Etiketler:
 1. AuSSie-AnGeL

  AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  6.761
  Beğenilen Mesajlar:
  783
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  aNKaRa

  Muhabbet Kuşları Evcilleştirme

  Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

  muhabbet kuşu nasıl evcilleştirilir muhabbet kuşları nasıl evcilleştirilir kuşu evcilleştirme video oyuncak yapımı kuşlar Meleklerim benim gibi muhabbet kuşu beslemeye yeni başlayanlara yol gösterecek bir takvim çizelgesi... Kendi kuşumda uygulamaya çalışacağim. İnşallah bu taktikler işe yarar ve benim kuşumda evcilleşir..

  [​IMG]
  1.-7. Gün Arası : Muhabbet kuşlarını üşütmeden eve getirmeye dikkat edin . Yavru kuşlar çok hassastır bu nedenle evinize en yakın olan yerden almanızı öneririm . İlk gün çok önemlidir çünkü kuşu korkuttuğunuz zaman size karşı her zaman korkak davranabilir . Mümkünse verildiği kutudan direk olarak kafese koyun . Suyunda Birkaç damla vitamin bulunursa iyi olur . Aynı zamanda ilk gün kafeste hiçbir oyuncak vs. olmamalıdır . Bu kuşlarda strese yol açabilir . Kafesin yeri her zaman sabit kalmalıdır .

  1.-3. Hafta Arası : Bu dönem muhabbet kuşunun eve alışma dönemidir . Sık sık suyunu tazelemelisiniz . Yem değiştirirken onu korkutmamaya çalışın . Adını ona sık sık söyleyin . Böylelikle adına daha rahat alışabilir . Duyduğu seslere ötmesi normaldir . Asla elinize almayın ki size güven kazansın .

  3.-6. Hafta Arası : Bu dönem kuşlarınızın evcilleşmesindeki en önemli dönemdir . 3. haftada kuşu salabilirsiniz . Ancak salacağınız odanın kapısı kesinlikle kapalı olmalı , perde çekilmiş olmalı ve rahat olarak konabileceği yerler olmalı . Sakın evin büyük yerlerinde salmayın yoksa panik yapabilir ve kendine zarar verebilir . Hatta bir daha dışarı çıkmayı hiç istemeyebilir . Aynı zamanda kuşa kelimeler öğretmeye başlıyabilirsiniz . Tabiki kuş hemen konuşmayacaktır bu konuda sabırlı olmanızı belirtmem gerekir . Kuşa avucunuzdan yem vermeye çalışın böylece kuş parmağınıza alışabilir (kuşların karakterleri farklılık gösterebileceğinden anlattığım gibi davranışlar göstermeyebilir) .

  6.-16. Hafta Arası : Kuşunuz muhtemelen az çok konuşmaya başlamıştır . Eğer kuş parmağınıza alıştıysa odanın kapısını açabilirsiniz (bu dönemde onu gözlemlemeniz gerekir) . Kuşunuzu aynalardan uzak tutmanızı öneririm çünkü bütün bir emek boşa gidebilir . Kuşa meyve gibi şeyler verebilirsiniz . Kuş asla banyoya ve mutfağa girmemelidir . Çok üzücü sonuçlar doğabilir .

  16.-26. Hafta Arası : Eğer kuşunuzun karakteri uygunsa ve yazıda bulunanları yaptıysanız kuşunuz size alışmış olabilir . Yeni kelimeler öğretmeye başlayabilirsiniz .

  26. Hafta ve Devamı : Umarım kuşunuz evcilleşmiştir . Kafesine oyuncaklar alabilirsiniz . Kuş evi tanıdıysa yerini ihtiyaç durumunda değiştirebilirsiniz .
   
Muhabbet Kuşları Evcilleştirme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Muhabbet Kuşunu Evcilleştirme

  Muhabbet Kuşunu Evcilleştirme

  muhabbet kuşuna nasıl konuşma öğretilir muhabbet kuşu evcilleştirme kuşu nasıl evcilleştirilir kuşuna konuşma öğretilir kuşları evcilleştirilir Evcilleştirme : öncelikle yeni evine gelen muhabbet kuşunuzun birkaç gün yeni ortamına ve kafesine alışmasını beklemelisiniz. Muhabbet kuşlarını evcilleştirmek kolaydır ve kısa sürede karşılığını alırsınız. ilk olarak evcilleştirme bir kişi...
 2. Muhabbet Kuşları resimleri ve bilgilerim kızlar

  Muhabbet Kuşları resimleri ve bilgilerim kızlar

  Kuşlar doğanın bir parçası , gökyüzünün adeta incisi.. Sesleri insana huzur veriyor. Çoğumuz kuş sesini severiz ve kuşların sesini her daim duymak isteriz. Bundan mütevvellit kuş beslemeye karar veririrz. Kuş alırkende tercihimiz fiyatının uygun oluşun dan ve konuşma özelliğinden dolayı muhabbet kuşların dan yana olur. Genelde bülbüllerin sesi güzeldir ama fiyat olarak maalesef çok...
 3. muhabbet kuşları

  muhabbet kuşları

  muhabbet kuşları kışın banya yapar mı
 4. Muhabbet kuşu

  Muhabbet kuşu

  eskiden bir tane muhabbet aldım gagasını cok gıcırdatır ve uyurdu daha sonra tüyleri kabardı var sıcak yer aramaya çalışıyor bacaklarımı biraz açtımda girebildiğince giriyordu ve ondan 1gün sonra öldü şimdi bir tane daha aldım 23 Mart'ta yine aynılarını yapmaya başladı acaba oda ölebilir mi şimdiden tşk
 5. muhabbet kuşum

  muhabbet kuşum

  yaa benim muhabbet kuşum daha yavru ama süreklı kaşınıyor

Sayfayı Paylaş