Muhabbet kuşumla nasıl iletişim kurabilirim?

• Konbuyu başlatan adınıziyakoydum
  • Başlangıç tarihi
A

adınıziyakoydum

Forum Okuru
Muhabbet kuşumla nasıl iletişim kurabilirim?

Muhabbet kuşuyla nasıl iletişim kurulur melek kadınlar kulubü muhabbet kuşuyla nasıl konuşulur forum'da.​

Merhaba arkadaşlar kuzenim bana doğum günümde bir tane muhabbet kuşu almış. Bunun eğitimi ya da nasıl ilgilenildiğini hiç bilmiyorum. Muhabbet kuşuyla nasıl iletişim kurulur acaba? Konuşmasını nasıl sağlarım? Aslında konuşmasa bile bana nasıl alışmasını sağlarım bilenler yazabilir mi? Muhabbet kuşum olmadı daha önce hiçte araştırmadım aslında ama bilenler ilgilenenler varsa bilgi versin lütfen.

Merhaba
Ben de 6 tane muhabbet kuşu besledim hala daha da besliyorum. Biraz bilgim var bu konuda diyebilirim. Muhabbet kuşu beslemek aslında basit gibi görünse de çok ilgi alaka isteyen bir iştir. Kuşunuzu alıp sadece kafeste bakmak değildir olay aslında. Hayvanları alıp ben hayvanları seviyorum hayvan besliyorum evimde demek değildir bu. Onlar da kuş olsa da bir can taşıyorlar ilgi isterler. Şimdi bakalım bir muhabbet kuşunuz varsa onunla nasıl iletişim kurarsınız ve onu nasıl kendinize alıştırırsınız? Muhabbet kuşu ile nasıl iletişim kurulur hemen aşağıda.

''Muhabbet kuşu nasıl eğitilir''​

• Kuşunuzun kafesini oturduğunuz alana yakın konumda yerleştirin
  • Kuşunuzu elinizle besleyin ve onu ürkütmeden kafes içinde elinize alıştırın
  • Sürekli onunla konuşun onu sevin hayvanlarda kendisini sevenleri hissederler
  • Ona oyuncaklar alın
  • Sık sık kafesten dışarı çıkarın zamanla size alışacaktır
  • Kesinlikle aç bırakmayın açlığa gelemeyen hayvanlardır
  • Onları sürekli kafeste tutmak ses çıkardığı zaman üzerini örtmek ilgiden yoksun bırakmak size alışmasını engeller
Yeni muhabbet kuşu alacaklara ya da muhabbet kuşu ile yeni tanışanlara önemli bir yazı. ''Yeni muhabbet kuşu alırken dikkat'' edilmesi gereken noktaları bu yazımızda bulabileceksiniz.

Geri