanların böyle bir araya...
 3. Mübarek gün ve geceler

  Mübarek gün ve geceler

  Bayram, Cuma ve Gece maddelerine bakınız
 4. Hac da ve Umre de cinsel ilişki yasak mıdır?

  Hac da ve Umre de cinsel ilişki yasak mıdır?

  Hac için ihrama giren kişinin, ihramda iken yapması yasak olan şeyler, umre için ihrama giren kişi için de yasaktır. İhramda iken bu yasaklardan birisini yapan kimseye, hac için ihramda iken aynı yasağı işleyen kimse için gerekli olan ceza gerekir. Hacca veya umreye niyetlenen kimsenin “mikat” denilen yerlerden itibaren, daha önce mübah olan bir takım fiilleri kendisine haram kılmasıdır....
 5. Mübarek gün ve geceler.

  Mübarek gün ve geceler.

  Mübarek geceler İslam dininin kıymet verdiği gecelerdir. Allahü teala kullarına çok merhametli olduğu için bazı gecelere kıymet vermiş, bu gecelerdeki dua ve tevbeleri kabul edeceğini bildirmiştir. Kulların çok ibadet etmesi için bu geceleri sebep kılmıştır. Değerli zaman, öğle namazı vaktinden o gecenin sonuna, yani imsak vaktine kadar olan zamandır. Mübarek geceleri ihya etmeli, yani kaza...

Sayfayı Paylaş